Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tegyek? Abortusz vagy mit...

Mezeine kérdése:

Mit tegyek? Abortusz vagy mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nem akarom,hogy bárki bármire rábeszéljen.Tapasztalatokat,tanácsokat várok.Van egy 4 éves gyermekem.Nem régen kiderült,hogy terhes vagyok.Nem tervezett baba.A jelenlegi párom elsőre nagyon ellenezte,majd mégis azt mondta,hogy tartsuk meg.Azt mondta örül is neki,még nevet is adott neki.Látszólag várta.Most 2 hét után amikor már bele éltem magam,újra közölte velem,hogy nem akarja a babát és vetessük el.Az eszem lassan azt mondja,hogy jobb is lenne mert egy bizonytalan apával nem merem vállalni.Egyedül neveltem eddig a lányomat és tudom milyen nehéz. Kettővel egyedül maradni nem is merek.De bele hasad a szívem,hogy elvetessem.Nem tudom mit tegyek?Félek.

2016. jan. 25. 09:13
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
0%
talalt telefon es nem vagyok magyar kovetkezo nyeremenyunk a tied
2016. jan. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim válasza:
36%

Sògorom és a pàrja megbeszéltèk,hogy hàt becsúszott,ez van,megtartjàk.

Aztàn sógor meggondolta magàt,inkább vetessék el.

Megtartjàk

Elvetetik.

Ez 7 ève volt.

A kisfiú 7 éves,a lànyka 3.

Szépen élnek!

