Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha a törvény megengedné,...

Ha a törvény megengedné, elvetetnéd a pl.30 hetes magzatodat, ha az beteg? Gondolok itt vmi súlyos kórra.

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a beteg babákat 24 hétig veszik el (indítják meg a szülést).
2015. júl. 9. 13:49
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
Én sem kaptam választ a kérdésemre!
2015. júl. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
100%

Csupaszív édeanya írja neked-(akinek nem inge... Soha de soha ne halld azt a mondatot dokitól :sajnos anyuka nagy a "gond beteg a kisbabám NE írj ilyet hogy nem vetetnéd el.Sajnos életképtelen volt kicsiként "angyalka lett

életünk legfájóbb,döntését hoztuk meg remegő kézzel írtuk alá a beleegyező szülésinditványozást könnyeink közepette.Gyászomban ne bánts meg .Minden jót kívánok nagyon sajnálom

2015. júl. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
Kérdező nem neked írtam ezt a hozzászólást.Ha szeretnél privit írj nyugodtan
2015. júl. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 A kérdező kommentje:
De jol gondolom,ez az en kerdesem.En kerdezek,ha nem baj.
2015. júl. 9. 21:55
 45/56 A kérdező kommentje:
42es,ezt nem ertem.
2015. júl. 9. 21:57
 46/56 anonim ***** válasza:
63%

A törvény jelenleg is megengedi, hogy gyakorlatilag bármikor elvetesd:

1992. évi LXXIX. törvény a magzati élet védelméről

6. § (4) A terhesség az időtartamától függetlenül szakítható meg

a) az állapotos nő életét veszélyeztető egészségi ok miatt, illetve

b) a magzatnál a szülés utáni élettel összeegyeztethetetlen rendellenesség fennállása esetén.



Jogszabály szerint az alábbiak miatt 24 hét a határ:

[link]

Az anyai test szempontjából:

Kb. ez az a kor, ahol nagyobb gond nélkül lehet megszületni a babát. Itt még a méhed valószínűleg nem sérül annyit, mint egy nagyobb gyerek abortálásánál és hüvelyen keresztül történik, míg nagyobbnál csak császárral tudják megoldani, ami a következő szülésnél rosszabb helyzetbe hoz.

Hogy egy kismamának (az anyai szívnek) mi a határ az meg egyéni kérdés. (Magam részéről vetélések és elhalt terhességek után nem szeretnék belemenni ebbe a részébe.)

10.:

„Egyébként nem vagyok abortuszellenes, de jó lenne, ha a diagnosztika már ott tartana, hogy ne kényszerüljön valaki egy 24 hetes elabortálására, derüljön ki minden legkésőbb a 12. hétig.

(mert azért 24 a határ, mert a 12. heti szűrés után még hetekig "futtatják" a kismamákat, mire megjön a végleges "jelentés" - chorionbiopszia, amniocentézis...stb. eredménye - amivel el lehet végezni a műtétet.)”

Sajnos ez lehetetlen több okból is.

Pl. ultrahangon vannak dolgok amiket csak a 18-20. héten látnak. Nem véletlen, hogy akkor kell menni. Sokszor olvasom itt gyakorin, hogy „az nem olyan fontos”. Mindig csodálkozom, hogy néhányan –csak mert nekik minden rendben volt- ilyesmit terjesztenek, mivel sajnos jól tudom, hogy ilyenkor is derülnek ki betegségek.

12 hetesen nem látszik nagyon sok minden. Gondolj bele, hogy ha a CRL, vagyis az egész baba hossza is csak tizenegypár milliméter akkor a kifejletlen szerveket hogy jósolhatnák meg előre, hogy milyenek lesznek.

Másik hogy ha 12. héten észreveszik akkor is pont a határán van, hogy egy műtét vagy vetélésindítás, tehát ha 13. héten veszik észre onnantól egyértelműen vetélésindítás.

Másik: Méhlepény vizsgálatot akkor lehet végezni, ha van kialakult, olyan méhlepény, aminek a nagysága megengedi, hogy mintát vegyenek belőle. Ez a 11-12. héten történik meg. Ha gyorstesztet csinálnak megvan 1 nap alatt, de vajon egy gyorstesztre rá lehet e bízni magadat 100%-osan? (A Down az egyetlen amiben biztos lehetsz egy gyorsteszt alapján is) A normál eredmény 5-7 nap. Ugyanez amnionból minimum 3 hét. Tehát a 11 hetesből is csak 14. héten van eredmény.


Persze, jó lenne.. csak jelenleg lehetetlen.

2015. júl. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
73%

Anyukám egyik unokatestvére harminc hetesen abortálta.

Anyuka egyszer már legyőzte a rákot (petefészén volt tumor).

Mire rájöttek, hogy kiújult, több áttét is megjelent. A magzatban is. (nem tudom pontosan hol, édesanyám mesélte).

Ha a baba élve születik, hiába minimális a túlélési esélye (valószínűbb, hogy napos időben belémvág a villám), sugárkezelés, műtét, kemó. Hogy egyszerű legyek: egy rövidke élet szenvedéssel és fájdalommal.

2015. júl. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
63%

beteg volt eletkeptelen a szive miatt anyukaja legjobb baratnom nem olte meg nem tudta megtenni a 24 heten

Megszuletett 40 hetre meg egy egesz naapot ott volt simogattak becezgettek feloltoztettek melto bucsut vettek tole keszult sok csaladi kep.

Aztan a baba elaludt szepen csondben nem vett tobbet levegot a szive nem birta a mehen kivuli eletet.

A betegseg neve hypoplastische bal sziv syndroma menthetetlen es a legtobb babat megolik a terhesseg alatt.

,,Az a legkevesebb hogy kihordtam hiszen igy legalabb egy napot velunk volt a mi feltve szeretve vart kicsi lanyunk es ezt az egy napot halasan koszonjuk felejhetetlen kedves emlek,,

Ott alltam a szulesnel es par nap mulva a temetesen is csodalatossan eros oszinte es szereto szulok voltak szuletesben az oromben es a gyaszban a bucsuban is.

Szivukben nincs harag elfogadtak ami nekik jutott halasak voltak azert ami nekik kozossen marad.

Szamomra ilyen egy emberseges egeszsegugy es hozzaallas az elethez es a halalhoz.

Ha semmit jot nem tehetsz ne olj ne rombolj legy emberseges legy megerto segitsd a gyaszt.

2015. júl. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
72%

Gondolom a sok abortuszellenes pontozott le. Ilyenkor szeretném, ha néha a helyembe lennének és láttak volna ugyanannyi síró anyukát akik olyan gyereket hordoznak amelyik még a megszületést sem élhetik meg. Valamint láttak volna maguk is babával a pocakjukban olyan nőt akit elborított a sok hullafolt mert elhalt a gyerek és úgy kellett neki vetélést indítani.


46. voltam. További jó ítélkezést minden abortuszos felett - gondolkodás helyett.

2015. júl. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 curáku ***** válasza:
Ha súlyos beteg, akkor igen. De azert ez altalaban mar hamarabb is kiderul.
2015. júl. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!