Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi a véleményetek az abortuszról?

Mi a véleményetek az abortuszról?

Figyelt kérdés

Én nem értek vele egyet. Védekezni kell,persze véletlen becsúszhat. Ha valaki valami rajta kívülálló tényező miatt nem vállalhatja a babát adja örökbe de ne ölje meg.

Ez csak az én véleményem, de kíváncsi vagyok máséra is.



2017. dec. 3. 16:34
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
45%

#30, miért is kellene sírni? Egyfelől senki se állította, hogy az örökbe adás törvényszerűen csak rosszul sülhet ki, az állítás az, hogy nincs rá semmiféle garancia, hogy jól sül ki.

A másik, hogy a terhes nő (vagy akár a biológiai apa) szempontjai ez esetben meg kell, hogy előzzék az embrió "szempontjait" szerintem. És ott általánosságban nincs semmi, ami az örökbe adás mellett szólna - leszámítva, ha a nő elvi AB-ellenes.

2017. dec. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
81%
Gratulálok, egy pozitív eset. Mi van azokkal akiknek nem jött össze? Ismerek állami gondozottakat, tudom mi van ott igazából. Ez a film nagyon szép propaganda- csak az a gond hogy a legtöbb gyerek nem lesz ilyen szerencsés. De hazudja magadnak ha jólesik.
2017. dec. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
62%
Mert szép meg jó ha egy picit örökbe fogadnak-- de sok soha nem jut el idáig. Tudod hogy Magyarországról külföldre is adnak örökbe gyereket ha itt nem kell senkinek? Évi százötvenet ha jól emlékszem. És sok ezer örökre örökbefogadó szülő nélkül marad. Mert nem elég kicsi nem elég cuki, cigánynak született, beteg, vagy csak nem "tökéletes" ezért nem kell.
2017. dec. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:

Kis idézet neked

"Ma Magyarországon 2 380 000 gyermek él. Ebbol 23 000 állami gondozásban. Tehát minden századik (!).


23 000 állami gondoskodás alatt áló gyermekbol 8700 él neveloszülonél


Évi 2-300 gyermeket helyeznek ki nevelőszülőkhöz, ebből 40-50 kerül vissza Intézetbe."

2017. dec. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
70%
Mindjárt nem olyan fényes az örökbefogadás mi?
2017. dec. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
54%
Érdekes a felfogás, higy miszerint beteg a baba el lehet vetetni ha nem beteg meg gyilkosság....magatok sem tudjátok már hogy kiforgatni. A beteg gyereket el lehet dobni de az egészségeset meg kellene tartani az anya ellenére is. Érdekes ez a ti életvédő felfogásotok. Értsétek meg, nem mindenkinek az egyetlen életcélja a gyerekszülés. Ha teherbe esnék most (bár védekezek, de ugye sosem lehet tudni) biztos, hogy elvetetném. Szeretnék gyereket majd alkalmasnak vélt időpontban, és nekem jobb a tudat, hogy sosem volt, mint az hogy van, de ki tudja hol. Nem beszélve arról, hogy ha nem akarnám megtartani valószínűleg olyanok a körülmények, hogy kihordani sem lenne opció. Minden 2 hétben csinálok egy tesztet mert attól parázok, hogy teherbeesek és véletlenül kicsúszok a 12 hétből. Komolyan gondolod, hogy pl nekem meg kellene tartani a gyereket? Számtalan szülőt ismerek, aki azt mondja "a gyerek egy kics" "ha lehetne 100at is vállalnék" "életemnértelmei" "csak azt bánom, hogy nem előbb jöttek"....a valóságban meg folyamatosan ordítanak a gyerekkel, az egyik ilyen gyerek tikkel, a másik 3 évesen egy mukkot nem beszél, és folyton a tv-t bámulja...Szóval milyen jó már, hogy megtartották ezeket a gyereket... De ha valaki elveteti a gyereket mert bármi okból nem alkalmas, akkor mekkora rohadéj, miért nem adja örökbe inkább, ha örökbe adja meg szintén egy pokolra való, mert hogy hagyhatja rl egy anya a gyerekét.... Nem tudom miért jó neked kérdező, hogy ezeket a kérdéseket feszegeted, amikor rád ez egyáltalán nem tartozik.
2017. dec. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
12%

Majd akkor magyarázz ha tisztába vagy az örökbefogadással

Érdekes itt minden örökbefogadó mindennek le van hordva

Itt lehet csak ilyeneket olvasni.Gratulálok!

Neked jobb abba ringatni magad,hogy szar élete lesz.Hát jó neked.

Ja miért is van ennyi állami gondozott??

Fogalmad sincs!

Semmit nem tudsz csak panpogsz

Élj ezzel a tudattal.

2017. dec. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
84%
Istenem, de hülye vagy... nincsenek az örökbefogadók lehordva, arról pofázok hogy sok gyereknek- a nagyobbik részének SOHA nem jut örökbefogadó. Bár látom komoly gondok vannak a felfogásoddal, úgyis hiába magyarázok.
2017. dec. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
12%

Nem nem azt mondtam minden esetbe meg kell tartani a babát.

Csak még a fogalmakkal se vannak tisztába egyes emberek!

Nevelő szülőt összetéveszteni az örökbefogadóval?Röhej.

2017. dec. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
73%
Az előtted szóló meg arról beszélt, hogy hova vezethet ah megtartanak egy nem kívánt gyereket. Én is ismerek ilyet-megtartották, pokollá tették a gyerek életét. Szóval ébredj fel a rózsaszín ködből, mert sok olyan van hogy hiába születik meg a gyerek, és tartják meg, nem lesz jó élete a kicsinek.
2017. dec. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!