Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha tudnátok, hogy a megszülete...

Ha tudnátok, hogy a megszületendő gyermeketek, valami igen ritka betegséggel születne, ami a 7-8milliárd emberből őt és még csak 3embert érintene (pl. a leírásban), mindenképp felnevelnétek, tudva, hogy az élete egy szenvedés lesz, vagy elvetetitek?

Figyelt kérdés

(mint például az a szegény kisfiú, akinek elvileg nem fejlődött ki az agya rendesen. Valami Jacknek hívják)

Kisebb-nagyobb betegségeket is írhattok, mikor igen, mikor nem stb...



2017. júl. 7. 20:12
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
15%
Amikor az abortusz kérdése felvetődik nem lehet tudni - sőt, még a baba születésekor sem - hogy mire x idős lesz, hol fog tartani az orvostudomány, mi az, ami ágyhoz fogja kötni és mi az, ami simán gyógyítható lesz.
2017. júl. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:

19es, en is ismerek olyan szemelyt aki izomsorvadssban szenved. En az olyan betegsegre gondoltam, amit a 20as irt le, szellemileg nem tud elni, nem tudja hol van. Meseltek olyat nekem, hogy egy 6eves kisfiu, nem tud beszelni, nem erzekeli, ha beszelnek hozza, nem tud mozogni, enni inni sem kepe egyedul, csak fekszik. Szulei tudtak, hogy beteg lesz megis megszultek, es par honap mulva beadjak egy nevelootthonba mert nem birjak mar, es a tesoit is nevelni kell.

En nem tudnek ugy elni, hogy a fiam/lanyom ennyire eletkeptelen lenne, es inkabb le kene adni nevelo otthonba. Neki is szenvedes a szuloknek is. Nagyon ekezni fogtok, de ilyen helyzetben (mikor azt sem tudja hol van) en meg az eutanaziat is javasolnam.

Es en nem pontoztam le senkit, meg meg fel sem pontoztam!

2017. júl. 8. 09:08
 23/52 A kérdező kommentje:
*es el tudtak volna vetetni
2017. júl. 8. 09:09
 24/52 anonim ***** válasza:
12%

Magyarul a kerdes az ,hogy felnevelnetek-e vagy megolitek.Nem ertem miert kell egybol a gyilkossaghoz nyulni,ha beteg az ember es meg "nincsenek" emberi jogai.


Mindenesetre a kerdesre valaszolva,en felnevelnem.

2017. júl. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
9%

Én ab-ellenes vagyok. Betegség esetén is afelé hajlok, hogy megtartanám, de teljesen megértem azokat, akik nem. Én is lehet, hogy másként gondolkodnék abban az esetben, ha tényleg ilyen szituációba kerülnék. Persze MINDEN a betegség mivoltától függ. Mert van olyan, amikor tényleg lehet vele élni, meg idővel kiderül, hogy gyógyítható.

amúgy elméleti kérdés, vagy tényleg ilyen döntés előtt állsz, kérdező?

2017. júl. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:
Elméleti, szerencsére nem állok ilyen döntés előtt, és nem kívánom senkinek sem, de sajnos ismerek olyan embereket akik (esetleg több gyerek mellé) akartak még egy gyereket, tudták, hogy beteg lesz, nem tudja hogy él alig létezik, mégis megtartották aztán a kormányt meg mindenkit hibáztatnak, hogy nem tudják felnevelni és inkább nevelőotthonba adják be. Ezt nem értem, akkor miért kell egyszerre 3embernek (vagy akár több) szenvednie, mikor lett volna rá lehetőség, hogy ne legyen ekkora púp a hátukon. Abortuszt csak nagyon bizonyos helyzetekben támogatom
2017. júl. 8. 16:37
 27/52 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező,ilyen alapon a hajléktalanokat miért nem öljük meg? Hisz miért szenvedjenek az utcán éhen,szomjan ? Vagy a rákos embereket miért hagyjuk életben?


Az emberek úgy állítják be az abortuszt ,mint valami tisztességes eljárást,de sajnos ki kell ,hogy ábrándítsalak,az abortusz is egy egyszerű primitív gyilkossági forma.


Lehet ,hogy nehéz felnevelni egy ilyen embert ,de számomra (és még sokan mások számára) könnyebb lenne,mint abban a tudatban élni ,hogy egy gyilkos vagyok.

2017. júl. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
80%
Elvetetném szegényt. Az élet így se habostorta, hát még ha fizikai szenvedés tetőzi.
2017. júl. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
21%

"MINDEN a betegség mivoltától függ. Mert van olyan, amikor tényleg lehet vele élni, meg idővel kiderül, hogy gyógyítható."


Egy betegség mivolta erősen attól függ, hogy mit tud vele kezdeni az orvostudomány. Amikor az abortuszról kell dönteni, legfeljebb annyit lehet tudni, hogy abban a pillanatban mennyire gyógyítható vagy kezelhető a betegség (a világnak az adott pontján). Hogy mi lesz "idővel", hogy majd a gyerek születésének idején, vagy néhány hónappal vagy évvel később mennyire lehet majd vele együttélni, azt még nem.


És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy mi van, ha nem is volt jó a diagnózis, és végül mégsem betegen születne majd...

2017. júl. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
67%

Egyértelműen elvetetném. Egy egesz életre szóló szenvedés lenne nem csak az ő, de az én életem és a páromé is, ha esetleg meg van már gyerek, akkor az övé is, mert egy súlyosan beteg gyerek abszolút 0-24es felügyeletet igényel, sokkal kevesebb jutna a másikra. Tehát kapásból 2-3 vagy több ember eletet tönkre vágná, nem tudom kinek éri ez meg....

Amúgy hagyjuk már ezeket a hülye mellébeszéléseket, hogy akkor ennyi erővel miért nem oljuk meg a hajléktalanokat... A hajléktalan nem hajléktalannak szülést és nem úgy hordják ki 9 hónapon át, hogy tudjak hogy születése pillanatától szenvedés lesz az élete. Ez ritka buta összehasonlítás volt, köze nincs a kettőnek egymáshoz. A hajléktalan igen is tud az ellen tenni, hogy ne legyen hajléktalan és sokszor magának is köszönheti h az utcán végezte. Sem ő előtte ott a lehetőség h dolgozni menjen, megfelelő körülményt teremtsen magának, eljárjon ide-oda, míg ez egy súlyosan beteg embernél kizárt...

Én meg a saját és a párom vagy családom nyugalmat még csak véletlenül sem teszem kockára egy beteg gyerekkel, mondván lehet pár év múlva az orvostudomány annyit fejlődik, h talán tudnak valami kezelést a betegségre... na igen VAGY épp NEM. Erre aztán lehet alapozni.

Aki elvetetné koránt sem a gyilkossághoz nyúl, ugyanis az abortusz soha nem volt gyilkosság és soha nem is lesz, teljesen legális mutetrol beszélünk, hanem logikusan gondolkodik és felméri a helyzet súlyosságát, hogy megéri-e feladni a teljes hátralevő eletet és szabadságát, azért h élete végéig egy súlyos beteg embert ápolgasson, aki kb csak vegetál, nem is tud magáról..

2017. júl. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!