Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti mit gondoltzok, melyik jobb?

Ti mit gondoltzok, melyik jobb?

Figyelt kérdés
Anyuka szempontjából. Abortusz vagy örökbeadás? Miért ?
2018. jan. 16. 11:55
 61/119 anonim ***** válasza:
26%

Ha a magzatnak nincs joga akkor miért vannak a kötelező vizsgálatok a magzat érdekében? Nem az anyuka miatt kell fogászatra menni. De pl. A családi adókedvezmény 12. Hetes magzat után már jár. Még meg sem születik de (nem tudom pontosan) nappal előbb már igényelhető a CSED. Létezik az a fogalom, hogy halva születés.

Ettől független tegyen mindenki saját lelke szerint.

Felesleges egymást győzködni. Aki az abortuszt választja nyilván próbálja szépíteni és Kevésbé rossznak feltüntetni. Akinek nem volt azok sose fogják ezt érezni.

Mindenkinek más a lelke. Ezért vannak gyilkosok, tolvajok, erőszakos emberek stb. El kell fogadni ha valami olyan dolgot teszek amiről tudom, hogy megoszlik a vélemény akkor bizony lenéznek, beszólnak és nem lesznek megértőek.

2018. jan. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/119 anonim ***** válasza:
0%
59-es! Ha visszaolvasod a fentieket, talán leesik, hogy nem az eutanáziáról van szó. A szabad akarat a beszéletés során annak kapcsán vetődött fel, hogy rinyál arról, hogy rossz élete van. Véget is vethet neki, mert erről maga dönt. Szóba sem került az eutanázia.
2018. jan. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/119 anonim ***** válasza:
5%
Ha már a szabad akarattal jöttök: az arra vonatkozik, hogy hogyan éled az életed, a születésed és halálod között. De az életet Istentől kapod és csak ő veheti el! Ezt nyílván most sokan ki fogjátok forgati...Nem vagyok gyakorló keresztény, de a fogalommal tisztában vagyok. Ti nem, ne dobálózzatok vele!
2018. jan. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/119 anonim ***** válasza:
65%

"Ha a magzatnak nincs joga akkor miért vannak a kötelező vizsgálatok a magzat érdekében?"


Akkor vannak kötelező vizsgálatok, amikor anyu eldöntötte, hogy megszüli. Hogy a magzat érdekében lennének? Ki hogy nézi. Ha a genetikai vizsgálat kimutatja, hogy beteg a magzat, kinek az érdeke, hogy a kismamának joga van abortálni idő után is?


Szerintem mindkettőnek, de sokan nincsenek eg véleményen velem.


"Nem az anyuka miatt kell fogászatra menni."


Fogászatra? Hát azt nehezen hiszem, hogy a magzat érdekében kellene. Rossz fogakkal is lehet egészséges csecsemőt szülni.


"Létezik az a fogalom, hogy halva születés."


Létezik. Ha halva születik a gyerek, nem jogképes.



"Ettől független tegyen mindenki saját lelke szerint."


Persze, de ehhez nem kell senkinek a hozzájárulása. Magánügy.


"Aki az abortuszt választja nyilván próbálja szépíteni és Kevésbé rossznak feltüntetni."


Vagy tényleg úgy érzi, hogy helyesen döntött.


"El kell fogadni ha valami olyan dolgot teszek amiről tudom, hogy megoszlik a vélemény akkor bizony lenéznek, beszólnak és nem lesznek megértőek."


Ha valami olyat teszek, ami a saját magánügyem, magasról teszek rá, hogy mások hogy vélekednek arról. Én sem szólok bele más ember életébe.

2018. jan. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/119 anonim ***** válasza:
61%

"De az életet Istentől kapod és csak ő veheti el!"


Te így gondolod, és én tiszteletben tartom a hitedet. És azt is, hogy nyílván te a hited szerint élsz.


Te is tartsd tiszteletben, hogy vannak, akik nem így gondolják. Mert miért is kellene másoknak a te hited szerint élniük?

2018. jan. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/119 anonim ***** válasza:
10%
Nem kell, csak akkor ne fordítsanak félre egy az én hitemből származó fogalmat! Ebben a kérdésben ellentmondás az egész. Mondjuk, hogy van rá lehetőség, hogy öngyilkos légy, vagy jogod, hogy megöless egy magzatot!
2018. jan. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/119 anonim ***** válasza:
0%
53! Ki mondta, hogy ölje meg magát? Senki. De előttünk áll e a lehetőség is, ezt kár volna eltagadni. Saul, Sámson, Júdás öngyilkos lett. A következményekről mindenki a világnézetének megfelelően alkot képet. De tény, hogy van lehetőség véget vetni az életünknek.
2018. jan. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/119 anonim ***** válasza:
0%
illetve 66-nak ment az előző
2018. jan. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/119 anonim ***** válasza:
17%

Ha magánügy akkor nem kell hangoztatni, főleg meggyőzni az igazadról.

Lyukas fog vetélést illetve koraszülést okozhat.

2018. jan. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/119 anonim ***** válasza:
16%
Jóember, a 66-os ugyanezt ítra! hogy lehetőség az van rá de nem az a neve hogy szabad akatat! teljesen egyetértek! és mind a kettő, aki elveteti a gyerekét meg aki megöli magát az gyilkos
2018. jan. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!