Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Megtartsam így a babát? Neki...

Megtartsam így a babát? Neki jó lenne ez így?

Figyelt kérdés
Baromi nehéz helyzetben vagyok...védekeztünk, még mielőtt. ...A párom nem akarta az elején a babát, azon az állásponton volt,vetessük el.Állítólag miattam.Tény,hogy most jár le csak a próbaidőm,egyetemre jelentkeztem,olyan szakra ahol csak nappali képzés van.Tanulni akartam még, pályát váltani. 25 éves múltam nem rég. Én az elejétől szeretném megtartani, üvöltöttem rengeteget a párommal emiatt.Úgy érzem játszik velünk. Mostanában azt mondja,hogy kellünk neki,viszont a tettei teljesen másról árulkodnak. Kihúzza magát a feladatok alól, pl. Orvoshoz nem kísér el,mondja h elhagyom magam,ne hisztizzek stb. (Mindezt úgy, hogy dolgozok,pedig nagyon rosszul birom).8 hetes vagyok,teljesen beleéltem már magam,de sokan mondják, hogy nagy hiba így bevállalni,neki sem lesz jó. Apa nem fog velünk maradni. Tény,hogy folyamatos a cirkusz.Azt hiszem a családja is befolyásolja,szerintük nem vagyunk normálisak ha megtartjuk. (Az indok az,hogy még csak fél éve vagyunk egyutt)Egyébként együtt élünk.Ma teljesen kiborultam és elmondtam az apának a "miheztartást".Erre közölte,hogy nekem nem rá van szükségem, menjek ha szeretnék.Bocsánat,ha hosszu/hibás lett,teljesen kivagyok.Mit tegyek?

2017. jún. 12. 18:59
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
56%

Én biztosan nem tartanám meg.

De az egész sztoriból egy olyan éretlen személyiség rajzolódik ki, hogy te akárhogy döntesz, mindenkinek minden moslék lesz a végén... a gyereknek is, a pasidnak is, a családodnak is, és te fogsz ugyanitt vinnyogni. Úgyhogy dobj fel egy érmét....

2017. jún. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
42%

Kedves Kérdező! Én azt érzem, hogy te már most kötődsz ehhez a babához. Megsínylenéd lelkileg az abortuszt. Ha van, aki tamogat, ha csak egyetlen halvány remény is van, akkor tartsd meg!

Nekem volt csoporttársam, aki simán behozta néha az egyetemre a pici babáját, mikor nem volt éppen, aki vigyázzom rá. Elsőben még ott aludt a kicsi a babakocsiban, utána meg édesem elrajzolgatott mellette a padban. Ma a srác 16 éves és nagyon jó a kapcsolatuk.

Járj utána az anyagi részénél a dolognak egy könyvelőnél, de szerintem extra gyedet is kaphatsz, ha tanulsz még. A családod segítséget sem örökre veszed igénybe, a kicsi egy éves korában elmehet bölcsibe, te tanulhatsz, mellette dolgozhatsz.Nem a nyakukra szülsz. Mire végzel a tanulással, lesz egy erős kis ovisod vagy iskolásod, tehát nem kell táppénzel kezdened a munkaviszonyod.

A mostani állapotd és a hangulatvaltozások a hormonoknak köszönhetőek. Idővel elmúlnak. Fiatalon sokkal könnyebb szülni, könnyen regenerálódik a szervezeted a szülés után. És nagyon jófej, laza anyuka leszel. A babádnak másra nincs is szüksége. Ha a párod otthagy ezért, nem is érdemel meg titeket! Kitartást és jó egészséget kívánok Nektek!

2017. jún. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
51%
"Baromi nehéz helyzetben vagyok...védekeztünk, még mielőtt." - Mi volt a sikertelen védekezés nálatok?
2017. jún. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim válasza:
50%
Ismerek egy csajszit, joba vagyunk es neki is hasonlo volt. Fel eve voltak egyutt a pasijaval, nem akartak meg gyereket egyaltalan, de becsuszott nekik is. A srac hallani sem akart rola, mondta ha vetesse el. Baratnom vegul ugy dontott, akarmi is lesz, megtartja, nem lenne szive elvetetni. Ha melle all a srac, akkor meg jobb, de ha kell nelkule is vegigcsinalja. A pasija ugy volt h elhagyja oket, beparazott a felelossegtol h apa lesz meg minden. Aztan elment veluk egyszer o is a dokihoz es latta ahogy a 9 hetes ultrahngon dobog a kicsi szive. Bnom meselte h ugy meghatodott a srac h ott elsirta magat, azota osszeszedte magat, mar alig varja, h megszulessen, most juliusra varjak a kislanyt. Kerdezo,Nem biztos h a pasid is megkomolyodik, erre semmi garancia, de szerintem ha mar te szeretned azt a picit, az eleg. En velemnyem szerint ez egyaltalan nem onzoseg, a babanak minden eselye megvan egy jo eletre, a te szereted es a szuleid szeretet mar elnyerte, biztos vagyok benne h meleg kis otthon varja majd ot. Az anyagi korulmenyek persze fontosak, de nem a legfontosabbak. Az hogy a szuleid segitenek, az a jele annak h szeretnek es nyugodtan fogadd el a segitseget, ezt te is megtenned a gyermekedert. A legtobb szulo megteszi szerintem. Ha hatarozott maradsz, meg az is lehet h a pasid is eszhez ter, es megvaltozik. Szerintem amugy adj neki idot, adj eselyt az apukanak is a kis csaladotokban. De en nem tennem fuggove a pasimtol a babam eletet. De ez az en velemenyem, mindannyian masok vagyunk.
2017. jún. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
19%

Nem anyukadeknak szulod,az ember sajat maganak szuli.

