Abortusz? Melyk lenne a helyes döntés, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Terhes lettem 18 èvesen, fogamzásgátló mellett, pár hónapom mèg van a suliból.

Szüleimnek elmondtam, támogatnak bárhogy döntök, az apa is mellettem áll ès szeretnè ha megtartanánk.

Azon gondolkodtam, hogy ha elmegyek abortuszra soha nem tudnám feldolgozni.

Nyugodt èletem volt ès egy gyerek felborítja az egèsz èletem, fiatal vagyok lenne időm mèg gyereket nevelni.

Egyik pillanatban akarom a babát, a másikban úgy látom jónak ha nem tartom meg, nem èrzem magam felkèszülve rá.


Segítsègre van szüksègem, hogy helyesen döntsek.

Kiváncsi vagyok ti mit tennètek.



2017. márc. 2. 15:07
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
31%

Bár olvastam, hogy már döntöttél, és nekem is lenne pro- és kontra érvem egyaránt, mégis csak 1 tanácsot adnék:


Ha nem tudod, hogyan dönts (bármikor, bármivel kapcsolatban, azt gondold végig, hogy később, a jövőben mit bánnál meg.


Egyből fogod tudni a választ! :)

2017. márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
6%

"Nem, nem kellene olyan lehetőség, hogy valakit terhességre és szülésre kényszerítsenek. Az az ő teste. Ez van."

Csak részben az ő teste terhesen. Ez van. Dehogynem kellene kényszeríteni, ha az apának kell a gyerek. A nő nem egy Isten. Nem lenne szabad ebben egyedül döntenie. Ha nem akar gyereket valaki, akkor védekezzen rendesen. Sőt, nem kellene össze-vissza dugni, csak olyannal, akitől nem baj a gyerek. Sok mindenre megoldás lenne a minimális erkölcs, ami hiányzik a legtöbb mai európai nőből.

2017. márc. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó:

A legtöbb európai férfiból az az "erkölcs" hiányzik, az ész mellett, hogy védekezés nélkül kettyintenek olyan nőkkel, akikről azt sem tudják, hogy kik. Nemhogy azt tudnák, szeretnék- gyerekük anyjának vagy sem.


Ne a nőket köpködd, ha szar az életed.


Senkit nem kényszeríthetsz sem te, sem más tenyészkancának. Mélyebben nem megyek bele, mert láthatólag nem értenéd.

2017. márc. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
75%
#52, milyen nagy szerencse, hogy az általad elképzelt szörny-világ csak a te agyadban létezik - bár mondjuk az itt előadott dumád így is erős érv az örökbeadás ellen így is... hogy valakinek a tragédiájára csak ilyen felfogású szülő jusson... hát ezerszer inkább az abortusz.
2017. márc. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
81%

#52

Nem nyert. 100-ban a nő teste. Akkor az ő állapotos teste. Dolgozd föl. Ha ügyes vagy, kövi inkarnációd egy nő lesz, aztán szülhetsz minden erkölcsös pasidnak egy rahedli gyereket akaratodon kívül, hogy kipróbáld ezt a jóságot, amiről álmodozol.

2017. márc. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
84%

De bizony, hogy az Ő teste! Ezáltal csak és kizárólag Ő dönthet, senki más. Majd akkor, amikor az a gyerek a te hasadban lesz, te általad lesz képes létezni, azt eszi, amit te, amikor majd te kell kinlodj vele 9 hónapig és a rettenetes fájdalmas szülést is te kell átéld, na majd akkor lesz beleszólásod, addig nem!! Kész, ez van, minél előbb feldolgozod, annál könnyebb lesz!

Nem is értem milyen elborult elméjű ember gondolja úgy, hogy teljesen normális másra a saját akaratát rákényszeríteni és kötelezni olyanra, amit a másik nem akar. Kinek hiszed te magad, hogy más testével akarsz rendelkezni? Van sajatod, amivel azt csinálsz akarsz!

Amúgy meg a saját frusztrációdat nem a nőkön kell levezetni, ti férfiak sem vagytok semmivel sem különbek..

2017. márc. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
79%

#52: "Sőt, nem kellene össze-vissza dugni, csak olyannal, akitől nem baj a gyerek."

Te szimplán hülye vagy. Ilyen alapon a népesség fele szűzen hallhatna meg. Vagy a vibrátorgyártók országos szövetségének vagy a kereskedelmi referense?

2017. márc. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
30%

Kincsem, tudom, hogy most félsz és kételyek vannak benned.

Elmesélem az én törtènetem, hátha egy kicsit segítek...

18 évesen terhes lettem, pont érettsègi előtt tudtam meg :)

Részemről nem volt kérdéses...a sajátom,nem fogom eldobni magamtól, szüleim támogattak,párom először nem, de mondtam neki, hogy a baba akkor is marad, ha Ő megy...eldöntheti, hogy az élete része akar -e lenni vagy sem.

Jól döntöttem. Féltem bár az anyaságtól és a vele járó "lemondásoktól" megszületett 1 éve a legcsodálatosabb kislány a Földön, akit valaha láttam.

Ezt az érzést soha nem fogom tudni elmondani, hogy mit érez egy anya ( legyen bármennyire fiatal) amikor meglátja a babáját.

Most pár hónapja kiderült Nálam egy gyógyíthatatlan betegség...Majd jött a sokk,többé nem lehet babám a gyógyszerek miatt.

Bele sem merek gondolni, hogy mi lett volna akkor, ha azt mondom, hogy nem, én még fiatal vagyok...

Tudom hogy Lilu azért jött hamarabb, hogy én is megtapasztaljam milyen anyának lenni.

Nem lehet a dolgokat arra alapozni, hogy úgyis lesz több esély....hogy majd lesz másik, lesz holnap, lesz pár év, mert nem.

Most van, Ő most szeretne élni és hidd el, oka van annak, hogy Téged választott.

2017. márc. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
5%
Ha a kisbabád a méhedben szólni tudna, elmondaná, hogy már dobog a szíve és érzékeli a Te szívdobbanásaidat is, hogy alakul a keze és lába, símogatja őt a víz, próbálgatja szopni az ujjait, hallja a hangodat, szereti, ha hintaszékben ringatózol, és fülel, amikor zenét hallgatsz. Ha beszélni tudna, elmondhatná, hogy Hozzád tartozik, és ragaszkodik Hozzád. Ma még nem tudod, fiú vagy lány, és fogalmad sincs, hogy mennyi örömöt tartogat a léte. Vállald el és szeresd! Meglátod, megéri.
2017. márc. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
83%

#59


Bár ezt nehéz elképzelni egybitesen, de aki abortuszra akar menni, az leszarja ezt a szöverettenetet, amit idevágtál.


Aki meg nem, ahogy a kérdező sem, az is leszarja, mert már döntött.


Te viszont kibontakoztál, gratulálok. :)))

2017. márc. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!