Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha a törvény megengedné,...

Ha a törvény megengedné, elvetetnéd a pl.30 hetes magzatodat, ha az beteg? Gondolok itt vmi súlyos kórra.

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a beteg babákat 24 hétig veszik el (indítják meg a szülést).
2015. júl. 9. 13:49
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
67%

8-as valaszado nagyon igazat irtal. Sajnos vannak olyan kulturak, ahol nemcsak a magzatot hanem, szules utan a teljesen egeszseges ujszulottet is megolhetik. Dokumentumfilm is keszult rolla. Sot, a dokumentumfilmbe olyan noket is lathatsz akik mindezt megtettek es meg el is mondjak, hogyan, szivfajdalom nelkul. :(


[link]

2015. júl. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
De egy 30 hetes magzatot is meg kell már szülni, semmiképp nem lehet csak kiszippantani, hisz már jó eséllyel több, mint két kiló! Akkor ezt úgy kell érteni, hogy ha injekcióval, vagy akárhogy megölik és utána születik a világra holtan, akkor az oké, de ha megszülöd, felsír és utána ölnék meg, akkor már nem oké? Szerintem ez már részletkérdés, de ilyesmire tudok gondolni a válaszod alapján (kb. 3 -mal korábbi válaszadó)
2015. júl. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
Hú, épp várandósan, nemsokára szülés előtt inkább nem néznék ilyesmiket, pedig alapvetően ez is az élet része, tudom, de per pill. épp elég elméleti síkon beszélgetni erről. Azért köszi a linket.
2015. júl. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:

11: Ez borzasztó.

Elolvastam, ma meg is nézem majd a dokumentum filmeket.

2015. júl. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondjuk súlyosan szellemi fogyatékos lenne,vagy olyan betegsége lenne ami korai halálozással jár (cisztás fibrózis vagy SMA pl) aki csak vegetálna, akkor igen.Nem vagyok biztos benne,hogy ez lenne a helyes döntés,lehet rossz embernek tartanám magam,de én ehhez gyenge lennék...
2015. júl. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
100%

Néhány évvel ezelőtt egy ismerősömnek 32 hetesen szakították meg a terhességét. Hihetetlen, de addig nem vették észre, hogy a babának egyáltalán nincs veséje, azaz életképtelen. A technikai részleteket nem tudom, nyilván nem szívesen beszélt róla, de azt hiszem, méhen belül "halasztották" el a babát, és már holtan jött világra.

Ilyen esetben, amikor garantáltan seemi e

2015. júl. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
100%

bocs elment...

szóval ha garantáltan semmi esélye az életben maradásra, és születése után kínok között menne el, én sem várnám meg a terhesség végét, mert iszonyú lenne a tudat, hogy egy haldokló gyermek van a testemben.

2015. júl. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
Befecskendeznek valamilyen anyagot amitől meghal a baba ilyen esetben,és a halott babát kell megszülni.Igen,ha még a méhen belül halott,akkor halott,de megszülni élve és utána megölni nem lehet,mert az gyilkosság a jog szerint.Van-e különbség nem tudom,nyilván nem biztos,hogy egy felsírt,életképes (legyen akármilyen sérült) gyereket el bírnék pusztítani akár anyaként akár orvosként.Nehéz kérdés ez...
2015. júl. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 A kérdező kommentje:
En sem tartanam meg,azert tettem fel a kerdest,mert sejtettem,hogy nem mindenki gondolja igy.En nem tartanam meg ha beteg,mindegy hogy 12,24 vagy 30 hetes.Aki,mindenaron megtartja az ok.De aki 24 hetesen elveteti,de 30 hetes mar nem,attol kerdezemkerdezem,hogy mi a kulonbseg?Nem kotekedesbol kerdezem,hanem erteni szeretnem.
2015. júl. 9. 18:02
 20/56 anonim ***** válasza:
Én 24 hetesen sem vetetném el, de 12 hétig sem. De ez az én véleményem.
2015. júl. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!