Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit csináljak ha nincs pénzem...

Mit csináljak ha nincs pénzem abortuszra? 17L

Figyelt kérdés
Elmondtam a szüleimnek már 2 hete, de azt mondták felejtsem el hogy ők segítenek nekem és hogy hatalmasat csalódtak bennem,azóta nem is állnak szóba velem. Már 10 hetes vagyok es sehonnan sem tudok pénzt szerezni, de nekem nem kell gyerek. Mit csinalhatnék?
2018. febr. 24. 21:50
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
83%

"Elmondtam a szüleimnek már 2 hete, de azt mondták felejtsem el hogy ők segítenek nekem és hogy hatalmasat csalódtak bennem,azóta nem is állnak szóba velem." - Kérdező, ha itt valakinek oka van hatalmasat csalódni a szüleiben, az te vagy.

Egyébként ha nem vagy 18, akkor a terhesség 18. hete a határidő, szerintem ebben a helyzetben minden jóérzésű rokon és ismerős segíteni fog neked és a párodnak összeszedni a pénzt.

2018. febr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
7%
Az a baj hogy a kèrdező leszarja az egeszet ès csak lapit. Gondolom azóta se szólt senkinek, ha a szüleinek is elhúzta a 8. hètig. Itt sem válaszol. Lapit es a homokba dugva a fejèt varja hogy magától megoldódjon a problèma. Ha tett volna vakamit már túl lenne rajta és nem itt nyervogna hogy neki nem kell gyerek. Apukáról meg szó sincs, nem kizárt hogy azt se tudja ki az...
2018. febr. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
64%

Nem hiszem, hogy a Kérdezőt kellene piszkálni, pont elég tehertétel számára, hogy ilyen szülőkkel áldotta meg a sors...

Komolyan, ha nyernék egy nagy összeget, csinálnék egy alapítványt, ami nappali tagozatos középiskolásoknak fizetné az esemény utánit meg az AB-csekkeket, hogy ne legyenek ennyire kiszolgáltatottak a "csak jót akarókkal" szemben.

2018. febr. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor hogy egyértelmű legyen: nem kell senkitől pénzt kérnie. Mivel még kiskorú, a szülei engedélye kell az abortuszhoz. Miután nem állnak szóba vele, így nyilván nincs meg az beleegyezés se, ergo a területi gyamhivatal az illetékes. Oda besetal és elmondja a problémát. A gyamhivatal megadja az engedélyt, a szülőket pedig kötelezik a térítési díj megfizetesere.
2018. febr. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
64%
#34, én azért csak csinálnék egy finansz-kampányt a Kérdező helyében, hagy tudják meg minél többen a környezetünkből, hogy milyen emberek valójában a szüleim... hátha más szülők még idejében tanulnak belőle...
2018. febr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
0%
Jó ötlet, utolsó, ha egyértelműen az a cél, higy 18 évesen kidobjak és teljesen megszakítsanak vele minden kapcsolatot
2018. febr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
70%
#36, egyfelől ilyen szülők esetén ezen max nyerhetne, másfelől meg ugye nem eszik olan forrón a kását... a "kedves" szülő 18 éves koráig VAGY a nappali középiskolai tanulmányok befejeztéig(! de max 20 éves korig) KÖTELES eltartani minden egyébre tekintet nélkül. (érdekes, ezt mindig mindenki tudja a tartásdíj-kérdésekben, de sose jut senkinek eszében, ha egy fiatal jogairól van szó)
2018. febr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
17%
Ja, eltartani köteles. Ez tudod mit jelent? Fűtés, melegviz, élelmiszer, ruha. Akkori eltartja, ha kenyeret és vizet ad neki és egy váltás ruhája van evszakonkent. Nem köteles semmi extra nyújtani. Nem kellene ezzel szórakozni. Itt is millió olyan válasz van mit gondoltok az abortuszrol témában, aki azt írja, kitagadna a gyerekét. Vannak ilyen emberek. Esélyes az ő szülei is ilyenek. Teljesen felesleges túlzásba esni. Pláne hogy idiotizmus önmagát alazni azzal, hogy bárkinek is elmondja, abortuszt akar és a szülei nem foglalkoznak vele. Az abortusz magánügy, senkinek semmi köze hozzá
2018. febr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
76%

" Itt is millió olyan válasz van mit gondoltok az abortuszrol témában, aki azt írja, kitagadna a gyerekét." - na őket kell HANGOSAN KIRÖHÖGNI, n.b. kitagadni valakit csak és kizárólag örökségből lehet, törvényben szabályozott feltételekkel. (amiben természetesen nincs ott az AB... de kétlem, hogy a Kérdező és kortársai szülei rövid távon örökhagyni (= elhalálozni) készülnének...)

Ebben a történetben meg szerintem kizárólag a szülők járatják le magukat alaposan, abban a világon semmi sincs, hogy a Kérdező meg akarja szakíttatni a terhességét... ez itt nem a lengyel meg az ír társadalom...

2018. febr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
35%

18 éves korodig/középiskola befejezéséig a szüleid kötelesek eltartani, nem rakhatnak az utcára. Amúgy szégyelljék magukat, de mélységesen, amiért nem állnak melléd ilyen nehéz helyzetben... ráaádsul elég "egyszerűek" is, ha nem mérik fel, hogy vagy fizetik a műtétet, vagy nevelhetik ők a babát, vagy lesz a világban egy unokájuk egy idegen családnál...

Ha nem lenne meg a pénz az abortuszra (márpedig a kapott tippek alapján valószínűleg meglesz majd), akkor meg legfeljebb örökbeadod a kicsit, nagyon sokan várnak kisbabára (hosszú éveket), szóval nem tengődne intézetben vagy nevelőszülőknél, nyílt örökbefogadás esetén még arról is meggyőződhetsz, hogy neked mennyire szimpatikus az a pár, akihez kerülne. A Bölcső, a Gólyahír, vagy a Fészek alapítvány addig is mindenben segít(ene) neked, bizalommal fordulhatsz hozzájuk. (Tudom, le leszek pontozva, mert az örökbeadás ezen a fórumon kábé szitokszónak számít, pedig szerintem ez a legfelelősebb és legönzetlenebb döntés.)

2018. febr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!