Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 39 évesen vállalnátok 3....

39 évesen vállalnátok 3. gyereket, úgy hogy a párotok nem szeretné? Ti hogy döntenétek? Holnapután van időpontom a terhesség megszakítására.

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves lányunk és egy 16 hós kisfiúnk. Nem akartunk ilyen nagy korkülönbséget, sok évi próbálkozás és vizsgálat soràn mindkettőnket műteni kellett, (nekem endometriózisom volt). Az orvosok azt mondták h természetes úton nem lehet gyerekünk. Aztán megtörtént a csoda. Ezen előzmények tekintetében nem is védekeztünk és most 7 hetes terhes vagyok.

2018. ápr. 1. 13:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/85 anonim ***** válasza:
29%
A mondandódnak érzelemtől túlfűtött második fele teljesen felesleges. Az első fele pedig kb a mengele félék logikája, miszerint akik nem fogják fel, ami történik velük, azokkal azt lehet csinálni, amit akarunk. A fájdalomérzéssel kapcsolatban pedig készült a 80-as években egy videó, ahol az embrió próbál elhúzódszkodni az orvosi műszer elől. A néma sikoly, ha jól emlékszem, ez volt a címe. Szerinted egy kómában lévő beteggel is azt lehetne csinálni, amit csak akarunk, úgy sem érez semmit... Egy embriónak is van emberi méltósága!
2018. ápr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/85 anonim ***** válasza:
59%

Istenem, hihetetlen hogy képes valaki még ma is ezt a Néma Sikoly, hatásvadász, hazug propagandát majmolni és kínjában erre hivatkozni... Ez a szemét csak azért készült, hogy sokkoljak a nőket és megfélemlítsék őket, plusz hogy elhitessek velük, hogy nincs joguk a saját testük felett. Bőven nagyobb magzatról van szó, mint amekkora magzatnal még elvégzik az abortuszt! 12.hetig van ab alapesetben, ebben a szennyben pedig legalább egy 20-22 hetes magzatról van szó. Innen is látszik, hogy a magzatfanatikusok mennyire elvakultak, bármit képesek osszehazudni. Nem kell semmilyen kamu propaganda, ahhoz hogy az ember tudja, hogy NEM érez semmiféle fájdalmat az az embrió az abortusz elvégzésekor! Csak nehány biosz órán kell ott lenni.

Attól még, hogy emberi méltóságról beszélsz egy embrió kapcsán, továbbra is azt csinál a nő a 12.hetig, nehány esetben pedig még nehány héttel tovabb, a testében levő embrióval/magzattal, amit akar. Vagy szerinted az embrió “emberi méltóságára” tekintettel kellene mindenkire szülést kenyszeriteni, arra is aki nem akar..? Vagy mégis hogy gondolod ezt...?!

2018. ápr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/85 anonim ***** válasza:
60%

"Egy embriónak is van emberi méltósága!" - izé, pont az nincs neki... így kezdődik az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata, hogy:

"1. cikk

Minden. emberi lény szabadon születik és egyenlő méltósága és joga van. Az emberek,

ésszel és lelkiismerettel bírván, egymással szemben testvéri szellemben kell hogy

viseltessenek." - világos? "születik" és nem "fogan"...

Egyébként nálunk az ex megtartotta a "meglepibabát", és ráment a kapcsolat.

2018. ápr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/85 anonim ***** válasza:
22%
Teljesen a levegőbe beszélsz. Amerikában 5 hónapos magzatnál is végeznek abortuszt, itt egy cikk: [link] Attól még, hogy Magyarországon nem így van, attól még a világ másik felén, lehet máshogy... A dokumentumfilm hatásvadásznak tűnik, de egy nagyon régi filmről van szó, ami az akkori stílusjegyeket hordja magán, nem a 21. századi stílust. Hasonlíts össze egy 30 éves természetfilmet egy maival... Az újszülöttet ma már bele lehet tenni inkubátorba és örökbe lehet adni. Rengeteg szülő vár örökbe fogadható babára, ez a mai világban már nem okozhat gondot! Az ilyen anyát meg sem büntetik. Szülés után pedig vannak, akik meggondolják magukat és mégis meg akarják tartani.
2018. ápr. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/85 anonim ***** válasza:
39%
Inkább menjen rá egy roggyant kapcsolat, minthogy megöljem a gyerekemet. Ellenpélda is van, amikor a meglepibaba lesz a család kedvence.
2018. ápr. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/85 anonim ***** válasza:
56%
#35. látod, mást meg az nem érdekel, amit a különféle vallások írnak le, vagy amit a magzatvédők írnak le...
2018. ápr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/85 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem nem írtam vallásról, meg magzatvédő sem vagyok! Én is anya vagyok, szerintem ennyi is elég, hogy véleményem legyen a dologról, vagy nem?! Én ugyanúgy az embert látom a magzatban, mint egy csecsemőben vagy egy kómában lévő emberben. Az emberi méltóság mindenkire vonatkozik, a kicsire és a nagyra, a betegre is. Egy magzat nem tudja megvédeni magát, de ha csak pár vacak sejt lenne, akkor a szervezet nem támogatná őt a növekedésben, hanem éppen el akarná pusztítani. Nem csirke nő egy anyában, hanem a saját gyereke.
2018. ápr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/85 anonim ***** válasza:
49%

#36, én meg mit kezdjek egy olyan "társsal", akinek egy embrió fontosabb kettőnknél és a kapcsolatunknál?

Egyébként itt az előbb valaki azt írta, hogy "Az abortusz idovel nem szepul meg, de ha van nemi apai erzes az emberbe akkor ..." - na, tapasztalatom szerint a valóság ennek pont a fordítottja... az abortusz egy egyszeri esemény, megtörténik, és onnantól a feldolgozás irányába halad... ha megtartja, az meg egy folyamat kezdete, ami idővel csak egyre rosszabb lesz, ahogy egyre inkább meghatározza az illetők életét a nem kívánt gyerek.

2018. ápr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/85 anonim ***** válasza:
36%
Megtartanam
2018. ápr. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/85 A kérdező kommentje:

Kedves Hozzászólalók! Köszönöm mindenkinek az észrevételét.Leszögezném, hogy a férjem ugyanúgy szeretne, ha úgy döntünk, hogy megtartjuk a babát. Csak akkor nem lenne annyi időm rá és a másik két gyerkőcre az első időkben.

Én eléggé szentimentális vagyok, szívemre hallagatok. Ő sokkal reálisabban látja a dolgokat, így ebben az esetben is elmondta az érveit és ellenérveit. A döntést kettőnknek kell meghozni, elvégre kettőnk szerelméből fogant. Abortuszra egyáltalán nem kényszerít. Bárhogyan is döntünk, nehéz lesz meghozni, de a felelősséget vállaljuk érte.

Valaki írta, hogy miért csak most írtam ki a posztot, meg hogy már el van döntve, hogy megtartjuk. Szeretném közölni, hogy nagyon sokat beszéltünk róla, és én szerettem volna objektív szemszögből is mások véleményét megismerni. ...és még nem döntöttünk.


Még1x köszönöm az észrevételeket.

2018. ápr. 1. 18:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!