Abortusz? Melyk lenne a helyes döntés, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Terhes lettem 18 èvesen, fogamzásgátló mellett, pár hónapom mèg van a suliból.

Szüleimnek elmondtam, támogatnak bárhogy döntök, az apa is mellettem áll ès szeretnè ha megtartanánk.

Azon gondolkodtam, hogy ha elmegyek abortuszra soha nem tudnám feldolgozni.

Nyugodt èletem volt ès egy gyerek felborítja az egèsz èletem, fiatal vagyok lenne időm mèg gyereket nevelni.

Egyik pillanatban akarom a babát, a másikban úgy látom jónak ha nem tartom meg, nem èrzem magam felkèszülve rá.


Segítsègre van szüksègem, hogy helyesen döntsek.

Kiváncsi vagyok ti mit tennètek.



2017. márc. 2. 15:07
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
71%

én támogató család mellett megtartanám. az meg még inkább emellett szól, hogy az apa is akarja a babát, plussz munkája is van.

a sulit úgy fogod befejezni, hogy meg sem fog látszani még rajtad a terhesség :) továbbtanulni is tudsz babával, én is baba mellett végzem az egyetemet. csak 3 évvel vagyok idősebb nálad.

Dönts úgy, ahogy jónak látod. Én a szívemre halgatnék. Mivel én is szeretem a gyerekeket, nem lennék képes elvetetni, mert tudom, hogy nagyon bánnám utána.

Ha szeretnél beszélgetni, terhességről, babákról, nyugodtan rám írhatsz, fél éves a kisfiam, otthon vagyok a témában :)

2017. márc. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
31%
Gratulálok! :-) Tapasztalatból mondom, annyi örömet ad egy kisbaba, hogy nincs az a karrier meg suli, ami a nyomába érne. Támogató partner, szülők, szerencsések vagytok, megtartanám. Annyi szeretetet fogtok kapni, ami mögött minden nehézség eltörpül, ennek van értéke szerintem, az abortusz sok szomorúságot hozhat. De ez az én gondolatom, megértem azt is, aki másképp gondolkozik. Én ha tudom, hogy ilyen jó az anyaság, szültem volna tizenévesként is. Kár volt úgy hajtani a karriert, alig vártam már, hogy itthon legyek a kicsikémmel és nekem ez bejött.
2017. márc. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
28%

#20 nem az o teste, a gyermekee. Attol, hogy fugg az anyja testetol, meg egy kulon ember, csak meg nem teljesen fejlodott ki.


Kerdezo, ne felejtsd el, hogy ez a parod gyermeke is. Persze nem neki kell kihordani, de errol o nem tehet. Koztudott, hogy egyik fajta vedekezes sem 100%os. Ha kepesek voltatok letrehozni egy uj embert akkor vallaljatok a kovetkezmenyeket. A leirtak alapjan nem olyan borzalmas a szituacio, hogy indokolt legyen az abortusz.

2017. márc. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
68%

#20 vagyok

DE, az ő testéről van szó, így ő dönt.


Azt meg hagyjuk,hogy ha teherbe esett, akkor viselje a következményeket... Hát nem. Döntési joga van. És éljen vele a maga gondolatai szerint.


A te "logikáddal" végigmenve a szálon minden maszturbációd tömeggyilkosság. Hagyjuk már: NEM KÖTELES szülni. Csak ha akar.

2017. márc. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
73%

#24 vagyok

Igen, a következményt éppen vállalja: az egy nehéz döntés. Ha elvállalja, akkor azért, ha meg elveteti, akkor meg azért. És ő viseli mindkét esetben a következményeket. Te meg ne akard más farkával a csalánt verni.

2017. márc. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
18%

"A te "logikáddal" végigmenve a szálon minden maszturbációd tömeggyilkosság" - Nem, nem ugyanaz. A magzatnak kulonbozik a DNS-e az anyaetol. Kulon idegrendszere fejlodik stb. Az anya teste menedeket nyujt es tapanyagot. Igen, ossze van kotve, de mas test.

Es attol, hogy valamihez van az embernek joga, attol meg az a dolog nem feltetlenul jo vagy helyes.

2017. márc. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
24%
Beszélgethetünk.
2017. márc. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen felesleges más életében turkálni, hogy ki miert dönt a kaparás mellett. Nem mindenkinek van támogató családja. Örüljön, aki nem esik át rajta. Senki nem vigyorog közben. És felesleges az erkölccsel jönni..nem csak az abortusz után kell tudni tükörbe nézni,hanem akkor is ha megszülöm , ne adj isten magamra maradok és nem tudok neki mit enni adni....
2017. márc. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, voltaképp magát a döntéskényszert leszámítva eszményi helyzetben vagy, mert tényleg szabadon dönthetsz bármelyik irányban, követheted az eszedet, az érzéseidet, nincs semmi, ami valamelyik irányba kényszerítene. Ritka ez ilyen helyzetben.

Úgyhogy csak egy tanácsot adnék, ha a párodnak tényleg fontosabb a benned növekvő embrió nálad, a veled való kapcsolatánál, akkor - függetlenül a terhességről való döntésedtől - menekülj. Egy nem stabil kapcsolatot egy gyerekvállalás robbantani szokott. (első válási csúcs)

2017. márc. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Én nem tartanám meg. 28 éves vagyok, már tudom, milyen dolgozni, egyetemet végezni, és nem, én nem tudtam volna baba mellett, így is baromi nehéz volt a kettőt összehangolni. Sokszor vigyázok barátok gyerekeire, és az egyik legnehezebb feladat a világon, az a gyereknevelés. Én 18 évesen nem lettem volna kész erre. (Most sem vagyok). Ha akkor teherbe esek, biztosan nem tartom meg, sőt, még most sem, de vigyázok, hogy ne történjen meg.


A támogató család, partner plusz pont, de a fő kérdés az, hogy TE akarod-e, szeretnéd-e azt a babát, és mindent, ami vele jár. A szép, és a nehéz oldalával együtt. Tényleg ne hallgass most senkire, csak a saját érzéseidre, mert ez a TE gyereked lesz (vagy nem lesz), más nem dönthet helyetted.


Azok sem, akik fröcsögnek itt, hogy az abortusz gyilkosság. Ugyanis nem fognak melletted állni a következő 20 évben, hogy segítsenek...!

2017. márc. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!