Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi a véleményetek az abortuszról?

Mi a véleményetek az abortuszról?

Figyelt kérdés

Én nem értek vele egyet. Védekezni kell,persze véletlen becsúszhat. Ha valaki valami rajta kívülálló tényező miatt nem vállalhatja a babát adja örökbe de ne ölje meg.

Ez csak az én véleményem, de kíváncsi vagyok máséra is.



2017. dec. 3. 16:34
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
És a kérdés sz volt hogy "Mi a véleményetek az abortuszról?" Ha nem tűnt volna fel,ott van fent, szép sötét betűkkel.
2017. dec. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:

Neked kellene elgondolkodnod,hogy egyáltalán vállalsz valamikor gyereket.

Normális írtam neked.De mint általába pocsék hangnembe torkollik az egész!

De úgy se fog egyezni a nézőpontunk.

2017. dec. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
7%
Utolsó, a baj szerintem az, hogy minden ilyen kérdésnél igen hamar reménytelen katyvaszba keveredik a az abortusz kérdésének eldöntésekor meglévő embrió és a terhesség végén megszülető gyerek, az örökbe adás és az örökbe fogadás, stb.
2017. dec. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:

53-as igen így van!

Nem volt célom vitát szítani.

Úgy gondolom hiába is próbálom elgondolkodtatni az embereket ez nem megy.

Vagyis nem nem az ,hogy mindenképp tartsák meg a babát vagy adják örökbe inkább a sok tévhit ami e körül van.

De gondolom ez nem fog a soha megváltozni átalakulni .

2017. dec. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
84%

És amúgy ki vagy te, hogy elítéld bárkinek a döntését?


Ha terhes lennék, biztosan elvetetném.

Azért, mert egyetemista vagyok, mellette dolgozom (és nem egy büfészakra járok). Tanulok kiskorom óta, hogy egy normális és biztos jövőt tudjak magamnak teremteni, karrierem és egzisztenciám legyen. Ilyenkor jönnek sokan azzal, hogy "jaj egy évet lehet halasztani az egyetemen". Miért, egy gyerekkel csak az első évében kell törődni, később nem kell rá időt és pénzt áldozni?

Elárulom, de. Sőt, ahogy nő, egyre több kell pénzből és időből is.


Az örökbeadást sem választanám. Egy terhesség és szülés nem sétagalopp, amit észre sem vesz az ember lánya és a környezete.

Nem akarnám a folyamatos kérdéseket hallani, hogy "jaj mikor jön a baba?", "hogy fogják hívni?", "mióta próbálkoztok?" és hasonlók. Utána pedig azt, hogy mi történt, miért döntöttem így, stb.

A testemet sem tenném tönkre. Rengeteg komplikáció adódhat már a terhesség elejétől kezdve és nem engedhetem meg magamnak, hogy X hónapot szigorú fekvéssel töltsek. A szülésről ne is beszéljünk, ami szintén hatalmas trauma lehet egy olyan nőnek, aki még csak terhes sem akart lenni. Persze, szüljem meg hatalmas fájdalmak árán, utána adjam oda egy totál idegen családnak csak úgy, mert mióta várnak babára...

2017. dec. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
18%

Drága utolsó!

Te még olvasni se tudsz a soraim között!

Ki mondta,hogy tartsd meg!

Szíved jogod!

De minden egyes ab kategóriába előkerül az örökbeadás

Azt próbáltam elmagyarázni,hogy sok tév gondolat van az örökbeadással,fogadással ami be is bizonyosodott.

De te csak támadsz.Miért is?

Ja mert nem kívánt terhesség.

Az,hogy nagy valószínűséggel nem kerül családba nem pont az örökbefogadók tehetnek ahogy írtam is.

Maga a rendszer elég rosszul működik.

Hangsúlyozom nem nem kell megszülni a babát.

De hiába is erőlködök nem nem fog semmit változni az egész társadalom

2017. dec. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
61%
Utolsó, hidegen hagy az örökbeadást promozó szöveged, nem olvastam el a kis vitátokat. A kérdésre válaszoltam csak.
2017. dec. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
72%
Ja, és légyszi ne sértegess privát üzenetekben, mert nem érdekel, ahogy erőlködsz.
2017. dec. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim válasza:
67%
Nyilvan igy 13 eves lanykent van annyi jozan eszem, hogy MAJD, mikor arra kerul sor jopar ev mulva, vedekezzek, hogy a nem kivant terhesseg lehetoseget minimalisra csokkentsem. De ha megis "problema" adodna ugy, hogy nincs megfelelo anyagi hatter (es most nem a baba egeszsegi allapotarol van szo), esetleg en nem vagyok olyan allapotban, hogy egy gyereket fel tudjak nevelni, esetleg a parom nem megbizhato, vagy nem etrvezzuk hosszu tavura -helyzettol fugg, mennyire lehet eez ok(egyejszakas kaland), es nem elne teljes, boldog csaladi eletet, elvetetnem. Es azert nem az orokbeadas mellet voksolok, mert 9 honap utan, miko a gyerekedert elsz, szenvedsz erte ees mindent megteszel, hogy egeszseges legyen, konkretan az eleted a bucsuzas is nehezebb, es a neveloszulok sem biztos, hogy annyira megbizhatoak. Igy az abortusz inkabb, ha annyira donteni kellene
2017. dec. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
76%
Védekezés mellett is kismillió esetet hallani, hogy terhes lett az illető! Jó esetben még időben észlelte, így az abortusz mellett tudott dönteni. Miért jobb úgy szülni, hogy kényszer, esetleg rossza anyagi körülmények közé, nyomorba kerül az a baba, vagy az anya egyedül neveli fel? Én támogatom, és e mellett a felelősségteljes védekezést illetve gyermekvállalást! Egy gyerek nem játék és nem rakhatjuk be a sarokba. Nem tudhatod, hogy aki e mellett dönt, milyen élethelyzetben van épp.
2017. dec. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!