Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha tudnátok, hogy a megszülete...

Ha tudnátok, hogy a megszületendő gyermeketek, valami igen ritka betegséggel születne, ami a 7-8milliárd emberből őt és még csak 3embert érintene (pl. a leírásban), mindenképp felnevelnétek, tudva, hogy az élete egy szenvedés lesz, vagy elvetetitek?

Figyelt kérdés

(mint például az a szegény kisfiú, akinek elvileg nem fejlődött ki az agya rendesen. Valami Jacknek hívják)

Kisebb-nagyobb betegségeket is írhattok, mikor igen, mikor nem stb...



2017. júl. 7. 20:12
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
26%

Azt hiszem megtartanám. Nem tudnàm feldolgozni, hogy megöltem valakit, főleg úgy, hogy két gyermek édesanyja vagyok.

Nekem az idő ilyen szempontból mindegy. Ha ma bármelyik gyermekemnek bármi baja lenne, akkor sem hiszem, hogy megölném őket.

Ismerősi körben egy fiú 12 évesen lett beteg.. ezután 3 évig ágyban feküdt mozdulatlanul és némán. Az anyja látogatta naponta, plussz 2 haverja ritkán. Találtak egy orvost, aki tudott segítenk.

Ma már 35 éves, beszél, ír, biciklizik, dolgozik (persze napi 4 órában). Élhető élete van, igaz tartós párkapcsolata nincs, de most pótolja az elmúlt éveket. Hatalmas arc! Ő egy értékes ember, akit az orvosok 20 éve halálra ítéltek.

2017. júl. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
75%

Kizárt, hogy megtartsam. Nem teszem tönkre kapásból 2 ember eletet egy teljesen életképtelen, súlyosan beteg emberrel! Nem ölném meg, elvetetném! A kettő között nem kis különbség van, tehát ne beszéljünk félre.

Sarkitani sem kell, nem hajléktalanokról volt szó, akik bár egészségesen születtek, utcára kerültek akar önhibájukból, akar nem. És nem is arról van szó, hogy a már meglévő gyerekem lesz beteg, mert hogy Jajj őt sem ölném meg. Ezek mégis miféle bugyuta példák? Semmi közük az eredeti kérdéshez, ha a gyerekem megbetegszik x éves korában, nyilván nem tudom el vagy ölöm meg, DE itt még van választásom!! Ez az óriási különbség. Hogy előre tudom, hogy súlyos beteg lesz! Eldönthetem, hogy kell-e egy egesz életre szóló szenvedés avagy sem. Nem arról van szó, hogy egészségesen született, majd hirtelen beteg lett, úgyhogy ezeknek a példáknak az égvilágon semmi értelmük..!

2017. júl. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
15%

"ha a gyerekem megbetegszik x éves korában, nyilván nem tudom el vagy ölöm meg, DE itt még van választásom!!"


A már megszületett gyerekeddel kapcsolatban is van választásod. Mindig van. Elhagyhatod őt is, és akkor marad időd másokra...

2017. júl. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon bírom, amikor az ab.ellenzők előadják, hogy márpedig meg kell tartani egy ilyen gyereket, mert a megtermékenyülés pillanatától egy érző ember (am nem, de ebbe ne menjünk most bele). A legtöbb degeneráció, amivel megszületnek ezek a súlyosan fogyatékos gyerekek letálisak. Az, hogy életben vannak ennek ellenére KIZÁRÓLAG AZ ORVOSTUDOMÁNYNAK KÖSZÖNHETŐ. Innentől kezdve a szememben nem csak blődség megtartani egy ilyen gyereket, de egyenesen a természettel szembemenő is.
2017. júl. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
77%

Látom nehéz a felfogásod....

Komolyan nem értem, szerinted mégis hogy lehet egy lapon említeni és összehasonlítani azt, hogy a már meglévő, élő, megszületett gyereked beteg lesz, azzal hogy a hasadban lévő néhány hetes embrióról/magzatról derül ki, hogy súlyos beteg??

Ha már megszülted a lányod/fiad, kötelezettséggel tartozol, azzal hogy neveled és gondoskodsz róla, ez lenne legalábbis a normális. Tehát, ha beteg lesz a már meglévő gyereked, normális esetben, normális ember nem dobja el magától.... Viszont ha még csak egy meg nem született, néhány hetes sejtcsomóról beszélünk, amiről kiderül hogy súlyos beteg lenne, ott igen is megvan még a döntési jogod, hogy kihordod, megszülöd és szenvedsz te is, a párod is (ha le nem lép) és a gyerek is VAGY elveteted és megkímélsz mindenkit ettől. Ott még nem gyerekről van szó, semmiféle kötelezettséggel nem tartozol az az embrió felé!

2017. júl. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
0%
Egy ilyen kérdés kapcsán lesöpörni az asztalról a kérdést, hogy meddig "sejtcsomó" és mikortól "érző ember", hát...
2017. júl. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
79%
Nem azért a 2 Ft-ért, de egy ilyen kérdésnél egy kalap alá venni egy megszületett, valóban érző embert egy kifejletlen, magától levegőt venni sem képes embrióval, hááát....
2017. júl. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
78%

"Egy betegség mivolta erősen attól függ, hogy mit tud vele kezdeni az orvostudomány. Amikor az abortuszról kell dönteni, legfeljebb annyit lehet tudni, hogy abban a pillanatban mennyire gyógyítható vagy kezelhető a betegség "


Na igen. annyit lehet tudni. És nem tudhatod, húsz évnyi kínszenvedésére ítéled az a gyereket, vagy egy életnyire. És minden szenvedéssel töltött pillanat, év évtized a szülő bűne, aki tudatosan gyötrődni hozta a világra azt a gyereket. Csak hogy megnyugodjon a lelkecskéje hogy ő "nem ölt embert" . Az nem zavarja a lelkiismeretét mennyi szenvedést okozott neki? (és nem, nem a betegség okozta, hanem egy felelőtlen döntés)

2017. júl. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 A kérdező kommentje:
31es, latom jol felre ertetted a kerdesem, es sajna jo paran. Ha valaki csoves nyilvan nem ugy szuletett meg, hogy csoves lesz hanem reszben maganak koszonheti, ha valaki tizenevesen lesz beteg o vele kuzdok a vegsokig, ameddig birja. De ha egy meg meg nem szuletett "emberrol" van szo, aki egy ritka betegseggel el, valoszinu szenvedni fog eleteben akkor o miatta is, es a parom miatt szerintem jobb lenne neki ha nem szuletne meg. Tegyuk fel, nem jon be a pozitiv megerzesem, hogy mar pedig o egeszseges lesz, es egy olyan betegseggel kell majd kuzdenie, hogy azt sem tudja hogy kio es hol van. O erez valamit? Nem erez semmit. En nem tudnam vegig csinalni, hogy barki is szenvedjen mert en mindenaron meg akartam szulni, aztan meg beadom egy otthonba. Az mennyivel jobb, hogy egy otthonba adom be? Nem szamitok gyilkosnak de akkor milyen anya vagyok?
2017. júl. 10. 16:38
 40/52 anonim ***** válasza:
24%
32-es ,valoban van valasztasod míg a hasadvan van a gyerek,mert akkor meg megolheted buntetlenul.De akarhogy is szepitjuk ,itt egy elet kioltasarol beszelunk,tehat gyilkossagrol.Ha nem lennek ab ellenzo,akkor is vilagos,hogy egy emberi elet kioltasrol beszelunk,cdak egyesek szepitik,hogy "konnyebb" legyen az eletuk.
2017. júl. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!