Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi a véleményetek az abortuszról?

Mi a véleményetek az abortuszról?

Figyelt kérdés

Én nem értek vele egyet. Védekezni kell,persze véletlen becsúszhat. Ha valaki valami rajta kívülálló tényező miatt nem vállalhatja a babát adja örökbe de ne ölje meg.

Ez csak az én véleményem, de kíváncsi vagyok máséra is.



2017. dec. 3. 16:34
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 A kérdező kommentje:

Ha a gyerek beteg és ez hamar kiderül az teljesen más,egy teljes életet élni képtelen babát valószínűleg(problémától függően)én is elvetetnék.

Egy szóval sem mondtam,hogy bűn elvetetni egy babát,de a legtöbb esetben nem értek vele egyet.

Aki inkább elvetetné mint örökbeadná kifejtené,hogy miért?

Aki esett már át abortuszon elmondaná a döntése okàt?


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2017. dec. 3. 17:54
 12/65 anonim ***** válasza:
58%
Ezt már írtad az előbb.
2017. dec. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
28%

Bírom az abortuszpártiakat, az abortusz hú de jó a magzatnak, de ha örökbe adnák akkor biztos hogy borzalmas kínokkal teli élete lenne a pszichopata, pedofil és gyerekbántalmazó örökbefogadói mellett, ahogy az összes, kb százezer örökbefogadottnak.


De érdekes, mert a valóságban ez nem így van.


Én elítélem azt a nőt, aki gyáván megfutamodik, és a saját hülyeségéért a magzatot bünteti az abortusszal.

2017. dec. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
84%
Én azt ítélem el, aki beleugat más dőntésébe.
2017. dec. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
85%

Kérdezőnek és utolsónak:

Mert egy baba kihordása és a szülés nem egy pikkpakk dolog. Rengeteg változás, önfeláldozás kell hozzá. Az abortuszhoz szintén, mindkettő döntést nehéz meghozni és feldolgozni.

Ha mondjuk megerőszakolnak egy nőt és abból lesz terhes, már eleve a megerőszakolás terhe hatalmas. Szerencsés az, aki annyira erős, hogy feldolgozza, aztán megszüli a babát és megtartja vagy tovább adja. De ha ez sikertelen, ne kelljen már 9 hónapig vagy tovább pszichológushoz járnia.

Ha a gyereket szerető környezetbe tudja tovább adni, az nagyon pozitív, de a társadalom gyakran eosszul viszonyul egy olyan gyerekhez, aki nem tudja, ki az anyja (mert aki örökbe adja, az lehet, hogy nem akarja vele tartani a kapcsolatot) .

Aki hisz abban, hogy egy magzat már érez, az higgyen abba is, hogy egy gyerekre kihat, hogyha olyan környezetve születik, ahol baromira nem várták...

2017. dec. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
30%
Mindenki a megerőszakolással jön. Megerőszakolásnál protokoll az esemény utáni adása.
2017. dec. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem jövök az erőszakolással sincs jogod eldönteni, hogy ki mit tartson meg. Tartsuk már tiszteletben a másik életét és döntéseit.
2017. dec. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
77%
A magzatot ugyebár nem lehet megkérdezni, hogy akar-e úgy megszületni, hogy nagy esélye van arra, hogy sanyarú élete lesz, mert a szülei csórók, vagy alkeszek, vagy drogosok, vagy pedofilok, vagy erőszakosak. De a válasz ott van az öngyilkosok statisztikájában, főleg itt Magyarországon. Inkább meghalnak, és biztos, hogy inkább meghaltak volna még mielőtt elkezdődött volna az életük.
2017. dec. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként meg ha nagyon lesarkítjuk, az esemény utáni sem sokkal különb ám az abortusztól.
2017. dec. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.


Abban sokaknak igaza van,hogy ez egx komplikált dolog és mérlegelni kell.

Ha a gyereknek bizonyos okokból jobb, ha megsem születik,le a kalappal a szülök előtt,hogy meghozták ezt a döntést,de aki a szimpla kényelem és önzőség miatt öli meg a gyerekét szzal nem értek egyett.

2017. dec. 3. 19:10
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!