Megtartsam vagy elvetessem?

Figyelt kérdés

Anyagi resz: van egy sajat lakasom, 500 ezer tartozasom.


Karrier: most szereztem meg az alapdiplomamat, jelentkeztem mesterre.


Kapcsolat: 1 eve vagyunk egyutt a baratommal, egyutt is elunk, mindenben tamogat, viszont nincs munkahelye. Van egy haza, ami kozos tulajdon a tesojaval, docogos az eladasa.


24 eves vagyok, annyira nem lenne korai, de az anyagiak miatt elegge aggodom. A masik resze pedig, hogy meg nem dolgoztam. Most a tanulasnak es munkanak kene elsodlegesnek lennie, ugy erzem. Nagyon-nagyon felek. Nem allok keszen a terhessegre, a szulesre, a gyereknevelesre. Ugy erzem, keptelen vagyok ra. De az abortuszra is. Ami viszont az elvetetes mellett szol, az a 30 kg tulsulyom. Nem tudom, mennyire lehet igy kihordani/megszulni egy babat. Mit tegyek?


2018. jún. 10. 15:37
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
A szivem nekem is a megtartas fele huz. A paromnak most is van bevetele itthoni munkabol, de az nem rendszeres es nem is olyan sok. Nyilvan hajlando elmenni dolgozni, meg mellettem all mindenben. A masik resze a dolognak, hogy szeptembertol egyebkent is levelezore jarnek, ha felvesznek. Illetve ebben az esetben lesz havi 60-80 ezer bevetelem csak a tanulasbol. De belatom, nem igy terveztuk, es nehez a dontes.
2018. jún. 10. 16:42
 12/44 anonim ***** válasza:
56%
Nézz utána a diplomás gyednek, ami tudtommal 2 évig jár. Ha a párod is allalmazkodni akar a váratlan helyzetnek, nyert ügyed van. Ő dolgozik, te gyeden tanulsz a levelezőn, a baba növekedik és bölcsibe megy. Örüljetek egymásnak!
2018. jún. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
45%
És most amúgy miből éltek?
2018. jún. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
74%

Miért írjátok, hogy a semmire szül?

Az első mondatban írja, hogy van lakása. A párjának van egy fél lakása, ami csak azért bonyolult, mert közös a tesójával, de ezt hamar meg lehet oldani egy eladással vagy kivásárlással.


Már bocs, de 500.000 forint adósság szinte semmit. Persze sok pénz, de messze nem egy 15 millás felvett hitel, amit az ember be is bukott. Egy kicsi megszorítás és kiköhögitek fél év alatt.


A kérdés az, hogy mennyire lehet megbízni a párodban, hogy egy év után nem hagy el, mert elege lesz a sírásból, illetve hogy miért nem ment el eddig se dolgozni. Írtad, hogy van bevétele, de valszeg messze nem annyi, minta ez mellett lenne egy rendes állása is.


Te utána nézhetnél a diplomás gyednek. Nehéz, de nem lehetetlen, sokan vannak, akik terhesség és baba mellett tanultak.


Nagymama vagy bárki be tud-e segíteni. (Most senki ne jöjjön azzal, hogy magának szül, mert amióta világ a világ, a nagyszülők - és egyéb családtagok - mindig besegítettek a gyereknevelésbe és másba is(!), hiszen azért család a család, hogy segítsék egymást és számíthassanak egymásra.)

2018. jún. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
41%

Miért vetetnéd el?

Sokak sokkal nehezebb helyzetben vannak,és megtartják.

A korod ideális első szüléshez, ki kell használni. Nem kell félni az élettől, egy baba sok örömt hoz magával.

2018. jún. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:

A paromban maximalisan megbizom, sose hagyna el engem, minket meg foleg nem. Az en szuleim nem tudnak segiteni, de a paromei biztosan.


Azoknak, akik azt mondjak, nincs semmink:

Nektek volt 24 evesen sajat ingatlanotok? Most van? Hitelmentes? Az enyem igen. A baratome is. Nem a semmire szulok, ha szulok. Van egy diplomam, es olyan, amivel tuti lesz munkam, ha megno a baba, es megy bolcsibe. Szoval mi ez az abortuszmania??? Meg hogy csak az az egyetlen felelos dontes? Pf. Inkabb a sajat kenyelmemet ovo es a gyerekem halalat okozo dontes. Koszonom az undorito kommenteket, nagyon tanulsagosak voltak!

2018. jún. 10. 18:43
 17/44 anonim ***** válasza:
48%
Teljesen egyetértek Veled, kedves kérdező.
2018. jún. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
51%
Semmire?? Egy ingatlan plusz egy fél az semmi? egy diploma semmi? Hitel nélküli ingatlan semmi? 😖Emberek hol éltek?? 24 évesen mindenkinek van lakása? Nem hiszem.Ez a helyzet jobb nem is nagyon lehetne.Mi kell még? Apuka keres fix állást, anyuka is idővel... mi a probléma? Nem is értem komyan. Amùgy màs túlsúlyos is szült már, nem Te vagy az egyetlen. Az orvos ezzel kapcsolatban biztos tud okosakat mondani. Akik szerint a kérdezőnek nincs semmilye, azok mégis hogy kêpzelik a jövőt, a gyerekvállalást? Magyarországon, manapság ha nincs pl örökség 50 éves koráig az embernek...Nagyon sok család hitellel él vagy albérletben. Ritka illetve szerencse akinek fiatalon az ölébe pottyan egy lakás.
2018. jún. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
46%

1 eve vagyunk egyutt a baratommal

↕️

A paromban maximalisan megbizom, sose hagyna el engem,


Tudod, hányan hitték ezt, még normális kapcsolatban is, nem ilyen egyéves semmiség után... majd nézz vissza erre a kérdésre aznap, amikor egyedül maradsz, miután hónapokon át üvöltöztetek, mert a párod téged hibáztat a kikényszerített gyors munkavállalása, a gyereksírás miatti kialvatlansága, az otthoni kupleráj és az alacsony libidód miatt. Vicces lesz visszaolvasni a botor kijelentésedet.

2018. jún. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
63%
Eszem megáll. Feltesz egy kérdést, és amikor neki nem tetsző választ kap, nekiáll k..vaanyázni.
2018. jún. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!