Megtartsam vagy elvetessem?

Figyelt kérdés

Anyagi resz: van egy sajat lakasom, 500 ezer tartozasom.


Karrier: most szereztem meg az alapdiplomamat, jelentkeztem mesterre.


Kapcsolat: 1 eve vagyunk egyutt a baratommal, egyutt is elunk, mindenben tamogat, viszont nincs munkahelye. Van egy haza, ami kozos tulajdon a tesojaval, docogos az eladasa.


24 eves vagyok, annyira nem lenne korai, de az anyagiak miatt elegge aggodom. A masik resze pedig, hogy meg nem dolgoztam. Most a tanulasnak es munkanak kene elsodlegesnek lennie, ugy erzem. Nagyon-nagyon felek. Nem allok keszen a terhessegre, a szulesre, a gyereknevelesre. Ugy erzem, keptelen vagyok ra. De az abortuszra is. Ami viszont az elvetetes mellett szol, az a 30 kg tulsulyom. Nem tudom, mennyire lehet igy kihordani/megszulni egy babat. Mit tegyek?


2018. jún. 10. 15:37
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

Orulok, hogy a cinikus es rosszindulatu megjegyzesek kozott megbujnak kedvesek es joszandekuak is. Koszonom. :) A tobbieknek magyarazkodni nem vagyok hajlando. Valoszinuleg nem is erne semmit. Azert talan erdemes lenne elgondolkodni a szavaitok sulyan, azok valseghelyzetben vergodo emberekre gyakorolt hatasan.


Kedves Utolso! Ma voltam dokinal. 5 hetes vagyok Megtartom. Vajon a netes idegenekre hallgattam? Ugyan mar.


Jobbulast kivanok mindazoknak, akik nekem az abortuszt javasoltak.


Es koszonet azoknak, akik batritottak, mert csak arra volt szuksegem. :)

2018. jún. 12. 15:04
 32/44 A kérdező kommentje:

Kimaradt egy pont, szoval: .

Es batoritottak. Bocsi, telo.

2018. jún. 12. 15:06
 33/44 anonim ***** válasza:
66%

Nem kell kérdezni, ennyi.


De ez csak arra volt most jó, hogy TE fröcsöghess és leszólhasd az összes "abortuszmániást".

2018. jún. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
40%
gratulálok a döntésedhez, legyetek nagyon boldogok!
2018. jún. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
79%
De most ez azt hiszi, hogy velünk tol ki, ha bevállal egy gyereket? 😃
2018. jún. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
35%

Hiába jöttél provokálni, Kérdező, te sem vagy különb az abortuszmániásoknál, nem vagy erkölcsi fölényben. Válsághelyzetet szimulálsz, hogy a kommentelőkbe rúghass, és oszthasd az erkölcsi prédikációt alap nélkül. Ezt hívják gerinctelenségnek.


Szépeket tanítasz a majdani gyerekednek. Talán jobb lenne, elmenne magától, ilyen anya ne szüljön.

2018. jún. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
50%

A felesleges provokációban igaza van az előzőnek. Értelmetlen feltenni egy kérdést ami csak fokozza az indulatokat de úgysem érdekelnek a válaszok. De vetélést kívánni valakinek... Nem is találok rá szavakat.


Remélem utolsó, sosem kell megtapasztalnod annak ellenére, hogy a kommented alapján megvan rólad a véleményem. A legnagyobb ellenségemnek sem kívánnám, hát még egy bajba jutott bizonytalan kismamának.

2018. jún. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
42%
Nem bizonytalan, sőt én még azt sem hiszem, hogy egyáltalán terhes, csak egy provokáló kamugép. Ezekkel meg így kell beszélni. Jó naiv lehetsz, ha te mindent elhiszel ezen az oldalon.
2018. jún. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim válasza:
58%

Tényleg terhes volt, elvetette.


Anyagi részről annyit, hogy különösebb nehézségek nélkül megoldható lett volna. Karierre is igaz ez.


Kapcsolat: tényleg mindenben mellette álltam. Megismerkedésünk után nem sokkal kiderült, hogy a nagyapja haldoklik, el is hunyt. Lelkiismeretesen mellette volt. Utána költöztem hozzá egy másik városba. Azért én, hogy épp elég volt neki a stressz ne fejeljük meg azzal, hogy ő költözik másik városba. Ettől függetlenül nem volt biztos melyik városban fogunk élni, a terhességtől függetlenül ezt úgy beszéltük meg, hogym iután kiderül melyik városban fog továbbbtanulni, akkor döntünk. Részben ez a magyarázat arra miért nem volt az ő városában fix munkahelyem, részben pedig az, hogy nekem nincs szükségem fix munkahelyre. Nyilván mikor kiderült, hogy terhes nem volt kérdés, hogy kell fix bevétel is. Lett is ott munkám, de már nem volt aktuális.

A lényeg, hogy a gyereket akarta, fél éven át hallgattam tőle, hogy szeretne(tehát nem tőlem jött az ötlet), igaz úgy volt, hogy 1-2 év múlva terveztük, de az nem volt kérdés, ha úgy alakul megtartjuk. Legalábbis én ezt gondoltam azok alapján amiket mondott, és ahogyan viselkedett.

Az együttélés során derült ki, hogy vannak elég komoly gondok vele. Sokszor veszekedéseket provokált, minősíthetetlen stílusban beszélt, volt hogy véresre karmolt, letépte rólam a pólóm. Utóbbinál már ott volt az, hogy lehet, hogy terhes. Még nem is volt biztos, de már zsarolgatni próbált azzal, hogy ő majd eldöönti megtartja-e, láthatom -e egyáltalán és ha igen mikor és mennyit. Elég keményen visszaélt azzal is, hogy az ő lakásában éltünk.

Tehát VALÓJÁBAN soha nem akarta ezt a gyereket, felteszem arra keresett itt is megerősítést, hogy mért vetesse el. Ahogy közeledett az abortusz időpontja úgy lett egyre ellenségesebb, konkrétan kizárt mindenből, elhordott mindennek, gyűlöl, utál, nem engedte, hogy a kórházba bemenjek hozzáá, aztán a szememre hányta mért nem voltam ott, onnan írtam meg, hogy takarodjak a lakásából. Nem ennyire finoman fogalmazott. Valami olyasmit mondott, hogy minek legyek mellette ha úgy is szakítunk.

Legyen elég annyi, hogy bennem fel sem merült, hogy otthagyom. Amit elvártam volna tőle, hogy mivel elég egyértelműen kiderült, hogy valami nagyon komoly mentális betegségben szenved, hogy keressünk együtt segítséget.

letudta annyival, hogy mellettem rájött, hogy ő alkalmatlan párkapcsolatra, nem fog és nem akar változni, gyereket is valószínűleg soha nem fog akarni.

Most erre mit lehet mondani? Már azon kívül, hogy ebben az esetben akármilyen szörnyű is, az abortusz volt a legjobb megoldás.

2018. júl. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
0%
39es, te se vagy jobb, mint a kérdező. Megölette a gyerekedet és te még ennek ellenére nyalsz neki.. csak gratulálni tudok, megérdemlitek egymást. És remélem sosem lehet majd gyereketek, mert aki így játszik egy ártatlan élettel nem érdemli meg.
2018. júl. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!