Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha tudnátok, hogy a megszülete...

Ha tudnátok, hogy a megszületendő gyermeketek, valami igen ritka betegséggel születne, ami a 7-8milliárd emberből őt és még csak 3embert érintene (pl. a leírásban), mindenképp felnevelnétek, tudva, hogy az élete egy szenvedés lesz, vagy elvetetitek?

Figyelt kérdés

(mint például az a szegény kisfiú, akinek elvileg nem fejlődött ki az agya rendesen. Valami Jacknek hívják)

Kisebb-nagyobb betegségeket is írhattok, mikor igen, mikor nem stb...



2017. júl. 7. 20:12
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
61%
34es ,szamtalan betegseg van ,ami az orvos tudomanyka koszonhetoen kikuszobolheto,de ha NEM lenne orvostudomany akkor ők is meghalnanak,es itt most felnott emberekrol beszelunk.
2017. júl. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
42%

"Az mennyivel jobb, hogy egy otthonba adom be?"


Annyival, hogy az életét meghagyod. Tehát nem veszed el tőle az esélyt, amit a sorstól kap.

Ha annyira összeegyeztethetetlen az élettel a betegsége, akkor úgyis spontán elmegy, nem kell beavatkozni...

2017. júl. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
64%
Nem, 40-es, számodra meg a sok fanatikus abellenes számára kézenfekvő mindenhova odabofogni, hogy így-úgy gyilkosság. NEM AZ! Egy pár hetes sejtkupac nem ember! Az lehetNE, az abortusz pedig még mindig LEGÁLIS, egy orvos vagy páciens sem ül börtönben abortusz miatt, nem de..?! Az hogy szerinted (!) gyilkosság egy dolog, de teljesen felesleges erőlködni a kész tényekkel és törvénnyel szemben! A halál feltétele az élveszületés. Nem kell félredumalni.
2017. júl. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
28%

Utolsó ,nem az a gyilkosság ,amiért leültetnek.Vannak halálra ítéltek is,őket is megölik még se megy börtönbe,aki lelőtte..

Én csak azt nem értem,hogy minek kell végbe mennie egy emberben,hogy lelkiismeret furdalás nélkül képes legyen megölni a saját "beteg" babaját..


Csak kérdezd meg magadtól ,hogy te azt szeretted volna,hogy ha mondjuk beteg vagy ,akkor öljenek meg még születésed előtt? Vagy inkább választod betegen a halált.


Az meg már egy unalmas közhely ,hogy betegen nem lehet boldog az ember,általában ezt használják ez emberek kifogásnak a gyilkossághoz.


Példának okáért,Nikc Vujicic kezek és lábak nélkül született és mégis boldogabb ,mint némely ép ember.

2017. júl. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
0%
betegen az életet*
2017. júl. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
66%

Erőlködhetsz még meg csűrheted-csavarhatod, a törvény akkor is engedi az abortuszt és a törvény szerint még mindig legális!! És nem büntetendő. Még jó hogy nem korlátozzák a nők testükhöz való jogát! Ez így a normális. Próbáld elfogadni és legfőképpen felfogni, hogy hiába tartod te itt főbenjáró bűnnek és próbálsz kifogásokat keresni, törvényekkel és a tényekkel nem tudsz szembemenni. Te nyugodtan tartsd gyilkosságnak, ha jólesik, attól még nem lesz az. A halálbüntetést pedig úgy szinten TÖRVÉNY szabályozza és van ahol ez a módszer megengedett, senki már nem azért halálbüntetést igen súlyos dolgokért kap valaki, pl sorozatgyilkos, aki jó nehány embert ölt meg különös kegyetlenséggel stb stb. Az ilyen meg is érdemli. De ez most egy másik sztori.


Én sem tudom felfogni mi visz rá egyes embereket, hogy gond nélkül, lelkiismeret furdalás nelkul tonkrevagjak rögtön 3 ember eletet és hagyjak egesz életében szenvedni szerencsétlen súlyos beteg gyereket, csak hogy elmondhassak, hogy Jajj én milyen király vagyok, mert nem mentem abortuszra.... Nem is lesz azért lelkiismeret furdalasom, amiért nem cs*eszem el a saját, a párom és a gyerek életét. Neked lehet az a nehány hetes embrió, magzat, mert szó nincs "babáról", fontosabb mindennel és mindenkinél, még a saját életednél is vagy esetleg a parodenal, de ez a TE magánügyed. Másnak meg nem az, ennyi.

Ha csak azért születtem volna a világra, hogy életem végéig szenvedjek egy agyhoz kötve, nem tudok se dolgozni, se társasági eletet élni, nincsenek barátaim, kapcsolatom, semmim, tulajdonképpen semmit nem tudok csinálni, akkor inkább meg se szülessek, de ez úgy sem az én választásom lett volna, hanem a szüleimé, tehát lényegtelen..

2017. júl. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
12%

Az ,hogy egy "ilyen" gyerek tönkreteszi az ember élete az egy hatalmas közhely..Számtalan olyan eset van,ahol nem a betegség határozza meg az ember boldogságát és nyilván nem teszi tönkre az ember életét.


Dobálózhatsz itt a törvénnyel de semmi összefüggés nincs a cselekedeted súlya és a törvény között.A kivégzést is pont erre írtam,hogy az is egyfajta gyilkosság ,amit a törvény enged és az abortusz is pont ehhez hasonlatos.De szerencsére sok olyan orvos van ,akinek a lelkiismerete nem engedi meg egy ártatlan lélek kiontását.

2017. júl. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
82%
Elvetetném, mert tudom magamról hogy nem lennék képes gondoskodni róla, intézetbe pedig nem adnám mert ott se lenne jobb sora. Nem akarom szenvedéssé tenn iaz életét ahol a legjobb eset ha öntudata sincs és nem tudja hogy szenved. Gondolj bele, ha pl lenne egy baleseted és olyan sérüléseket szereznél ami tönkretenné az életed, fájdalmaid lennének és egyedül még vécézni se tudnál, boldog lennél? Életnek neveznéd ami maradt neked?
2017. júl. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
68%

Nagynéném megtartotta az Edwards-kóros unokatestvéremet.

Két hónap szenvedéssel téli élet után végre elhunyt.

Nagynéném meg veri a mellét, hogy ő nem gyilkos...

Hát szvsz, szerintem rosszabbat tett, mert megkinozta a gyerekét.

2017. júl. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
70%
39%-os beteg. Az miért jobb, ha megszüli és beadja valahova? Azt hiszed ott nem teszik el láb alól rövid idő alatt? Meg hogy gondoskodnak róla?
2017. júl. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!