2016. jan. 28. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az értelmes válaszokat. Látom azért vannak rajtam kívül olyanok is akik hormonoktól mentesen,nem érzelmi döntéseket hoznak. Hanem felnőtt ésszel,gyakorlatias döntést hoznak. Nem mindig kellemes egy döntést meghozni.De most nem egy kiló kenyérről van szó. Hanem egy gyerekről. Megszűlni amikor tudom,hogy kínlódás lenne.Nagyon könnyű szülni gyereket csak utána egyedül maradni vele, meg még egy másik kicsivel az nem álom. A nagy abortusz elleneseknek meg csak annyit,hogy ha annyira szidjátok azt aki így dönt akkor nyúljatok a zsebbe és tartsátok el a leendő kisbabát. Az élet védelme az első szerintetek. És ha megszületett? Aztán hogyan tovább? Se munkát nem vállalhatok mert hova mehetnék egy újszülöttel. Éljünk segélyből mi? Olyan egyszerű kimondani,hogy tartsd meg. De aztán mi lesz? Idáig nem jutnak el agyilag. A legnagyobb hiba és önzés megszülni egy gyereket csak azért,hogy elmondhassam,hogy na ÉN NEM ÖLTEM MEG! Igaz nem tudom eltartani de él. És ha már érzelmileg ragaszkodok hozzá akkor meg adjam örökbe. Normálisak vagytok? Kicsit át kellene józan ésszel gondolni a dolgokat. Amúgy a gyerekpotyogtatónak meg annyi, hogy elhiszem ,hogy jól éltek. Ennyi gyerek után meg még árvát is örökbe fogadtok, szépen lehet élni. Pláne egy külföldinek. Ez nem erény, hogy szülünk,örökbe fogadunk hogy legyen lóvé. Gratulálok! Jó nyaralást! A magyarnak ha 20 gyereke lenne akkor egy sikátorban lakna, ennyit meg magyarországról.
2016. jan. 28. 09:22
 44/66 anonim ***** válasza:
12%
kérdező, ha már ennyire abortusz párti vagy, magyarázd már meg, a gyerek szemszögéből, hogy miben is jobb az abortusz neki, mint az örökbe adás? Egyébként meg abortusz ellenesként igen, szoktam támogatni a hátrányos helyzetű gyerekeket, családokat. Adománygyűjtést szervezünk nekik, havonta egyszer önkormányzati vendégséget, ahol van vacsora, szükségcsomag a családoknak, ruhaosztás, és a gyerekeknek játszóház. Persze ez csak összefogással működik, de nálunk, az élet igenlők igenis tevékenyen részt vesznek az ilyen akciókban, nem csak a babérjaikon ülnek. Védőnőként pedig szintén támogatom az ilyen családokat, azzal hogy mikor, hol tudnak támogatást igényelni, elintézni az ingyenes étkezést a gyerekeknek, sőt, azt is elintéztük, hogy a városi konyháról, nap végén elvihetik ingyen a megmaradt ebédet, kenyeret. Úgyhogy nem érzem úgy hogy csak a szám nagy. És igen, én is szeretnék majd örökbe fogadni, ez a legnagyobb vágyam.
2016. jan. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 A kérdező kommentje:
Hát nagyon sajnálom, hogy vannak ilyen védőnők is. Akik ha jó ha nem, ha éhezik és nyomorog az a gyerek akkor is szülni kell. Átgondolnám kicsit a helyében. Másik.. ki mondta hogy abortusz párti vagyok??? Tehát aki elmer menni abortuszra az annak a hű követője is ezek szerint. Maga hol szerzett diplomát? Arra buzdítani nőket,hogy segélyből,meg ingyen konyhán nevelje a gyereket.... hát nem találok rá szavakat sem. Ezért van a rengeteg éhező gyerek ma magyarországon, mert a magához hasonlók azt hiszik,hogy szülünk egy gyereket aztán meg majd mások meg segítenek. Hát fittyfenét sem ér a segélyezése. A világlistán 4. helyen állunk a gyermekéhezésben. Váltson szakmát az ilyen aki nem képes ezt felfogni és emberi módon állni a témához. Tudom én,hogy ott a kutya elásva,hogy örökbe akar fogadni, de azt ne más nyomorából tegye. Rengeteg roma csecsemő is vár ám adoptációra! De gondolom az élet védelme, meg a minden gyerek kerüljön családba című szöveg ide nem érvényes. Ez csak addig érvényes önnek is, amíg úgy történik ahogyan ön elképzelte. Nagyon szép az adomány gyűjtés, meg a segítőszándék. De édes kevés lesz akkor ha az a gyerek majd elakar indulni az életben és majd jó ha szakmunkát eltud végezni mert a szülő segélyből meg adományból tengődik. De szüljünk ha kell ha nem hogy a magához hasonlók ne ítéljék el azokat akik ésszel gondolkodnak. Sok sikert az örökbefogadáshoz!
2016. jan. 28. 12:03
 46/66 anonim ***** válasza:
16%
látom vádaskodni tud.. és igen, jó lenne nekem a roma csecsemő is, csak mivel még nem vagyok 25, így nem indíthatom el az örökbe fogadást. És igen, aki abortuszra megy az abortusz párti, aki nem az, annak eszébe sem jut.
2016. jan. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
19%
Ja igen, és aki nem akar gyereket, akkor az védekezzen megfelelően. Gondolom ha már van egy gyereke akkor nem tinikorban van, ahol menő a felelőtlen nemi élet.
2016. jan. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
0%

Ez az odaadnad a gyereked másnak ez pont olyan mint a megengedned az orvosnak hogy a nagyobbik gyerekedet olje meg? Akkor is csak egy marad...már bocsánat ezért a nagyo rossz irasert tudom hogy kegyetlen.....de egyik fontos a másik nem? Ő is már a Te babád. ...én soha nem tudnám megölni a gyermekem...

5 gyyermekes édesanya. Aki elvalt. ....

2016. jan. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 A kérdező kommentje:
Akkor már értem. Te még nagyon fiatal vagy,hogy ezt a kérdést megfelelően feltudd mérni. Gondolom a szakmádat is csak rövid ideje gyakorlod. Majd élj még. Te még csak most kezdted a felnőttkort és fogalmad nincs sok mindenről. Nem véletlen,hogy nem indíthasz örökbe fogadást, mert még túl fiatal vagy,hogy felelős döntést hozz. Így a te véleményed nem is sokat számít mert nincs annyi élet tapasztalat mögötted,hogy megfelelően felmérd a helyzetet.
2016. jan. 28. 15:09
 50/66 A kérdező kommentje:
Gratulálok az 5 gyerekhez. Szép nagy család. Gondolom mindegyiknek tudtad állni a főiskolai tanulmányait. Vagy fogod tudni mindnek biztosítani ezt a lehetősséget is. Sok sikert. Én nem vagyok ilyen bátor.
2016. jan. 28. 15:11
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!