Talán ez lenne a legjobb döntés. Félek nem tudnék neki mindent biztosítani. (? )

Figyelt kérdés
Teherbe estem. Párommal 2 éve vagyunk együtt, 18 éves vagyok, ő 20. Nekem még van 2 év sulim és neki is a fősulin. Fogamzásgátlót szedek, de egy nap nem vettem be este, mert hamar aludtam el reggel pedig együtt voltunk a párommal, aztán keltem és láttam, hogy nem vettem be este, a 12 órán már jóval túl voltam. Sosem maradt ki, nem gondoltam rá, hogy pont ebből baj lenne. Nem jött meg a megvonásos és 2 csíkos lett a tesztem. A párom szülei tehetősek nagyon is, de nem várhatunk tőlük segítséget. A nagymamájának nagy haza van, de oda sem vihetem a picurit, nem tudnának nyugodtságban lenni. Mi tevő legyek?
2018. júl. 9. 16:20
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
40%
Azt írod, hogy nagyon szeretnéd a kicsit. Szerintem ez a te igazi döntésed. A szíved és a lelkiismereted azt súgja, hogy tartsd meg, de ott van a félelem. Ez a félelem kívülről jön, ez nem a te "hangod", hanem a fogyasztásközpontú világé, ami igyekszik mindenkibe azt sujkolni, hogy csak annak van teljes élete, aki anyagilag mindent megkap. Ez nem igaz! Az anyagi helyzet, amit leírtál, nem egy luxus, de léteznek ennél rosszabb körülmények is. Mindenesetre léteznek szervezetek, amik segítséget nyújtanak ilyen téren is, ezt nem kell megalázónak tekinteni, nem fognak hajléktalannak nézni, csak besegítenek akár tárgyakkal, akár anyagilag. És a gyerek után is járnak juttatások.
2018. júl. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
39%
Ilyenkor egy nő speciális érzelmi állapotban van, ezalól te sem vagy kivétel. Az látszik a soraidból, hogy örülsz a babának, de félsz is, ami természetes. Szerintem te már ezt eldöntötted, csak biztatásra van szükséged. Úgyhogy hallgass magadra, hallgass a szívedre! Természetes, hogy az ember fél, amikor egy új élethelyzetbe kerül. Ha valaki sulit, szakmát, stb. választ magának, abban is vannak kockázatok, mi van, ha nem nekem való, stb., nincs tökéletes munka, nincs tökéletes élet sem. Az ember bármennyire is igyekszik, hogy minél kevesebb problémával kelljen szembenéznie, problémák mindig lesznek, senki nem tudja, mit hozhat a jövő. Honnan lehet tudni, hogy a gyerekednek rossz élete lenne, nélkülözne? De ha esélyt sem adsz neki az életre, annál rosszabb nem lehet, mert akkor még annyit sem tapasztalhat meg az életből, mint egy hajléktalan (pedig nyilván nem lennétek hajléktalanok)! Ha mindig csak a félelmekkel foglalkoznánk, semmi másra nem maradna energiánk. Biztos, hogy nagyon jó anya lennél, ha már most is arra gondolsz, hogy mindent meg akarsz adni neki, akkor ez sikerülni is fog!! :D
2018. júl. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
75%
Ja, persze, 8 általánossal majd mindent megad neki. De nem is erről van szó. Hol fognak lakni? Milyen pénzből fognak élni? A nagyszülők közreműködésérr nincs garancia. Lehet azt mondják, ők nem vállalnak el még egy gyereket.
2018. júl. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
19%
A halállal jobban bünteted, mint a "rossz körülményekkel". Ahogy olvasom, több tök jó alternatíva is van, hogy hol neveljétek a picit. A babának csak egy dolog kell: szeretet. Adsz-e neki szeretetet vagy meggyilkolod?
2018. júl. 10. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
46%
Szóval akkor jön a babó,ne aggódj az majd segít rajtad,mert ezt akartad nem?
2018. júl. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
2018. júl. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
36%
Kamus vagy,csak segítséget vársz,aztán majd eladod amit kapsz....ha pénzt küldenek az még jobb...így van?
2018. júl. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
81%
Ja nyilván semmi más nem kell a “babónak”, csak szeretet. Hisz szeretetből lehet venni pelenkat, tapszert, ruhat, cipőt, gyógyszert, fent lehet tartani albérletet stb stb..... Legalább ne hazudjatok már, mint a vízfolyás!! A szeretettel pont nem mesz semmire, ha nincs pénzed eltartani...
2018. júl. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
56%

A párod sem mondta, hogy vetesd el. a szüleid sem. Te magad is örülsz neki. Akkor hol itt a gond? A párod szülei is bizonyára örülnének az unokának. Nem Ti lennétek az egyetlen pár , akik még tanulnak családalapítás közben. Ha elvetetnéd, miközben mindenki akarja , az átlagosnál is nagyobb lelki terhet vennél a nyakadba.

20 éves fiú nagyszülei sem lehetnek még annyira öregek, hogy húú, de zavarná őket. Biztosan örömmel segítenének, gyermekvigyázásban,házi munkában, amíg Te tanulsz. Érettségizni estin is lehet.

2018. júl. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
42%

Szeretnéd-e a babát? Mert ha igen, akkor felejtsd el a félelmet! Amire valóban szükség lesz, azt meg is fogjátok tudni adni neki! A párod ha mellettetek áll, akkor is, ha elmegy akkor is. Ha a mamához tudtok költözni ne hidd, hogy az csak rossz lehet neki! Egy pici dédunokának nagyon tudnak örülni! Ami talán félelmetesebbnek tűnhet az az, hogy ki kell alakítanotok a saját jövőtöket, az élettereteket, a szabályokat, az együttélést. De azt gondolom, hogy ez az élet rendje! Jó édesanya és édesapaként az a legfontosabb, hogy együtt maradjatok és szeressétek egymást, ezt adjátok át a gyereketeknek is! A dédivel, a nagyszülőkkel pedig gazdagodik a kicsi is! A sulit be tudod fejezni, keresd a módokat, járj utána az iskoládban, hogyan tudsz akár magántanulói státusszal végezni.

A legtöbb, amit adhatsz neki, az az élet!

2018. júl. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!