Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit csináljak ha nincs pénzem...

Mit csináljak ha nincs pénzem abortuszra? 17L

Figyelt kérdés
Elmondtam a szüleimnek már 2 hete, de azt mondták felejtsem el hogy ők segítenek nekem és hogy hatalmasat csalódtak bennem,azóta nem is állnak szóba velem. Már 10 hetes vagyok es sehonnan sem tudok pénzt szerezni, de nekem nem kell gyerek. Mit csinalhatnék?
2018. febr. 24. 21:50
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
32%
Ja és nem én nulláztalak le, mielőtt ezt gondolnád, csak szóvá tettem, milyen hülyeséget írtál.
2018. febr. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
21%

A szexhez sem kellettek a szüleid, akkor most miért is segítenének?

Saját magad oldd meg, diákmunka, stb.

Ne csak szexelni legyen eszed.

2018. febr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
78%

Azt felfogták a szüleid, hogy ha megszülöd, akkor valakinek fel is kell nevelnie? Nem értem őket.

Nem tudsz eladni valamit? Mobil, ékszerek, műszaki cikk?

Nem tudsz kölcsönkérni több ismerőstől 5-10 ezer forintot? Megmondod, hogy jövő héten megadod, aztán apránként valahogy.

A fiú miért nem fizeti? A szülei tudnak erről? Ők nem tudják kifizetni, legalább a felét?

2018. febr. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
87%

Bemesz a gyamhivatalba és közlöd, higy terhes vagy, de a szüleid nem járulnak hozzá az abortuszhoz. Miután Magyarországon a terhes nő döntése 99%ban felülir mindent, így megkapod az engedélyt, a szüleidet pedig kötelezik majd a fizetésre.

Azt nem árt észben tartani, hogy ezek utan ha 18 éves leszel, nagy eséllyel az utcán találod majd magad

2018. febr. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
82%
Inkább a szüleid szégyellhetnék magukat, amiért cserben hagytak egy ilyen helyzetbe. A gyerek apja, a védőnő a gyámugy, mit mondd. Ők se segítenek? Ha kifutsz az időből meg kell szulnod. Utána már csak az örökbeadás marad. De komolyan nem értem az ilyen szülőket.
2018. febr. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
22%

16os, nem a szülei kényszerítették hogy ész nélkül szexeljen gondolom. Ha meg ő ezt teszi a gyerekével, ne sírjon hogy az ő szülei is hasonló módon lemondanak róla.


Inkább a kérdező szégyellje el magát.

2018. febr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó:

Ne haragudj, de aki fiatalon teherbe esik, ott sok esetben a szülők is hibásak. Gondolom felvilágosításhoz nem volt kedvük, ha meg ekkora parasztok, hogy egy ilyen helyzetben nem segítenek, akkor gondolom arra sem vették a fáradtságot, hogy egy doboz kotont vegyenek a lánynak.


Nekem ne próbálja meg senki bemagyarázni, hogy azok jó szülők, akik ilyen helyzetben magára hagyják a gyereküket. Azoknak kellett volna inkább védekezni gyerekvállalás helyett.

2018. febr. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen mindegy, hogy a gyerekem mekkora hibát követett el, akkor is az én gyerekem és nem hagyom cserben. Föleg ilyen helyzetbe.
2018. febr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
78%

Ismét tanúbizonyságot tett egy-két "életvédő" mekkora empátia szorult beléjük....és annál is inkább kétszínűség.

"Nem volt annyi esze, hogy védekezzen, vállalja hát a következményeket" -a legnagyobb idióta ellentmondás, ami csak ki tud hullani a trágár kis szátokon! Miért a francért felejtitek el ti milyenek voltatok 17 évesen? Naivak és (nem személyeskedés kérdező, ne vedd magadra) kis hülyék voltunk, aki nem az vagy ritka kivétel, vagy hazudik! Ha ritka kivétel ne magából induljon ki! A mai fiatalok felvilágosítása mellett csoda, hogy csak ennyi a nem akart teherbeesesek és abortuszok száma! A szülőnek nem az a feladata, hogy felvegye a családit a gyereke után, hanem hogy kiálljon mellette! Mi az, hogy magárahagyja? Biztos marhára fölvilágosította a gyerekét! És nem, nem a gyerek dolga neten utánnanézni, mint ahogyan saját magát eltartani sem! A szülő feladata az is, hogy helyes ítélőképességre nevelje a gyerekét! Senkinek nem kötelező gyereket vállalni! Ti, akik szidjátok ezt a kislányt anyukák vagytok-e? Cserben hagynátok-e a gyereketeket? És ne gyertek azzal, hogy nála nem fordulna elő, mert gumi mellett is lehet terhes, sőt, esemény utáni után is! Hozzáteszem nekem nincs gyerekem, és nem is szeretnék, de elképzelni nem tudom, hogy hogy bánhat így valaki azzal, akit elvileg a világon mindennél jobban szeret!

Kedves kérdező, fel a fejjel! A törvény szerencsére melletted áll. Ha tényleg nem töltötted be a 18-at, akkor 18. hét a határ, de ne várj addig! Így is van kb 2 heted, irány a védőnhöz, és egy nőgyógyászhoz, még ebbe is belefér, ha gyors vagy! Ha nem akar megvizsgálni szülő nélkül a nőgyógyász, mondd el, hogy anyád-apád egy szégyen, és nem hajlandóak veled elmenni. Esetleg nagyobb testvér vagy nagyszülő? Rokon aki közel áll hozzád? Tanár/háziorvos, akiben megbízhatsz? Barát/barátnő anyukája? Ha nem írnak alá a szüleid, a gyámhivatal engedélyezheti a szülő helyett. Ha emiatt kimaradsz a suliból védőnő vagy háziorvostól kérj igazolást. Mivel nem tudod magadnak kifizetni, lehet jogosulsz szoc. kedvezményre! De az "apukajelölt" is megerőltethetné magát.

2018. febr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
21%

A kérdező is cserben hagyja a gyerekét mit vár a szüleitől?

Érdekes, mikor az én barátaim és én voltunk 17 évesek, senki nem esett teherbe, sőt, nem is szexeltünk védekezés nélkül. Mi több, a 10 fős baráti társaságból 8an még szüzek voltak ennyi idősen. De se az osztályban, se a távolabbi ismerősi körben nem volt olyan aki felelőtlen lett volna. Bár gondolom ez a cirka 80-100 fő a ritka kivétel ugye? Pedig nem is volt ez olyan régen, még 10 éve se.


A kérdezőnek se tartottak a fejéhez pisztolyt, úgyhogy ne mással fizettesse ki az abortuszát.

2018. febr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!