Hogy tudtatok túljutni az abortuszon? Mi segített?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Több okból nem tarthatom meg a babát, de félek kicsit...

Én szeretem nagyon a babákat, gyerekeket és már gondolkoztam azon is, hogyha mondjuk lenne egy fiam, vagy lányom, mi lenne a neve, vagy talán neki is nagy kék szemei lennének, mint nekem, milyen lenne 2, 4 vagy 15 évesen. Szóval most kicsit "irigylem" azokat, akiknek ez annyi, hogy egy sejtcsomó és kész.


2017. ápr. 16. 18:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 A kérdező kommentje:

De ti milyen anyagi függésről beszéltek?

Nem a pénze érdekel, van nekem is.


Tudom, hogy sosem lesz gyerekünk. Ő nem akar, ezt többször is elmondta az évek során. Én pedig úgy gondolom, hogy egy gyerek felneveléséhez két ember kell.

2017. ápr. 16. 21:30
 52/76 anonim ***** válasza:
56%
Te irtad, hogy anyagilag is fugg toled. Olvass vissza.
2017. ápr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent ha ennyire le tudsz mondani a gyerekedrol most, es ugy altalanossagban egy gyerekrol eleted soran, akkor az abortusz sem fog megrazni. Nem ertem a kerdesed, hiszen hidegen veszed tudomasul hogy na bumm a pasasod nem akar gyereket szoval nem lesz neked sem. Ezek utan nem hiszem, hogy az abortusz megviselne.
2017. ápr. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 anonim ***** válasza:
51%
Tudod hány egyedülálló szülő van? Több mint házaspár szerintem. Ez is csak kifogás.
2017. ápr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 anonim ***** válasza:
49%

Az életszínvonalunk akkor nagyjából stimmel. Azzal az egy kis eltéréssel, hogy nekem nem a férjem volt. Mondhóatni választanom kellett és én inkább a gyermekemet választottam, a párom lelépett...

Most itt alszik mellettem az 1 éves lányom és nem bántam meg a döntésem.....

2017. ápr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 anonim ***** válasza:
56%

Ő nem akar. És te??? Régen akartál azt írtad. 24 vagy, mi lesz ha 28-30 évesen újra akarsz? A férjed nyílván nem fog neked gyereket csinálni, akkor ha már most sem.

És ha pár év múlva annyira akarsz majd gyereket, hogy el is válsz? Új kapcsolat, mire oda eljutsz ki tudja mennyi idő, aztán mire oda juttok, hogy jöhet is gyerek, lehet már 35 leszel, és nem is jön össze könnyen csak évek alatt?? Na de előreszaladtam.. de erre is gondolnod kéne, vajom mi lesz pár év múlva.

Egyébként arra én is kíváncsi lennék, mit reagálna, ha azt mondanád neki, hogy megtartod.. még ha nem is tartod meg, érdemes lenne megnézni mit reagál.. akkor legalább tudnád az igazat..

2017. ápr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 anonim ***** válasza:
60%

Átrágtam magam az összes kommeneten, sokban van igazság.

A kérdésre válaszolva: azok a nők akiknek igen nyomos okai voltak arra, h abortuszra menjenek, egyáltalán nem vagy nagyon nehezen tudták magukat ezen túltenni.

Szerintem, ha most elveteted a gyereket, holott szeretnéd, ezt a terhet egész hátralévő életedben cipelni fogod, és soha nem fogsz tudni túljutni rajta. Esetleg egy jó szakember tud segíteni, h kicsit könnyíteni tudj a lelkeden.

2017. ápr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem meg siman tuljut. Sokkal nehezebb dintest hozott meg egyetlen abortusznal: egesz eleteben gyermektelen marad, holott nem akar.
2017. ápr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 anonim ***** válasza:
81%

Most lefognak pontozni, de mar megszoktam.

Ha o a hazassagotok elott es alatt is tobbszor elmondta, hogy nem szeretne gyereket, szerintem teljesen ertheto a reakcioja. Senkire nem lehet rakenyszeriteni egy ilyen felelosseget, ha nem tiszta szivebol akarja. Szoval nincs min gondolkoznod, ha csaladot akarsz valj el es kezdj uj eletet. Nincs olyan, hogy vmibol ne lehessen kiszallni, teny hogy aldozatokkal jar, de a sajat boldogsagod is fontos(csak mert irtad, hogy tonkremenne...)

2017. ápr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 anonim ***** válasza:
42%
Megrendítő, elgondolkodtató statisztikai adatra szeretném felhívni figyelmedet: Amerikában készített felmérés szerint abortusz után a párkapcsolatok 70%-a megszakad!
2017. ápr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!