Abortusz? Melyk lenne a helyes döntés, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Terhes lettem 18 èvesen, fogamzásgátló mellett, pár hónapom mèg van a suliból.

Szüleimnek elmondtam, támogatnak bárhogy döntök, az apa is mellettem áll ès szeretnè ha megtartanánk.

Azon gondolkodtam, hogy ha elmegyek abortuszra soha nem tudnám feldolgozni.

Nyugodt èletem volt ès egy gyerek felborítja az egèsz èletem, fiatal vagyok lenne időm mèg gyereket nevelni.

Egyik pillanatban akarom a babát, a másikban úgy látom jónak ha nem tartom meg, nem èrzem magam felkèszülve rá.


Segítsègre van szüksègem, hogy helyesen döntsek.

Kiváncsi vagyok ti mit tennètek.



2017. márc. 2. 15:07
1 2 3 4 5 6
 11/60 A kérdező kommentje:
Egybe költöznènk, nem a szüleim pènzèből nevelnènk.Nyílván segítenènek anyagilag.
2017. márc. 2. 15:30
 12/60 anonim ***** válasza:
69%

Két kérdést kell feltenned magadnak:


1. Akarod-e a babát?

2. Fel tudod nevelni, akkor is, ha egyedül maradsz?


Ha mindkét kérdésre igen a válasz, akkor tartsd meg! Ha nem, akkor meg nincs rajta mit gondolkodni...

2017. márc. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
36%
Meg szomorubb, hogy vannak olyan nok, akik az abortuszrol ugy irnak, mint egy semmiseg.
2017. márc. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 A kérdező kommentje:

1 kèrdèsedre a választ nem tudom megadni, fèlek az anyaságtól ilyen fiatalon de attól is nagyon fèlek, hogy èletem vègèig kisèrteni fog a lelkiismeretem.

2 kèrdès : soha nem maradnák egyedül,a szüleim támogatnának ès segítenènek.Az apában is bízom, hogy nem hagyna el.

2017. márc. 2. 15:35
 15/60 A kérdező kommentje:

Annyira szeretem a babákat,azt az egyet tudom, hogy ha megtartanám soha nem tudnám megbánni mert egy gyerek boldogság az ember èletèben ès feltètelek nèlküli szeretet alakul ki...de ha elvetetem èlnèm tovább a megszokott èletem aztán ha fel lennèk rá kèszülve beválalnám.

Nagyon fèlek ès bizonytalan vagyok magamban.Egyik percben ugy èrzem az lenne a legjobb ha megtartom,boldog leszek ...de a masik felem azt súgja jobb ha nem most.

2017. márc. 2. 15:40
 16/60 anonim ***** válasza:
56%
Egy gyerek NEM csak boldogság, sokkal több a gond vele. Főként, ha már kamaszodik. Ne ringasd hiú ábrándokba magadat. Idegen gyereket szeretni, vagy sajátot nevelni nem ugyanaz.
2017. márc. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
51%

én adottnak érzem a választ!

Támogató szülők, támogató partner! Leérettségizel, nyugodtan tanulhatsz tovább is!

én megtartanám!

a legjobbakat!

2017. márc. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
82%

Nem hallgatnék senkire. Sem a gyk-ra, sem a barátnőkre, sem az apámra, sem az anyámra.


Leülnék magammal, csendes magányomban egy hétvégére, és elképzelném az életem így is és úgy is. És nem vennék számításba semmilyen véleményt, csak a magam érzéseit.

Aztán, hétfőn reggel, amilyen gondolattal kelnék, azt cselekedném.


Nem tartozol magyarázattal senkinek: a te életed. Amit belül, a gyomrodban, a májadban, a zsigereidben érzel, befolyásmentesen, az a jó döntés, nem más.


Ez az egy életed van. És mindkét esetben ugyanolyan ember vagy, nem jobb, nem rosszabb, mert hozol egy felelős döntést. És ez a legfontosabb.


Az abortusz feldolgozható, mint annyi minden más is. Ha szabad akaratodból döntesz.

2017. márc. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
26%

"A párom dolgozik, elèg jó munkahelye van de azt mondta, hogy ha elvetetem nem biztos, hogy kèpes lesz mèg a szemembe nèzni.Nagyon szeretnè a babát."

Teljesen megértem a párod. Ha az én nőm vetetné el a mi babánkat (mivel a gyerek nemcsak a nőé), olyat kapna, hogy mehetnék a bíróságra utána. Nem szabadna az abortuszt csak a nőre bízni. Kellene egy olyan lehetőség, hogy kötelező kihordania a babát, ha az apa igényt tart a gyerekükre.


"Én is vetettem el egyet, okkal, de emiatt soha nem volt lelkifurdalásom."

Büszke lehetsz rá. Valóban vannak jó okok abortuszra. Pl. súlyos betegség. Ám egy nőt az is megviseli. Akit nem visel meg, az nemhogy nem nő, de még embernek sem igazán lehet nevezni.


"Meg szomorubb, hogy vannak olyan nok, akik az abortuszrol ugy irnak, mint egy semmiseg."

Egyetértek. Az ilyennek pont kár volt megszületni.

2017. márc. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
72%

#19

Nem, nem kellene olyan lehetőség, hogy valakit terhességre és szülésre kényszerítsenek. Az az ő teste. Ez van.

2017. márc. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!