Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Becsúszott ikerterhesség. Ti...

Becsúszott ikerterhesség. Ti megtartanátok ebben az élethelyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég összetett történet sajnos ez. Párommal hét éves boldog párkapcsolatom ment tönkre pár héttel ezelőtt, van egy közös gyönyörű 4 éves kisfiunk. Neki az első feleségétől van két nagyobb gyermeke, ezért a közös baba után elköttette magát, de valószínűleg ez helyrejött (mondták az orvosok, hogy erre megvan az esély, bár nagyon csekély) és ezért estem teherbe, máshogy épp ezért nem is védekeztünk azóta. Viszont nekem három munkahelyem van (olyan, ahol van amikor hétvégén és éjszaka is dolgozni kell), kisfiamnak már többször is volt komplex lázgörcse, nemrég az éjszaka közepén vitte el a mentő, azóta is kórházban van szegénykém :( Ráadásul nekem egy lovam is van, igaz már nem lovagolom annyit, de pénz és idő ez is...


Mit tegyek? Jelenleg 36 éves vagyok és tanácstalan...



2016. dec. 13. 18:01
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
40%

Add el a lovat,lázgörcsre meg neurológus ir fel epilepsziagyógyszert. Két gonddal kevesebb.

Ha boldog kapcsolat miért lett vége? Az apa mit gondol a terhességről? Nem kételkedik? Azért eléggé ritka ám,hogy elkötés után is teherbe ejt valakit az ember. Én kételkednék.

Nekem a döntésben az szempont,hogy el tudnám-e tartani őket,lenne-e majd segitség hogy ha betegek,vagy hogy tudjak dolgozni. Keresni kell egy rendes munkát.

2016. dec. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
30%

Ja és ha korházba van miért nem bagy vele?

Enyém is görcsös amúgy, Convulexet szed egy éve és még két évig,6éves koráig kell. Első voltam.

Legutóbb amúgy azt mondták nem kell bevinni ilyenkor,bár vinném akkor is. Diazepam van?

2016. dec. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
59%
Nekem fura az egész kérdés, a tönkrement boldog párkapcsolat, az elköttetés, az ikerterhesség, és a ló...
2016. dec. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
36%
Milyen szánalmas, hogy a ló többet ér két gyerek életénél.
2016. dec. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó, a ló, az egy érző, a maga módján gondolkodó, a gazdájához kötődő lény... szemben a két embrióval.

Kérdező, a (volt) párod tud a terhességről? Neki mi a véleménye?

2016. dec. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
62%

Ahogy olvastam a történetet az jutott eszembe, hogy ide kellene még egy csillámpóni, hát nem meglett egy ló személyében?!

Kérdés, hogy a hiper-szuper párkapcsolat miért romlott meg. Miért dolgozol három helyen? És miért nem vagy a gyerekkel a kórházban. A ló úgy érzem sokadlagos szereplő. Én mondjuk inkább eladnám és az így megspórolt pénz birtokában az egyik állást feladnàm, hogy legyen idő a gyerekemre.

2016. dec. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
70%
Hát 36 évesen 3 gyerekes egyedülálló anyaként... úgy, hogy most se egyszerű a megélhetés, ami a három munkahelyből elég egyértelmű... és még ha az apa fizetne is tartásdíjat, az is max a duplája lenne a 3 gyerek után, mint most az 1 után...
2016. dec. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
49%

"Utolsó, a ló, az egy érző, a maga módján gondolkodó, a gazdájához kötődő lény... szemben a két embrióval. "

Gratulálok egy nőnek, aki ilyet mond és annak is, amelyik felpontozza. Egy normális nőnek a gyerekei a legfontosabbak. Nemcsak embrióként tekint a benne növekedő életre, hanem a gyerekének hívja.

2016. dec. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
64%
Kedves kérdező. Lovacskát nem tudom hol tartod...de tapasztalatból mondom, nem kell neki puccos lovarda. Keress neki egy kis tanyát, farmot ahol megfizethető a tartása és akkor tőle sem kell megválnod. Gyerekemet imádom de lovamat is. Nem adnám el mint ahogy itt egyesek magyarázzák, hogy tenned kell mert az a tuti megoldás ha eladod a lovat. Lehet , hogy helyedben én is elköttettem volna magam a férjemmel együtt s akkor dupla a védelem ha már úgysem szerettetek volna gyereket. Persze ez most késő bánat... Gondold át jól, mi legyen. Kitartást...és szeresd a lovat is.
2016. dec. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó, elnézést, de nekem nagyon nem analóg a "normális" és a "magzatvédő"... utóbbi nem is írna ki ilyen kérdést, hogy "Ti megtartanátok ebben az élethelyzetben?"...

Ebben a kérdésben az összes racionális érv a megtartás ellen szól például, az is, hogy szerintem normális nő semmi esetre se rakna ebben a szituban a párja nyakába még két gyereket, szóval, ha meg is tartaná, akkor se követelne a világon semmit. Abból amit a Kérdező leírt, abból meg egyértelmű, hogy se a párja nem akart több gyereket - nyilván azért műttette meg magát a 3. gyerek után - se a Kérdező nem tudja egyedül vállalni és felnevelni a hármat - ha egyszer most is 3 állásban kell dolgoznia.

Ehhez csak plusz az, hogy " Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél." - és az ebben a szituban a meglévő gyereke, a párja, meg a ló - és nem a két embrió.

2016. dec. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!