Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Becsúszott ikerterhesség. Ti...

Becsúszott ikerterhesség. Ti megtartanátok ebben az élethelyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég összetett történet sajnos ez. Párommal hét éves boldog párkapcsolatom ment tönkre pár héttel ezelőtt, van egy közös gyönyörű 4 éves kisfiunk. Neki az első feleségétől van két nagyobb gyermeke, ezért a közös baba után elköttette magát, de valószínűleg ez helyrejött (mondták az orvosok, hogy erre megvan az esély, bár nagyon csekély) és ezért estem teherbe, máshogy épp ezért nem is védekeztünk azóta. Viszont nekem három munkahelyem van (olyan, ahol van amikor hétvégén és éjszaka is dolgozni kell), kisfiamnak már többször is volt komplex lázgörcse, nemrég az éjszaka közepén vitte el a mentő, azóta is kórházban van szegénykém :( Ráadásul nekem egy lovam is van, igaz már nem lovagolom annyit, de pénz és idő ez is...


Mit tegyek? Jelenleg 36 éves vagyok és tanácstalan...



2016. dec. 13. 18:01
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
46%
...a #10 természetesen a #8-ra ment...
2016. dec. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
62%

"Nemcsak embrióként tekint a benne növekedő életre, hanem a gyerekének hívja."

Látom még mindig problémát okoz felfogni, hogy aki nem akar gyereket, az nem fog örülni neki, ha becsúszik. Miért örülne valaminek, amit a háta közepére se?

2016. dec. 14. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
70%
Nem tartanám meg. Nem a ló miatt,hanem mert egyrészt a párkapcsolatnak vège. Másrészt meg három munkahelyen dolgozol hogy megtudjatok élni oda nem vállalnék még két gyereket.
2016. dec. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
38%

Ha nem tudnék neki enni adni, nem tudnék ruhát adni akkor is megtartanám, aztán örökbe adnám nyíltan.

Én minden helyzetben megtartanám, kivéve a beteg lenne, akkor nem. A te helyzetedben fel is nevelném őket, mert nem tűnik kilátástalan, szegény, nincstelen életnek.

2016. dec. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
40%
Le lehet pontozni, de akkor sem normális az a nő, akinek a lova fontosabb, mint a gyerekei. A gyerekért talán nem tartozik felelősséggel az ember ? Főleg úgy, hogy lehet a nem kívánt terhesség ellen védekezni. Nem utálom az állatokat,de nehogymár a ló fontosabb legyen, mint a saját gyerek. Ezen egy igazi anya nem is gondolkozna, ha választani kényszerülne.
2016. dec. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
31%
Országomat egy lóért, na de a gyermekeimet is...?
2016. dec. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
75%
Nem a lóval van itt a baj...kedves előttem válaszolók. Kapcsolatuknak vége, 3 munkahelyen dolgozik a megélhetésért 1 gyerek mellett. Nem abból a 30 000 ft-ból fogja eltartani az ikreket amit a lóra költ...úgyhogy ezt fejezzétek be.
2016. dec. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
21%
De talán az egyik munkáját ott hagyhatná és tudna foglalkozni a meglevő gyerekkel, kórházban feküdni vele stb, ha nem tartana egy lovat is. Nem azt mondta senki, hogy dobja ki, ölje meg, de az ember életében vannak prioritások. Nekem pl fontosabb a gyerekem és hogy ne kelljen azt látnia, hogy nem látja az anyját minthogy bármilyen állatom legyen. Egy ló nem havi 10 ezer ft, és a gondozása sem annyi, hogy napi 10 percig simogatom. Mennyi idő jut arra a szegény 4 éves gyerekre három munkahely és egy ló felelős gondozása mellett? Mert ugye azt feltételezhetjük, hogy normálisan bánik a lóval, úgy gondoskodik róla, ahogy kell.
2016. dec. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
57%
Tanyán 25-30 ezernél többet nem kérnek el a tartásért...s vígan elvan egy legelőn több pacival. Nem kell egész nap babusgatni. Nem kutya hogy állandóan kelljen vele foglalkozni. Ha vannak társai, legelő, kaja és egy hely ahova behúzódhatnak télen/nyáron, pont elég nekik. Jobb is mint a flancos box egésznapos bögyörgetéssel. Hagyjátok már a lovat. Ti...mintaanyák.
2016. dec. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
62%
#15, már megint a "magzatvédő-erkölcsöt" kiáltod ki "a normális"-nak, és kéred számon másokon... Ha számodra egy embrió egyenértékű egy megszületett gyerekkel, akkor a saját életedet éld eszerint, de fogdd el, hogy a többség számára - teljesen normálisan:) - nem ez az irányadó vélemény.
2016. dec. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!