Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha tudnátok, hogy a megszülete...

Ha tudnátok, hogy a megszületendő gyermeketek, valami igen ritka betegséggel születne, ami a 7-8milliárd emberből őt és még csak 3embert érintene (pl. a leírásban), mindenképp felnevelnétek, tudva, hogy az élete egy szenvedés lesz, vagy elvetetitek?

Figyelt kérdés

(mint például az a szegény kisfiú, akinek elvileg nem fejlődött ki az agya rendesen. Valami Jacknek hívják)

Kisebb-nagyobb betegségeket is írhattok, mikor igen, mikor nem stb...



2017. júl. 7. 20:12
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
90%
Semmiképpen nem tartanám meg. Az szenvedés lenne neki is, nekem is, meg az egész családnak is. Az egyik ismerősömnek van egy súlyosan sérült gyereke, se beszélni, se menni, se enni stb nem tud. Lassan 20 éve gondozza, le a kalappal előtte. Az apuka ott hagyta természetesen, ő meg feláldozta rá az életét, a fiatalságát. Nem tud tőle sehova menni, egész nap otthon van a négy fal között, mert 0-24-ben ellátásra szorul a gyerek.
2017. júl. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
86%
Természetesen elvetetném. Keress rá youtube-on a faember gyerekre. Egy szenvedés az élete. Alig hittem el, hogy létezik ilyen betegség és ez még nem minden a durvák közül.
2017. júl. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
85%
Az előzőt pedig nem értem miért kellett lepontozni. Egy súlyosan beteg gyerek igenis tönkretehet egy családot. Ismerős családokban vannak down-kórosok. Nem jut elég idő az egészséges gyerekekre és a házastársra. Vagy ami még rosszabb : egyik lány a nyomorék öccsét kell gondozza minden szabadidejében. Szép gyerekkor, fiatalkor mondhatom.
2017. júl. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
8%

"Az előzőt pedig nem értem miért kellett lepontozni."


Mert vannak, akik szerint soha nem lehet "természetes" elvetetni egy gyereket.


"Egy súlyosan beteg gyerek igenis tönkretehet egy családot."


Miért? Egy egészséges nem? És különbenis: ki dönti el, hogy hol az a pont, ahol a "súlyosan" kezdődik?


Van, akinek a beteg testvérét kell gondoznia. Másnak meg a beteg szüleit. Meg még egy csomó nehézség van az életben.


De közben vannak igenis boldog, kiegyensúlyozott életet élő vakok, stb.


Nagyon-nagyon nehéz kérdések ezek, nem lehet egy "természetes"-sel elintézni.

2017. júl. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
77%
Elvakult abortusz ellenzővel nem vitatkozom. Tényleg nézd meg a faembert és utána járjon a szád. Van olyan beteg gyerek, aki gyűlöli az anyját, amiért a világra szülte szenvedni. Egy faember is ilyen. Vagy akkoris járna a szád, ha teljesen végtagok nélkül születnél vagy ha állandó fájdalomban élnél vagy ha szinte a kórházban laknál ? Isten egy szemét, ha valóban létezik és hagy megszületni egy ilyen gyereket.
2017. júl. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
6%

"Elvakult abortusz ellenzővel nem vitatkozom."


Ha szerinted elvakultság gondolkodni, nem csípőből elfogadni... Egyébként (a te fogalmaid szerint) pont azt teszed. :)


"Van olyan beteg gyerek, aki gyűlöli az anyját, amiért a világra szülte szenvedni."


Van olyan egészségesen született is. És akkor?

2017. júl. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
83%

Hagyjuk már ezt a pontozósdit, ahogy látom, mindenkinek le lett húzva valamennyire a válasza, akár abortusz mellett, akár ellene van, de még azok a válaszok is, akik nem állnak egyik oldalra sem egyértelműen, mert ez többtényezős kérdés.

Remek dolog, hogy egyre fejlettebb az egészségügy, de még mindig nem mindenható, és lehetnek olyan rendellenességek, amiket még mindig nem látnak egyértelműen időben, nem minden betegség egyformán súlyos, még akkor sem, ha ritka, és az, hogy mennyiben szenvedés egy adott helyzet, nem csak a rendellenességen múlik feltétlenül, van, aminél egyértelmű, mert olyan a baj, van, aminél meg a családon múlik, amibe az orvos nem feltétlenül lát bele.

Egyébként is ezek egy részét a természet megoldja vetéléssel, vagy méhen belüli elhalással, ezeket azért jó eséllyel veszik észre, és az anya érdekében észre is kell venni és időben lépni.

Nem voltam és jelenleg sem vagyok ilyen helyzetben, de ha úgy hozza az élet, akkor majd mérlegelek, mi lesz a jó döntés. Nem tudok egyértelműen sem az abortusz mellett sem ellene állást foglalni, mert a döntés minden esetben helyzetfüggő.

2017. júl. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
98%
Ez a pontokért való hiszti amúgy hihetetlen. Várom, mikor nőnek fel az emberek ezen az oldalon. Bocsi az offért.
2017. júl. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
85%

Legyen egy válasz akkor a kérdés végtermékétől is:

SMA 3-as típusú izomsorvadásom van, elektromos kerekesszékkel közlekedem és igen, sokmindenben segítségre szorulok. Tisztában vagyok vele mennyire nagy áldozatot hoztak/hoznak a szüleim, de én szeretek élni. Tanultam, dolgozom, szórakozok...ha már ezt kaptam, ebből kell kihozni a legtöbbet.

2017. júl. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó: jó, de te tanultál, dolgozol, szórakozol, ergo a betegséged nem akadályoz meg abban, hogy ÉLJ! De vannak olyanok, akiknek olyan betegsége van, hogy ágyhoz kötöttek, egyedül még vécére sem tudnak kimenni, sőt enni, inni sem tudnak, sem beszélni, sem fel nem fogják, ha hozzájuk beszélnek. Ergo egész életüket úgy élik le, mint egy csecsemő: csak fekszik egész nap, etetik, itatják, mosdatják és ennyi. Az ilyen élet nem élet. Szerintem ha 30 évesen még mindig egy 30 napos baba szintjén tudnál csak létezni, akkor te sem lennél boldog, meg a szüleid sem!
2017. júl. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!