Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 39 évesen vállalnátok 3....

39 évesen vállalnátok 3. gyereket, úgy hogy a párotok nem szeretné? Ti hogy döntenétek? Holnapután van időpontom a terhesség megszakítására.

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves lányunk és egy 16 hós kisfiúnk. Nem akartunk ilyen nagy korkülönbséget, sok évi próbálkozás és vizsgálat soràn mindkettőnket műteni kellett, (nekem endometriózisom volt). Az orvosok azt mondták h természetes úton nem lehet gyerekünk. Aztán megtörtént a csoda. Ezen előzmények tekintetében nem is védekeztünk és most 7 hetes terhes vagyok.

2018. ápr. 1. 13:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/85 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem meg ettől nem lesz vége a Kérdező házasságának, bárhogy is döntenek. Miért kellene, hogy vége legyen?
2018. ápr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/85 anonim ***** válasza:
15%
Valóban egy férfinak ugyan annyi joga van eldönteni, hgy legyen gyereke mint egy nőnek! Csak ezt nem azután kell eldönten miután negfogant! Ha egy pasi nem akar gyereket védekezzen!Mint ahogy a nő is! Rábízni magunkat a gondviselésre, hát, néha érnek meglepetések! Az élet ajándék!
2018. ápr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/85 anonim ***** válasza:
49%
"Az élet ajándék!" - OK... és az ajándék természetesen visszautasítható... ami nem, azt már nem ajándéknak hívják, hanem kényszernek.
2018. ápr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/85 anonim ***** válasza:
14%
Az ajándékot nem szoktuk visszaadni! Bár ez is embere válogatja! A lényeg az, ha valaki nem akar gyereket tud ellene tenni mielőtt megfogan! Vannak esetek, nem kívánt terhességek,amikről mindenki saját belátása szerint dönt! Én erre a konkrét esetre írtam! Egy orvosi véleményre nem lehet alapozni egy életet! Ami szerintem igen, egy ajándék,senki nem kéri,de kapja!
2018. ápr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/85 anonim ***** válasza:
52%

"A lényeg az, ha valaki nem akar gyereket tud ellene tenni mielőtt megfogan!" - aha... csak tudod, 100%-os módszer nincs, az ember meg nem egy robot. (bár a robot is képes időnként utólag rossznak bizonyuló döntéseket hozni).

Számomra nyilvánvaló, hogy nem tenném függővé a saját életem következő 20+ évét egy biológiai véletlentől, vagy egy rossz döntéstől.

2018. ápr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/85 anonim ***** válasza:
10%
A te döntésed mit teszel egy "biológiai véletlennel"! És a te felelősséged! Azért nagyon sok okyan kapcsoat van ahol annyi gyereket vállalnak amennyit szeretnének! A konkrét eset amiről beszélünk, semmiféle védekezés nem volt, csak egy orvos által tett kijelentés! Ez valóban hem 100%! Én éetnek nevezem amit te biológiai véletlennek! És ez nem játék! /mint ahogy a medve sem/:))
2018. ápr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/85 anonim ***** válasza:
56%
És most őszintén: te szednél fogamzásgátlót, tetetnél fel spirált ...(stb)... amikor a nőgyógyász azt mondja, hogy spontán módon nem eshetsz teherbe? (és egyáltalán a nőgyógyász kiírná-feltenné, amikor a saját szakmai véleménye szerint felesleges?)
2018. ápr. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/85 anonim ***** válasza:
12%
Természetesen nem tetetnék fel semmit, de nem azért, mert az orvos védettséget igért! Én az igéret melett azért valamilyen módon védekeztem volna, más módszerek is vannak a gyógyszeren és a spirálon kívül! Főleg egy ilyen szituációban, mikor a férj hallani se akar a gyerekről! Erre írtam, hogy ezért ő is, a férj is tehetett volna, egy mozdulat, és nincs biológiai véletlen! Persze utólag márkönnyű okosnak lenni!
2018. ápr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/85 anonim ***** válasza:
52%
"Persze utólag márkönnyű okosnak lenni!" - bizony, én is így gondolom.
2018. ápr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/85 anonim ***** válasza:
15%
Hogy döntöttél, kedves kérdező?
2018. ápr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!