Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 39 évesen vállalnátok 3....

39 évesen vállalnátok 3. gyereket, úgy hogy a párotok nem szeretné? Ti hogy döntenétek? Holnapután van időpontom a terhesség megszakítására.

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves lányunk és egy 16 hós kisfiúnk. Nem akartunk ilyen nagy korkülönbséget, sok évi próbálkozás és vizsgálat soràn mindkettőnket műteni kellett, (nekem endometriózisom volt). Az orvosok azt mondták h természetes úton nem lehet gyerekünk. Aztán megtörtént a csoda. Ezen előzmények tekintetében nem is védekeztünk és most 7 hetes terhes vagyok.

2018. ápr. 1. 13:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/85 anonim ***** válasza:
35%
Hát egy biztos, én olyan nőt nem vállalnék, akinek egy embrió fontosabb a kettőnk kapcsolatánál, "mert hülye azért nem vagyok"...
2018. ápr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/85 anonim ***** válasza:
44%
És megint itt vagy:))) Eszméletlen ez a 66%-os abortuszfan:)))
2018. ápr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/85 anonim ***** válasza:
52%
Lehet, h eddig is itt volt, csak valamelyik másik profiljáról :DD
2018. ápr. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/85 anonim ***** válasza:
56%

Ajánlom figyelmetekbe a személyeskedés helyett:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


(egyébként tök felesleges itt kampányolnotok, ez a kérdés ma reggel már eldőlt - vagy így, vagy úgy.)

2018. ápr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/85 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem megtartották.
2018. ápr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/85 anonim ***** válasza:
54%
Én meg nem jósolgatok, akárhogy döntenek, az ő életük, és nem a mienk.
2018. ápr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/85 anonim ***** válasza:
39%
Azért, mert embrió korban van, attól még gyerek és a párjáé is! Nyilván a Te gyermeked is a tiéd, még akkor is, ha nem te vállaltad, hanem a volt barátnőd! Ettől még a te genetikádat hordozza és felnő. Nyilván nem fog apának szólítani, mivel nem vagy jelen az életében, ez a Te, Ti dolgotok. DE a gyereked felnő édesapa nélkül, illetve ha a párod másik férfival él együtt, nyilván ő felvállalja a Te fiadat vagy lányodat is és őt fogja apának tekinteni, ez így működik az életben. Alapvetően az édesanyák képesek felnevelni apuka segítsége nélkül is a gyermeküket, nyilván nehezebben, de nekik kell az abortuszt is hordozniuk, amit férfiként sokan nem tudnak megérteni. Mint ahogy szülésnél is az édesapák kicsit szárnyaszegetten állnak a feleségük, párjuk mellett, hiszen a nők szülnek, de természetesen közben csupán a jelenlétükkel is nagy erőt és támaszt nyújtanak az új csöpp megszületésénél. De nem ők végzik, vagy élik át teljességében az "életadást", vagy az abortusz esetében az élet elvesztését. persze nem mindenki éli meg veszteségként. Úgy gondolom, hogy hibás a gyermekvállalásnál az a gondolat, hogy "egy embriót" néz a párjánál többre akár férfi akár nő. Nem a kettőjük helyébe lép be a gyermek egyik oldalon sem. Nem veszi el a másik helyét, maximum időlegesen több figyelmet kíván, de nem a másik fél helyében. Többek lesznek általa, mindketten.
2018. ápr. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/85 anonim ***** válasza:
57%
Aki képes a saját utódjára riválisként tekinteni, és képes azon nyafogni évtizedeken keresztül, hogy a párjának ki volt fontosabb, ő vagy a magzat, az nem férfi, hanem egy túlkoros csecsemő, kedves 66%-os / sokprofilos. Milyen kapcsolat az, amit a saját közös gyerektől kell félteni? Milyen kapcsolat az, ahol a nőt választani kényszerítik a közös gyerek és a társ között?
2018. ápr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/85 anonim ***** válasza:
35%

#68, én azt gondolom, hogy egy jó kapcsolat attól jó, hogy a felek egyenértékűek benne, a terheket KÖZÖSEN vállalják, az örömöket KÖZÖSEN élvezik, és egyik fél sem akarja a másikat ellehetetleníteni azzal, hogy tartósan olyan körülmények közé kényszeríti, ami a másiknak nem fér bele. Ugyanis a #67-es idealizált szövege akkor létezhetne a valóságban, ha az embereknek korlátlan erőforrás (első sorban idő) állna rendelkezésükre. De - mint tudjuk - ez nem így van.

És nem, a párom soha nem hozna ilyen helyzetbe.

2018. ápr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/85 anonim ***** válasza:
15%

Tök mindegy, MINDENKÉPP vége a házasságodnak.


- ha megtartod, azért

- ha ekveteted, azért


Védekezni kellett volna, nem "jaj, nem lehet gyerekem". DE, míg van méhed, petefészked, LEHET.

2018. ápr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!