Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elkell vetetnem a babám úgy...

Elkell vetetnem a babám úgy érzem hogy ebbe bele halok, hogy lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
Nincs más választásom elkell vetetnem, meg kell öljem a gyerekem.Hogy dolgozzam ezt fel?Én úgy érzem hogy ezt soha nem tudom feldolgozni.Sajnos nincs más választásom meg kell hogy tegyem.A családom támogat de annyira rosdz hogy azon gondolkodom hogy nekem se kellene élnem!Ezt lehetetlen feldolgozni!Nektek hogy sikerült?
2015. máj. 8. 23:16
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
60%
Nem. Az lenne becsülendő, ha normálisan tudna védekezni mindenki. Ha pedig így, vagy úgy megfogan a gyerek, akkor az lenne a becsülendő, ha vállalná a felelősséget, vagy nem lenne gyáva az örökbeadáshoz. Igen, az apa is természetesen! Egy szóval nem mondtam azt, hogy ő kivétel lenne ez alól, szóval nem tudom, ezt honnan vetted. Gyermekvédelem területén is dolgoztam, így tisztában vagyok a körülményekkel és azzal is, hogy a nyílt örökbeadás nem annyira borzalmas dolog, mint, ahogy sokan igyekeznek beállítani. Havi rendszerességgel támogatom anyagilag a beteg és rászoruló gyerekeket. Igaz, sajnos a kisfiam miatt nem tudok pár ezer HUF-nál többet küldeni, mert ő is beteg, de egy csepp is több, mint a semmi. Sajnos megtapasztalhattam a gyermekkórházakban uralkodó viszonyokat is. Találkoztam rengeteg beteg gyerekkel és azok szüleivel, akik nap, mint nap vívják a küzdelmeiket, mégsem csüggednek és nem mondják azt: bárcsak meg sem születtél volna fiam/lányom. Tisztelik az életet és minden nap ünnep, amit együtt tölthetnek. Nem vagyok álszent, nem iszom bort miközben vizet prédikálok. Tisztában vagyok mindennel, találkoztam nem egy 3H-s (halmozottan hátrányos helyzetű) gyerekkel is. Ugyanolyan borzalmas neveltetés mellett az egyik tudott élni a lehetőségekkel és boldog élete lett. Éppen a héten kaptam meghívót az házasságkötésére. Jó állása van, szerető férje. A másik "gyerek", aki azóta már szintén felnőtt, ezért az idézőjel, sajnos rossz társaságba keveredett. Hiába próbáltak mindent megtenni érte, még lakást is kapott, ahol élhet, raktárosnak is felvették, visszacsúszott, de az már teljes mértékben az ő döntése volt. Mi megmutathatjuk a helyes utat, segíthetünk rálépni, de mindenkinek egyedül kell mennie rajta és nem tarthatjuk vissza, ha le akar térni róla. A lényeg az, hogy nincs jogunk dönteni életről és halálról. Az élethez mindenkinek joga van, a lehetőségeket senkitől nem vehetjük el.
2015. máj. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
44%
add örökbe és akkor nem kell megölnöd.. ha ennyire nehezen viseled a gondolatát is, akkor ez az egyetlen járható út.
2015. máj. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
40%

A kérdezőnek válaszolva:


Barátnőm nagyon rossz helyzetbe kerül, mikor előrehaladott terhességében kiderült, hogy a párja valójában milyen ember. 8 hónapos terhes volt, és el kellett szökjön tőle, visszajött Budapestre, rokonoknál bujkált. Megigényelt egy önkormányzati lakást, meg is kapta. A lakás költsége fele volt a gyermek után járó támogatásoknak. Ezen kívül az önkormányzat rengeteg segítséget nyújtott neki, havonta kaptak természetbeni támogatást, ingyen mosószert, lisztet, cukrot, stb. A gyermek mellett alkalmi munkákat tudott vállalni, hosztesszkedés, szórólapozás, otthoni bedolgozás. Azóta megtalálta a párját, dolgozik, elvégzett egy OKJ-s tanfolyamot, amivel könnyen el tudott helyezkedni, s jól keres. Már nem egyik napról a másikra él, de sok-sok kitartás kellett hozzá.


Számokban egy kis segítség:

64.125 egyszeri anyasági támogatás

29.600 családi pótlék

25.650 GYES


Szóval a pici születésének első hónapjában 119.375Ft-ot, utána 55250Ft-ot fogsz kapni. Ehhez vedd hozzá a gyermekvédelmi kedvezményeket és az önkormányzat természetbeni juttatásait.


Azt nem hiszen, hogy terhesen el tudsz helyezkedni, de talán próbálkozhatsz egy határozott idejű szerződéssel.


Nem vagyok abortuszellenes egyébként, de hála a jó égnek, soha nem kényszerültem rá, mert mindig védekeztem. Most, hogy már van egy gyermekem, nem tudnám megtenni, bár az is igaz, hogy nem élünk rossz körülmények között, de most már tudom, hogy mindent meg lehet oldani. Az előttem írónak igaza van egyébként abban, hogy a szar bármikor beüthet, még ha épp biztos anyagi háttered van, akkor is megtörténhet olyan, hogy a padlóra kerülsz egyik napról a másikra. Te meg épp onnan indulsz. De ha úgy érzed, nem tudod feldolgozni, ne tedd meg.

2015. máj. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
50%
Szépen összefoglaltad! Én annyit tennék hozzá, hogy hat hónapos kortól a babát sürgősségi alapon be is veszik a bölcsibe. Tudom, hogy szoptatás miatt ez nem igazán jó, de az én fiam 4 hónapos korától napközben tápszert kapott és meg volt vele is, hat hónaposan pedig már kezdődhet a hozzátáplálás is. Nyugaton sem nagyon lehet többet otthon a picivel az anyuka. Ha jól tudom, sok országban csak 180 napot kapnak.
2015. máj. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
65%

23-as


Milyen 29 600 ft-os családi pótlékról bezsélsz? A családi pótlék kb. 12 000 ft.

2015. máj. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
Egyedülállóknak valamennyivel több,szorozva azzal,hogy két gyerek lesz/lenne.Ezért...
2015. máj. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
48%
Végigolvastam a kérdező összes írását, nem látom sehol, hogy két gyerekről tenne említést. Lehet elsiklottam felette. Vagy te ismered már a sztoriját egy korábbi kérdéséből?
2015. máj. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
52%
Volt egy nagyon hasonló kérdés, lehet, hogy ugyanaz a kérdező és azzal keverte össze.
2015. máj. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
20%

A magzat csak Élveszületés utàn jogalany !!! 2:2. § [A jogképesség kezdete]


(1) A jogképesség az embert, ha élve születik, fogamzásának időpontjától illeti meg.


(2) A fogamzás időpontjának a születéstől visszafelé számított háromszázadik napot kell tekinteni; bizonyítani lehet, hogy a fogamzás korábbi vagy későbbi időpontban történt. A születés napja a határidőbe beleszámít.

2015. máj. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
Ezt írtam én is. Olvasd vissza és értelmezd is, ha nem ment elsőre! Ha megszületik a gyerek, akkor a fogantatása pillanatától számítva adják meg neki a jogokat, ergo elismerik, hogy az élet a fogantatással kezdődik és ugyanazon jogok illetik meg a magzatot is, mint bármelyik más embert. De ugye ott az abortusz törvény, ami az előbbivel ellentétes és ezért született meg ez a "kifordított" megoldás.
2015. máj. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!