Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi a véleményetek az abortuszról?

Mi a véleményetek az abortuszról?

Figyelt kérdés

Én nem értek vele egyet. Védekezni kell,persze véletlen becsúszhat. Ha valaki valami rajta kívülálló tényező miatt nem vállalhatja a babát adja örökbe de ne ölje meg.

Ez csak az én véleményem, de kíváncsi vagyok máséra is.



2017. dec. 3. 16:34
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
76%
Aki úgy jár abortuszra mint màs a fodràszhoz azt elìtèlem nyilvàn. Ugyanakkor van rengeteg èlethelyzet (a nemi erőszakon ès a beteg babàn túl is) amikor egyetèrtek vele. Ha valamilyen oknàl fogva nem tudnàm felnevelni a becsúszott babàt akkor mindenkèpp az abortuszt választanàm. Meg lehet kövezni de nem vàllalnàm, hogy akár az ismeretsègi körömben akàr a mubkahelyen mindenki tudjon róla, hogy lemondtam a gyerekemről. Illetve nem is tudnèk úgy èlni hogy tudom hogy valahol van egy gyerekem. Mivel az abortuszt mem tartom gyilkossàgnak csak egy "szükséges" rossznak, így azzal (bàr nyilvàn nem lenne túl kellemes) együtt tudnèk èlni.
2017. dec. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
72%

Én tàmogatom az abortuszt. Aki nem akarja, legyen az akàrmilyen okból, mindenkinek jobb ha nem tartja meg. Ha tudja és vàllalja, adja örökbe. De SENKINEK nem feladata màsok helyett szülni. A meddőség nem az abortuszra készülő nők problémàja.

Tudom milyen nem kívànt gyerekként felnőni, nem kívànom senkinek.

Èn adott esetben inkàbb elvetetném a magzatot, minthogy örökbe adjam. Nem akarnàm se a terhességgel , szüléssel jàró dolgokat vàllalni, se azt hallgatni miutàn megszületett, hogy hol a gyerek, miért szabadultam meg tőle stb. Egy terhességet ugyanis nem lehet nagyon titkolni, munkahely, baràtok, ha gyakran làtogatod akkor csalàd, mindenki tudni fogja, hogy eldobtad a megszületett gyereket magadtól. A terhessék, szülés, mindig rejt kockàzatot, illetve senki nem képes garantàlni, hogy az örökbeadott gyereknek végül milyen sorsa lesz. Ismerek olyat aki megszökött 16 évesen, mert annyira nem bírta az otthoni helyzetet. Pedig azok az emberek elvileg annyira vàgytak gyerekre anno.


Szàmomra nem előbbre való mindenàron egy pàr hetes embrió, sejtcsomó, a sajàt életemnél, ha nem akarom megtartani, mert teher lenne, és tönkretenné, nagyon megnehezítené az életemet.

2017. dec. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
65%

Teljes mértékben támogatom. Aki nem akarja inkább ne szüljön, minthogy szeretet nélkül, vagy akár bántalmazva nevelje fel a gyereket, mert csak nyűg neki. Netán a kukában kössön ki a megszületett baba, vagy megfojtsa az "anyja". Ha örökbeadásra felajánlani lehet, csak épp lutri. Sosem tudni milyen életminősége lesz. Én ezt nem vállalnám.


Én soha nem akarok gyereket, és a férjem sem. 2 módszerrel védekezem egyidejűleg, eddig, 10 évig bevált. Nem olcsó mulatság. Ha ennek ellenére teherbe esnék, azonnal mennék intézni az abortuszt, és nem lenne lelkiismeret furdalásom, mert egyrészt mindent megtettem amit emberileg lehetett, másrészt nem tartom se gyilkosságnak. Se fontosabbnak egy alig pár hetes sejtcsomót az én életemnél és a férjeménél. Az még nem élet számomra, hanem egy teher, egy probléma, amit nem akarok.

Nem fogja tönkretenni az életünket, mert meg sem születik. Pont. Mivel az én testemben növekedne, rajtam élősködne, nekem kellene - vállalni érte a felelősséget nem másoknak, ezért az én döntésem mit kezdek vele.

Se a terhességet, se a szülést nem vállalnám be, főleg nem mások kedvéért. Nem az én dolgom mások helyett szülni. Így is van elég intézeti gyerek, fogadják örökbe azokat ha annyira kell. Ha nem kell az idősebb gyerek, akkor meg annyira mégsem vágynak rá.


Én azt vallom, hogy SENKI nem mondhatja azt másnak, hogy gyereket kell vállalni, meg kell szülni. Nem nyomhat senki olyan terhet egy másik emberre, amit utána nem neki kell cipelni. Ennyi.

2017. dec. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
39%
Nekem az fáj, hogy a nő elvetetheti a gyerekét ( tehát megvalósul az önrendelkezési joga), de egy menthetetlen beteg nem kérhet eutanáziát (tehát nincs önrendelkezési joga). Mitől több az egyik a másiknál?
2017. dec. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
A jog bonyolult dolog.:( A szenvedő beteg, fàjdalmakkal teli öreg kutyust meg lehet szabadítani orvosi segítséggel a kínjaitól. Az emberekre màs szabàlyok vonatkoznak.
2017. dec. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!