Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Becsúszott ikerterhesség. Ti...

Becsúszott ikerterhesség. Ti megtartanátok ebben az élethelyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég összetett történet sajnos ez. Párommal hét éves boldog párkapcsolatom ment tönkre pár héttel ezelőtt, van egy közös gyönyörű 4 éves kisfiunk. Neki az első feleségétől van két nagyobb gyermeke, ezért a közös baba után elköttette magát, de valószínűleg ez helyrejött (mondták az orvosok, hogy erre megvan az esély, bár nagyon csekély) és ezért estem teherbe, máshogy épp ezért nem is védekeztünk azóta. Viszont nekem három munkahelyem van (olyan, ahol van amikor hétvégén és éjszaka is dolgozni kell), kisfiamnak már többször is volt komplex lázgörcse, nemrég az éjszaka közepén vitte el a mentő, azóta is kórházban van szegénykém :( Ráadásul nekem egy lovam is van, igaz már nem lovagolom annyit, de pénz és idő ez is...


Mit tegyek? Jelenleg 36 éves vagyok és tanácstalan...



2016. dec. 13. 18:01
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
29%
Miért kell lepontozni? És miért a lovat kell bántani? Mintha a ló tehetne arról, hogy a kedves édesapa elhagyta az ikrekkel várandós párját. Inkább őt minősítenétek illetve be kéne rajta hajtani csomó pénzt s ami a leg fontosabb ... időt!!! Nem vagyok abortusz párti egyáltalán. Nem is jutott eszembe h azt írjam h esetleg vetesse el...nyugodjatok már meg.
2016. dec. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
33%
#19: és mivel a KETTŐ gyermek nincs meg havi 30-40 ezerből egy tanyán a többi pacival, ráadásul kelni is kell hozzájuk éjjel, dögöljenek meg magzati korukban, ugye?
2016. dec. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
77%
22. Tettem én erre valamiféle utalást is? Nem! Tanulj meg olvasni és értelmezni. Annyit mondta h a gyerek mem ok arra h eladja a lovát. Ennyi. Megoldást próbáltam nyújtani a kérdezőnek...egy szóval sem mondtam hogy vetesse el őket. Lepontozhatsz. Nem érdekel. Nem hozzád szóltam.
2016. dec. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
33%
#21, miért, talán a férfi nem tett meg minden tőle elvárhatót - sőt - a nem kívánt terhesség ellen???Szerintem egyáltalán nem etikus tőle elvárni ezek után bármit is, ő megtette a maximumot amit tehetett, most a nőn a sor.
2016. dec. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
20%

Ha egyszer elköttette magát, hogy lehet hogy mégis teherbe esett a kérdező?

Na...de akkor is az ő gyerekei is...

2016. dec. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
60%
#25, ennek is van hiba-százaléka, ami inkább ezrelék... mint minden fogamzásgátló eljárásnak. Pont ilyen esetekre lett kitalálva a terhességmegszakítás - ha tetszik ez a társukért semmiféle felelősséget vállalni nem hajlandó t. magzatvédőknek, ha nem.
2016. dec. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
27%

Egy ló eltartása nem 30ezer. Kb 10 éve beszélgettem egy lótartóval,aki elmondta ha rendes kajával van etetve,orvosi vizsgálatik stb,akkor havi 200ezerbe kerül.


Én imádom az állatokat,de a gyerekem elé egyet ses helyeznék. Ha azért van három állása,mert nincs pénze,akkor a ló megléte luxus... A gyereke mellett lenne igenis helye a kórházban.

Ha csak annyi a gondja,hogy egyedül van,meg az idö a sok gyerek plusz ló miatt,akkor azt majd az idö megoldja,majd lesz valahogy. De ha anyagilag nem tudja megoldani,vetesse elvagy,adja örökbe. Abortusz ellenes vagyok ugyan,de nem itélkezem. Számomra gyilkosság,de nekem nem kell ezt tennen másokbak meg a saját élethelyzetét kell.figyelembe vennie.

2016. dec. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
70%

10 lovunk van, nem, nem két millió forintot költünk a tartásukra havonta, szépen is néznénk ki :D pont a széna meg a zab az olyan sztori, amit igaz, hogy nagy mennyiségben kell beszerezni, cserébe olcsóbb mint egy nagytestű kutyát jó minőségű táppal etetni. Állatorvos? Évi egyszer, oltások alkalmával látja őket, illetve ha esetleg baj van, de szinte sosincs, szívós állatok. Úgyhogy ez nem valós információ (nyilván lehet rájuk a legfancybb bp-i divatistállóban bértartással meg mittudomén mivel ennyit költeni havonta, de a 2 kilót még így is túlzásnak tartom).

Úgyhogy a ló feladása nem fogja kihúzni a kérdezőt a sz.rból, de hé, van egy ötletem, adja el a meglévő gyerekét is, az már esetleg segíthet rajta!

Eszem megáll itt a nagy ősanyák kommentjeinek hadán megint, fúj ló, miért tartasz lovat, ne tarts lovat, akkor menni fog a 3 gyerek egy helyett... meg a 3 állás is? Ja az már nem, mert semmi ideje nem lesz dolgozni jó pár évig, egyedülálló anyaként...

Egyébként kérdező, ha egyszer teherbe estél az elkötött párodtól, szerintem érdemes lett volna védekezni, de nem ez volt a kérdés. Mindenképp vetesd el, akármilyen szomorú, meg nehéz döntés.

2016. dec. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
58%

"akkor havi 200ezerbe kerül." - ez kérlek nem igaz!

A lótartás költségei: [link]

"A gyereke mellett lenne igenis helye a kórházban." - tényleg??? És akkor KI DOLGOZNA? Tudod, nem minden 4 éves gyerek anyja eltartott vagy közingyenélő... a többség hülyét is kapna - teljes joggal - egy olyan nőtől, aki beköltözne a 4 éves gyereke mellé a kórházba valami nagyon különös ok nélkül... (mondjuk műtét előtti-utáni nap, kemoterápia beadásának napja, ilyesmi...)

Nem, attól mert a család 1 tagja (bármelyik) kórházba kerül, nem állhat meg az élet.

2016. dec. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
36%

Egyedül neveltem albérletben a lányomat,egy nem jól fizető munkahelyem volt és mindkét alkalommal vele voltam a kórházban 5-5napot,mikor rohammentö vitte el lázgörccsel.

De tudom,ösanya vagyok,amiért nem hagytam ott az akkor 3évesemet egyedül 5napra és mentem dolgozni 12órában. Nekem a gyerek az első,és nem kaptam segélyt és semmit se.

A ló senkit nem zavar,de ha aza ember szarul áll,tudnia kell lemondani. Senki nem irta,hogy vágja le a lovat. Mindenki azt irja az anyagiak a döntőek elsösorban.

2016. dec. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!