Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 39 évesen vállalnátok 3....

39 évesen vállalnátok 3. gyereket, úgy hogy a párotok nem szeretné? Ti hogy döntenétek? Holnapután van időpontom a terhesség megszakítására.

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves lányunk és egy 16 hós kisfiúnk. Nem akartunk ilyen nagy korkülönbséget, sok évi próbálkozás és vizsgálat soràn mindkettőnket műteni kellett, (nekem endometriózisom volt). Az orvosok azt mondták h természetes úton nem lehet gyerekünk. Aztán megtörtént a csoda. Ezen előzmények tekintetében nem is védekeztünk és most 7 hetes terhes vagyok.

2018. ápr. 1. 13:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/85 anonim ***** válasza:
84%

A férjed miért nem akarja a gyereket?


Nem akarok szemét lenni, de ha egy ennyire fontos dologban ennyire eltér a véleményetek, akkor a döntéstől függetlenül szinte borítékolható, hogy rámegy a kapcsolat.

Ha te engedsz, akkor lehet sosem fogod megbocsájtani a férjednek, hogy erre kényszerített. Ha ő enged, akkor meg ő nem fog neked megbocsátani azért, mert az akarata ellenére van még egy gyerek.


Ez egy nagyon szar helyzet, az biztos.

2018. ápr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/85 anonim ***** válasza:
59%

Hát, ha a második gyerkőc annak ellenére megfogant ,hogy elvileg nem lehetett volna baba természetes úton akkor védekezhettetek volna, mert bent volt a pakliba, hogy esetleg jöhet a következő baba is.

Hány éves amúgy a párod?

Én 39 évesen szültem, egyet értek azzal, hogy egészségügyi szempontok miatt nem vetetném el és még bőven fel is tudjátok nevelni.Kérdés anyagilag belefér e? Bár valószínűleg ha 2 gyerkőc elfér akkor a 3.babának is lenne helye.

Mit mond párod miért nem szeretné?

Nem lenne szívem elvetetni.De erről ti fogtok dönteni.Viszont bárhogy van is valamelyikőtök biztos ,,sebeket" kap.Ha megtartjátok meg lehet a férjed lép le.Bár úgy, hogy nem tudjuk mi az oka az ő nem akarásának úgy nehéz eldönteni..

2018. ápr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/85 anonim ***** válasza:
61%
Én biztos nem tartanám meg úgy hogy a férjem nem akarja,és 3 gyereket sem akarnék,az rengeteg.
2018. ápr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/85 anonim ***** válasza:
48%
Akkor is tönkremenne a kapcsolat, ha miatta elvetetnéd, márpedig erről van szó. Lehet, ha meglátja a saját gyerekét, örülni fog és meggondolja magát. Én egyidős vagyok veled, van egy fiam és szülnék még, szóval a kor nem akadály, a nagyobb gyerek ruháit megörökölné, több pénzt is kapnátok, ha elhagyna, fizetné a gyerektartást, szóval én belevágnék. De ez én vagyok, nem várom el, hogy mindenki ugyanígy gondolkodjon, én közöltem a férjemmel még jó korán, hogy sosem megyek abortuszra és nálam a gyerek a legfontosabb. Maradt és jól tette. 😊
2018. ápr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/85 anonim ***** válasza:
14%

Megtartanam de nálam sajnos más a helyzet. 2t már elvetettem 19 21 evesen. Most meg 10 éve nem esem teherbe. Pont most kezd megjönni.mit meg nem adnék egy babáert.

De persze a Te helyzeted mas mert már ott van kettő.

2018. ápr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/85 A kérdező kommentje:

Igen védekezhettünk volna, de a sokéves sikertelen próbálkozás után nem is gondoltunk arra, hogy teherbe tudnék esni a 2. gyerkőc után. Párom attól tart, hogy nem tud megadni mindent a gyerekeknek, ha 3-an vannak. ...és a munkahelye sem biztos, ahogy sajnos az enyém sem. Egy 3 gyerekes munkatársnőmet nem vették vissza, pedig előtte hitegették hónapkon keresztül.


A lányom nem szeretne egy újabb testvért (persze ez nem az ő döntése), már így is féltékeny a kis öccsére.



A mai világban az is csoda, ha valaki gyereket mer vállani. A családvédelmis is jött a sok kedvezménnyel, ami a nagycsaládosoknak jár, de én nem ezét szülném meg. Az meg nem mellékes, hogy 18 éves kor után megszűnik az adókedvezmény, vagy legalábbis nem akkora mint odáig. És az egyetemi tanulmányok finanszírozása az az éves adókedvezmény nem fedezi.

2018. ápr. 1. 14:21
 17/85 anonim ***** válasza:
19%
Ezzel az erővel megölheted a 8 évest és a másfél évest is, és akkor nem lesz gond se a munkával, se az ő egyetemi tanulmányaikkal.
2018. ápr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/85 anonim ***** válasza:
90%
Nem a 39 év a probléma, hanem, hogy a párod nem akarja. VELE, és ne itt a neten, ismeretlenekkel egyeztess!
2018. ápr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/85 anonim ***** válasza:
35%
Kedves kérdező! A nővérem ugyanebben a helyzetben volt mint te két fia már volt, majd teherbe esett, annak ellenére hogy azt mondták klimaxos. A férje első körben ráparancsolt hogy vetesse el- A nővérem erre nem volt hajlandó, a családunk mellé állt, igy ha magéra maradt volna is fel tudja nevelni a három fiút. A sógorom ellenséges volt vele, egy vizsgálatra sem kísérte el.. aztán megszületett a harmadik fiú, és a sógoromat mintha kicserélték volna. Otthon kell lenni mire dolgozni megy, mert botrány van ha nem köszönhet el a picitől előtte. Imádja a gyereket. Csak begyulladt mikor megtudta hogy megint apuka lesz.
2018. ápr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/85 anonim ***** válasza:
56%

Ha a parod nem akarja, viszont te meg inkabb igen(csodanak nevezed, meg ahogy mar most beszelsz rola), sajnos az szokott lenni, h ez mindenkeppen meg fogja rontani a kapcsolatotokat igy.

1. Lehetoseg: abortusz, te magadat es a ferjedet vadolod majd, sose lesz olyan a kapcsolatotok, mint azelott, masik ket gyerkoc is megsinyli-tobb ilyet ismerek

2. Lehetoseg: megtartod, ferjed lelep. Fizeti a gyerektartast, te meg par evig meg nehezen, de egyenes gerinccel mesz tovabb es szereted tovabb mind a harom picidet.

3. Megtartod, ferjed vegul meglagyul es evek mulva mar orommel es halaadassal nezitek vissza a csaladi fotokat amin mar 5-en vagytok:)

ilyet is ismerek sokat.


En szemelyszerint azt gondolom h csak a 3.-ik verzioval van lehetosegetek hosszu tavon boldogsagra. Sose fogsz igazan megbocsajtani magadnak es neki ha elveteted, aztan lehet h Ezt nem birja majd el a kapcsolatotok. Hallgass a szivedre mert tenyleg MINDIG az a legjobb es legbatrabb dontes.

2018. ápr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!