Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 39 évesen vállalnátok 3....

39 évesen vállalnátok 3. gyereket, úgy hogy a párotok nem szeretné? Ti hogy döntenétek? Holnapután van időpontom a terhesség megszakítására.

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves lányunk és egy 16 hós kisfiúnk. Nem akartunk ilyen nagy korkülönbséget, sok évi próbálkozás és vizsgálat soràn mindkettőnket műteni kellett, (nekem endometriózisom volt). Az orvosok azt mondták h természetes úton nem lehet gyerekünk. Aztán megtörtént a csoda. Ezen előzmények tekintetében nem is védekeztünk és most 7 hetes terhes vagyok.

2018. ápr. 1. 13:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/85 anonim ***** válasza:
33%
En is megtartanam.
2018. ápr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/85 anonim ***** válasza:
41%
#34: Amerikában is az első 13 hétben történik a terhességmegszakítások 90%-a. Amiről te beszélsz, a késői abortusz csak akkor legális, ha a magzat és/vagy az anya élete közvetlen veszélyben van, és minimális az esélye hogy mindkettejük túlélésével végződne a terhesség. Például olyan esetekről, amikor valamelyik létfontosságú szerve a magzatnak nem fejlődik megfelelően, és így teljesen biztos hogy ha élve is születne, egy napnál tovább nem élne. Ezek szinte mind tervezett, akart babák, akiket azért vetetnek el, hogy az anyának ne kelljen 3-4 hónapig hordania magában a biztosan halott gyerekét, ezzel potenciálisan magát is megölve. Tudd már hogy miről beszélsz.
2018. ápr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/85 anonim ***** válasza:
41%
Nem itellek el, de en nagyon nem ertem ezt. Ha ennyi mindent megtettetek (mert sehogy sem jott ossze termeszetes uton a teso), es vegre ennyi ev utan lett egy masodik es most egy harmadik is, akkor hogyan jut eszedbe hogy ezt a babat most nem tartanad meg? Oszinten, nem egy 16 eves tini vagy, szereto csaladi hatteretek van, 3 gyerek meg nem is olyan sok. Nem logikus h 16 honapja meg annyira babazni akartal, es ezert mindent megtettel, most meg kepes lennel arra, h Ot meg elvetesd. Oszinten, nem itelkezes, vannak helyzetek amikor az abortuszt akar ertheto megoldas, de szerintem a ti esetetekben baromira nem az.
2018. ápr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/85 anonim ***** válasza:
57%

#43, valójában nem létezik olyan, hogy "Amerikában az abortusz így meg úgy", mert ez a kérdés tagállami szinten szabályozott, ld:

[link]

2018. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/85 anonim ***** válasza:
27%

Nem eloszor volt mar itt ilyen kerdes.


Tudtatok, hogy lehet gyereketek lombik es hasonlo nelkul is. Ennek ellenere felelotlenul nem vedekeztetek. Kozel 40 evesen...Es ezek utan felmerul az abortusz lehetosege?!

2018. ápr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/85 anonim ***** válasza:
62%
Nem hiszem, hogy a teherbe esés körülményeinek, illetve a terhesség kimenetelének túl sok köze lenne egymáshoz... az adott KÉT ember vagy akar gyereket - és akkor megtartják nyilván - vagy nem, és akkor elvetetik. Ez csak és kizárólag annak a két embernek a közös döntése. (vagy néha sajnos nem közös, de akkor meg nem kell csodálkozni a végeredményen)
2018. ápr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/85 anonim ***** válasza:
71%

"Orvoson gondolkodtal mar?"

Hát, aki a védekezés módjából vagy hiányából akarná levezetni, hogy vállaljunk-e még egy gyereket, nos ahhoz tutin azt hívnék... tudod, épeszűék HA gyereket vállalnak, akkor azt a gyerekért önmagáért teszik, nem beléjük erőszakolt bűntudatból, nem adókedvezményért, nem a rokonságnak megfelelésért, nem azért, mert a kollégának már van, stb. Hanem kifejezetten azért, mert KÖZÖSEN szeretnének felnevelni még egy gyereket.

Kérdezőéknek pont ebben kell egyeztetni EGYMÁSSAL.

2018. ápr. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/85 anonim ***** válasza:
41%

Persze, hogy 3 gyerek esetén másként kell az idővel súlyozni, de hát 2 gyerekkel is nehezebb, mint eggyel, nem? Leszámítva, hogy ketten legalább elszórakoztatják egymást.

Off: a sejtcsomós-abortuszos szópárbajhoz muszáj, pedig tudom, hogy aki beleágyazta magát a véleményébe, az szavakkal nem meggyőzhető, de - mi mind ilyen "sejtcsomókként" kezdtük, és lettünk azzá, akik vagyunk, akik itt érvelgethetünk és élhetjük az életünket. Ez az egyik. A másik a fájdalom: nem tudhatjuk. Lehet, hogy tényleg nem érez fájdalmat a magzat és nem szenved. De lehet, hogy de. Mikor elvesztettem a 16 hetes magzatomat, valaki pont ezzel akart vigasztalni, hogy nem érzett semmit (a körülményeket nem írom most ide). De nem hittem neki.

Nekem amúgy az a legfontosabb, hogy már megvan fiú vagy lány-e, a külső és belső tulajdonságai.

Nehezített eset vagyok, mert Down-kórost sem vetetnék el, de bevallom, hogy sokkolna, ha megtudnám, hogy az.

2018. ápr. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/85 anonim ***** válasza:
47%

Tudom h lepontoznak , de a döntés a tied , mert a következmenyeit te kell elviseld egyedul TE , A GYEREKEK ES A FERJED , nem a gyakorin válaszolók, akik arra biztatnak kivétel nélkul minden nöt es lányt, aki teherbe esik es tanacsot kér h tartsa meg a gyereket

Mindenkinek azt mondjak : tartsd meg , hat mifele anya vagy stb nem tudom , kuldenek ök penzt az eltarasara , jönnek ejszakazni ?

Hogy van képuk ilyet mondani , gondolom röhögnek a markukba , h nesze neked ha engem kérdel , felölem tartsd meg .

Mindegyik mondja : én helyedben megtartanám . Nem sül ki a hazug szemük !

Ezt tanácsolják 18 éveseknek is , minden nöi nemünek , es offolások ezerrel , biztatjak egymast a jóra

Gondolom van mar ket gyereked es tudod mit jelent , te tudod ha birsz e egy harmadikat , vagy nem..., ne a 17 evesek döntsek el helyetted

2018. ápr. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/85 anonim ***** válasza:
53%

Latom dorgálnak Ian teged h közel 40 evesen hogy mereszeltél terhes maradni stb söt utana elvetetni merészelni , serti a szeperzekuket

Ez több mint pofatlansag . A te életed , a te idöd

2018. ápr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!