Abortusz? Melyk lenne a helyes döntés, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Terhes lettem 18 èvesen, fogamzásgátló mellett, pár hónapom mèg van a suliból.

Szüleimnek elmondtam, támogatnak bárhogy döntök, az apa is mellettem áll ès szeretnè ha megtartanánk.

Azon gondolkodtam, hogy ha elmegyek abortuszra soha nem tudnám feldolgozni.

Nyugodt èletem volt ès egy gyerek felborítja az egèsz èletem, fiatal vagyok lenne időm mèg gyereket nevelni.

Egyik pillanatban akarom a babát, a másikban úgy látom jónak ha nem tartom meg, nem èrzem magam felkèszülve rá.


Segítsègre van szüksègem, hogy helyesen döntsek.

Kiváncsi vagyok ti mit tennètek.



2017. márc. 2. 15:07
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
24%

Nem, nem kellene olyan lehetőség, hogy valakit terhességre és szülésre kényszerítsenek. Az az ő teste. Ez van.

Oké, de akkor ne vinnyogjon magát sajnáltatva, ha a férfi lelép, mert nem kell neki a fajtája...meg ne hordja el a férfit minden szemétnek.. a nőnek joga van kapartatni, a férfinak meg joga van normális nőt találni maga mellé, aki nem öli meg a gyerekét a saját kényelme érdekében... Én tuti nem maradnék egy ilyennel.

2017. márc. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
78%

#utolsó

Nyugodj meg, önálló nőnek nem is kellene egy ilyen, mint te.

2017. márc. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
70%
Én megtartanám. Ha a szüleid segítenek tovább tudsz tanulni,végzettséget szerezni.
2017. márc. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
27%
Tamogató családi háttér és apa elfogadása mellett miért kellene megölni? Nekem is volt csoporttársam, aki a babával vegezte el az egyetemet. Még volt, hogy be is hozta magával a kicsit. Van köztük 18 év, és olyan neki a fia, mint a legjobb barátja. Nagyon jó a kapcsolatuk. Kedves Kérdező! Helyén van a szíved, ne hagyd, hogy olyanra próbáljanak itt rábeszélni, hogy vetesd el. Érző embernek tünsz, ami 18 évesen igen ritka. A magad fajták bele szoktak betegrdni lelkileg az abortuszba. Aki itt a babád megölésére buzdít, az nem fogja viselni a lelkiismeret súlyát egy életen keresztül helyetted. Te meg akarod tartani! Jobb egy élő gyerek szüleinek lenni, mint egy halottnak, akinek ráadásul te okoztad a halálát. Suliba is járhatsz és kartiered is lehet még. Jobb is a helyzeted bizonyis szempontból : mire dolgozni fogsz, a babád már elég nagy lesz és megerősödik. Nem kell pl. táppénzzel kezdened a munkába állásod. Agz anyagi vonzatáról ne is beszéljünk, mert minden juttatás jár neked alanyi jogon a baba mellett. Ne hagyd ki! Kár lenne eldobni magadtól ezeket a dolgokat. Jó egészséget kívánok Nektek!
2017. márc. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
30%

Párod támogat, szüleid támogatnak, felnőtt vagy már igazából, suliból is kevés van, az abortuszt nem tudnád feldolgozni.

Ezeket írtad, és ezek mind a baba mellett szólnak.

A kilenc hónap fel fog készíteni. Boldog babavárást!

2017. márc. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
36%

Szia! Én saját tapasztalatból írok! Sok évvel ezelőtt volt abortuszom, és soha nem fogom tudni megbocsátani magamnak. Pedig most már vannak gyerekeim. Most is van kicsim, 2 éves, és születése óta annyi boldogságot, szeretetet ad minden egyes nap, hogy azt leírni sem lehet. Persze, igazuk van azoknak is, akik azt írják, hogy a gyerekkel nem csak boldogság jár. Nagyon fárasztó is tud lenni a dolog, meg nyilván anyagilag is megváltoztatja az életet, de mindez össze nem hasonlítható azzal a boldogsággal, amit egy ilyen kis szeretetgombóc adni tud.

Azt írod, hogy nagyon szereted a gyererkeket. És hogy a párod nagyon szeretné a babát. Ez a két dolog nekem a saját tapasztalatom alapján egyértelműen azt jelenti, hogy ha megtartod és ott lesz már a karodban, nagyon boldog leszel. Persze, nem a legjobbkor jött, de már ott van, már él, és számít Rád, mert te már mosz az anyukája vagy. Most amiket írtam, szét fogja cincálni pár szeretetlen, az abortuszt sima kis műtétként felfogó ember, de akkor is ez az igazság. Én annyira megbántam, te még időben vagy, hogy a szívedre hallgass!

2017. márc. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
33%
Én örülök hogy nem kerültem ilyen helyzetbe mert sajnos a szüleim húszonévesen is idegileg kikészítettek volna. Támogatás hiányáról nem is beszélve. Én megtartanám a helyedben. A párod hány éves?
2017. márc. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
15%
Egész más dolog másvalakinek a gyerekére vigyázni, még ha közel is áll hozzád, mint a saját gyerek. Mindenki a maga várandósságán és szülésén, meg persze a mindennapokon tapasztalja meg azt a csodát, amit egy kisgyerek ad. Kilenc hónap elég felkészülni rá. Lesznek nehezebb napok, de nagyon boldog leszel, ha már úgyis eldöntöttétek, hagyjátok élni azt a pici Életet, hisz jönni akar. A sok beteg lelkületű, önző nyomoronc pedig pontozzon le nyugodtan.
2017. márc. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
70%
Èn szinte ugyanilyen helyzetben voltam. Pàr èvvel voltam csak idősebb. Borzasztóan megijedtem, nagyon nem tudtam, mit tegyek, de legbelül èreztem, nem vagyok kèpes elvetetni. Tudtam, ha megtartom, tàmogat majd a csalàd, ès a pàrom is akarta a babàt. A csalàdvèdelmis nő mondta is, neki egyèrtelmű, hogy meg akarom tartani. Aztàn nem mentem el az abortuszra. Azóta 9 èves a kislányom, most èpp kiskamasz :) Èn pedig attòl a perctől fogva, mikor döntöttem, nem bàntam soha, tudtam, csak ìgy lehetett, ìgy kellett legyen.
2017. márc. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 A kérdező kommentje:

Jaj nagyon sok erőt adtatok nekem,tènyleg.

Vègül úgy döntöttem megtartom,ide akkor jöttem fel megnèzni miket írtatok miután döntöttem.Szeretni,támogatni ès gondoskodni fogok róla.

Egy gyerekkel sok a gond de mi is voltunk gyerekek,velünk is volt baj.Èn vállalom gondal együtt ès nem fog èrdekelni ha el ítèlnek vagy kiszólnak ès ujjal mutogatnak rám, nem èn voltam ès nemis leszek az első akinek gyereke lesz ennyi idősen, a sulit minden fèle kèppen befejezem nagy hassal is,bár 4hónaposan alaktól függ mennyire fog látszani.Összeköltözünk az apával ès boldogok leszünk mert legbelül èrzem, hogy ha nem tartom meg nem tudnám elviselni.Szüleim ès a jó Isten segítsègèvel minden rendben lesz,anyagilag is megfogok neki tudni adni mindent.24èvèben van az apa,èn meg 19-ik èvben.

2017. márc. 2. 21:14
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!