Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tegyek? Abortusz vagy mit...

Mezeine kérdése:

Mit tegyek? Abortusz vagy mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nem akarom,hogy bárki bármire rábeszéljen.Tapasztalatokat,tanácsokat várok.Van egy 4 éves gyermekem.Nem régen kiderült,hogy terhes vagyok.Nem tervezett baba.A jelenlegi párom elsőre nagyon ellenezte,majd mégis azt mondta,hogy tartsuk meg.Azt mondta örül is neki,még nevet is adott neki.Látszólag várta.Most 2 hét után amikor már bele éltem magam,újra közölte velem,hogy nem akarja a babát és vetessük el.Az eszem lassan azt mondja,hogy jobb is lenne mert egy bizonytalan apával nem merem vállalni.Egyedül neveltem eddig a lányomat és tudom milyen nehéz. Kettővel egyedül maradni nem is merek.De bele hasad a szívem,hogy elvetessem.Nem tudom mit tegyek?Félek.

2016. jan. 25. 09:13
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
19%
Beszelj a paroddal!Nem lehet hogy ő is fél?
2016. jan. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi normális válaszokat és a bíztatást is. Nem könnyű az biztos. DE bízom a jövőben és abban,hogy minden rendbe fog jönni. Sajnálom azt akinek nagyon nehezen jön össze a baba. Igazából nekem is egy döbbenet,hogy teherbe estem mert az orvosok azt mondták nem lehet gyógyszerezés nélkül. Sokat gondolkoztam ezen a döntésen. De CSAK felelősség tudatból meg tartani, és közben meg azt érzem, hogy hibáznék.... úgy nem szabad. Kislányomról kell elsősorban gondoskodnom. Ha jómódú lennék, akkor vállalnám egyedül is. A döntésem határozott, ma megyek az első beszélgetésre.
2016. jan. 26. 07:36
 23/66 anonim ***** válasza:
28%
Szegény picúrka. Remélem még meggondolod magad.
2016. jan. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
32%
Ez a te döntésed természetesen de együtt tudsz élni így a pároddal?Nehézségek ellenére becsúszott a baba és nem tartod meg miatta?Nem azzal van a legnagyobb gond ha valaki az abortuszt választja (nem támogatom de mindenkinek joga eldönteni).De hogy egy link "férfi" miatt öli meg valaki a gyerekét.Felnőtt emberek vagytok.Sosem értettem hogy nem vállalja valaki a felelősséget.A minap volt egy megosztó kérdés 18évesen terhesen.Annyiból felnőttebbek hogy vállalkák a "következményeket" ha már nem védekeztek megfelelően.De mindenkinek joga van ezt eldönteni.Te ezt már eldöntötted rég csak megerősítésre vártál itt.De el kell fogadni azt a véleményt is ami nem az abortusz mellett szól.
2016. jan. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 A kérdező kommentje:
Először is nem a " link " férfi miatt " ölöm " meg. Bírom az ilyen szenteskedő írásokat. Nagyon könnyű ítélni és megítélni valakit csak mert nem akarja a szenvedésbe meg szülni a gyereket. A másik meg, hogy védekezés mellett is lehet ám teherbe esni. Az a felelőtlen aki meg tartja pedig tudja, hogy szenvedni fog vele. Ha nem tudsz neki adni rendesen enni és nem tudod rendesen ellátni na az baj! Csak azért szülni hogy jobban érezzünk magunkat, mert hát rendesek vagyunk.... nem megyünk abortuszra mert az milyen dolog. De ha meg szültük a gyereket és éhezik akkor remélem boldogabb lesz mint abortusz ellenes. ÉL!!! De kínlódás minden napja. Gratulálok a sok észnek. A döntésem nem bánom mert ez a helyes. Védekeztem, de teherbe estem mégis. Nem fogom sem a saját, sem a meglévő gyermekem életét rosszíbbá tenni csak azért hogy frankó legyek, mert szülök a semmibe.
2016. jan. 26. 14:19
 26/66 anonim ***** válasza:
43%
Nem szenteskedő.Nem vagyok abortuszellenes.De amit leírtál hogy először minden szuper aztan beleéled magad és közli mégse te meg mész utána..Igazából a te dolgod nem a miénk de ha itt kérdezel akkor fogadd el a másik véleményét akkor is ha nem egyezik a tiéddel.Annyit írtál nehéz lenne nem azt hogy éhenhal....
2016. jan. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem meg beszélj még egyszer a pároddal. Lehet, hogy már lenyugodott, megnyugodott, és el tudja fogadni, hogy lesz egy közös gyermeketek.


Én a helyedben megtartanám.

2016. jan. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
72%
Azon a véleményen vagyok, amin első. Nem tartanám meg ilyen helyzetben.
2016. jan. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
0%

Te is tudod kerdezo van lelkiismereted hiaba nyomod el

Ne itt varj felolozast es biztatast nem a mi gyereunket pusztitod el hanem a sajatodat

Egyszer regen elt egy barbar nep es sok istent tiszteltek

az egyik istenuk minden tel vegen aldozatokat kert

Elo dobogo szivu emberaldozatokat

Egy szobor volt ami igazan kemence volt az emberek imatkoztak a jobb termesert a joletert a jobb eletert a papok hangosan enekeltek biztatak sippal dobbal a tomeget

Az Isten egy kemence volt sok sok karral az imadkozo emberek felaldoztak gyerekeket a joletert cserebe .

A csecsemok sikolyat a papok dala es zeneje nyomta el

nehany felnott anya elnyomott egy konnycseppet de inakbb elfordult elment es gyaszolta gyermeket titokban ahol senki nem latta.(Baal Istene )

Mi valtozott ? Semmi az mai anyak felaldozzak sajat magzatukat elfordulva (narcozisban) a jobb elet remenyeben

csereben nem kert mas ez az isten...

Az orvosok muszere a katlant helyettesiti

es nehany anya titokban ahol senki nem latja elnyom egy konnycseppet gyaszolja titokbaan magzatat

2016. jan. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
36%
azért érdekes egy abortuszra készülő szájából az, hogy lelketlennek nevezi azt aki az örökbe adást javasolja. Azt mondod lelketlen anya az aki örökbe tudná adni a gyerekét. Kérdezem én, az nem ugyan olyan lelketlen aki elveszi tőle az élet lehetőségét? Szintén kérdezhetném, hogy te, aki már tartotta karjában a sajátját, hogy képes elvenni a következőjétől ennek a lehetőségét?
2016. jan. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!