Ha megtartod,csak rosszab,farasztobb lesz. Anyukadek sem ernek ra mindig,24oras keszenletben,szerintem. Neked kell keszenletben lenni. Apukara ne is szamits,ez igy ki merem jelenteni. Ismerem a tipust,tipikus...

Vetesd el,es a pasit meg dobd ki! Folytasd a tanulmanyaidat,dolgozz,keress egy normalis,komoly part,es majd akkor szulj gyereket!

2017. jún. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
68%

Úgy érzem, a magzattal kapcsolatban már meghoztad a döntést.


A pasidtól én megválnék, ha így, ha úgy döntenék a magzattal kapcsolatosan.Miért? Ezek miatt:

-"Úgy érzem, játszik velünk."

-"rengeteget üvöltöttem vele"

-"azt mondja, elhagyom magam"

-"orvoshoz nem kísér el"

-"folyamatos a cirkusz"

-"még csak fél éve vagyunk együtt ... közölte,hogy nekem nem rá van szükségem, menjek, ha akarok"


Ez a kapcsolat tiszteletlen, támogatásban szegény, szeretetben is. Ráadásul, egy alapvető kérdésben gyökeresen mást vallotok.

2017. jún. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
29%
Ne add fel könnyedén és ne kiabálj vele! Szereted, hiszen nem véletlenül vagytok együtt! Én várnék apukára, hogy észbe kapjon, a férfiak nehezebben hangolódnak, de semmiképp sem jó, hogy veszekszetek. Szedd össze magad, és ne a párodra koncentrálj, hanem a kisbabádra. Menj be nézelődni egy bababoltba, ha megteheted menj el a 4d-s ultrahangra. Nem kérdés, hogy ő már él, és élni is szeretne, téged választott anyukájának. A pasid pedig az édesapja, de ahhoz neki is fel kell nőni és ők nehezebben értik meg miről is van szó. A többedik kívánt gyermeknél sem tudnak mit kezdeni még egy újszülöttel sem. Legalábbis a legtöbb... Van, aki egyből és hurrá, de nem ez az átlag szerintem. Adj neki időt, és magatokra koncentrálj. HA rosszulléteid vannak (és feszültebb vagy, a hormonok ésatöbbi) sok esetben a hányingerre segít (nekem sokat) a hideg kóla, a csípős gyros... Amit megkívánsz, kényeztesd magad egy picit! Engedd el azt, hogy nem lennél jó édesanyja, ezért vagy azért. TE vagy az édesanyja és Neki te vagy a legfontosabb a világon, te vagy a bölcsője, a táplálója, a mindene. Most az a fontos, hogy Ő egészségesen megnőhessen a pocakodban, felkészülhessen a kinti világra. Jó édesanyaként már most aggódsz, de ne idegeskedj, édesapával vagy nélkül fel fogod tudni nevelni, erőt fogsz tőle kapni a mindennapokban. Nagyon sok örömet kívánok nektek!
2017. jún. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
30%

#17

Elég nagy baj lenne, ha úgy lenne, és a férfiak nem tudnának mit kezdeni a saját gyerekeikkel ...

2017. jún. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
80%

#17

Nem minden mese vegzodik am happy end-el!

Es mindegyik kulonbozo is!

A gyereknek odabent fogalma sincs mi tortenil vele,korulotte,hogy o hogyan lett stb. Nem "o akar elni"! Xd

En momentan nem emlekszem semmi olyanra,hogy en megakartam volna szuletni stb. A szuleim dontottek igy,ez van!

Es kola,meg gyros?? A legjobb eletviteli tanacsok,es peldak.

Es varni egy ilyen se.ggfejre? Mar bocsanat! En biztos nem varnek,tudod,Buda vár,es Sziget var!

En kidobnam a kedves "apukat" es elvetetnem,(barmilyen szomoru is). Tovabbtanulnek,elernem a celjaim,rendes,keresokepes munkat keresnek,dolgoznek 2-3evig,keresnek egy normalis part,es aztan, Talan,szulnek!

Addig nem! Es foleg nem egy ilyen pasinak,pasitol!

De a kedves kerdezonek ha nem problema,es egyedul.is megakarja tartani,es fol is tudja nevelni,hat csak rajta!

2017. jún. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
10%
Kóla, meg gyros, igen, nekem konkrétan a nőgyógyászom javasolta a hideg kólát a hányingerre, mivel nem nagyon lehet mit kezdeni a dologgal, és segít, nem 80 liter persze. (12-18. hétig a hányinger el szokott tűnni, de pillanatnyilag segít a hideg kóla) És igen, kismamák tudják miről beszélek a csípős gyrosszal... :) (nem cigarettát és nem alkoholt, drogot ajánlottam) De a kérdező majd eldönti, hogy mi jó neki, én csak ajánlottam, mert a várandósság mindkettőjükről szól-babáról és édesanyáról, és hármukról is. Nem minden apuka születik meg még a szülésnél sem. De ez nem jelent akkora gondot, ők is jó édesapák lehetnek később. Fontosak a család életében, még akkor is, ha nem mintaapák. Miért ne lehetne belőle is később jó édesapa? Szerintem mindenért meg kell dolgozni, nem hullik semmi az ölünkbe. HA szeretik egymást, rendeződni szoktak a dolgok, amikor ki tudják alakítani a közös életüket, minden újrarendeződik az újszülött érkezésével.
2017. jún. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!