Talán ez lenne a legjobb döntés. Félek nem tudnék neki mindent biztosítani. (? )

Figyelt kérdés
Teherbe estem. Párommal 2 éve vagyunk együtt, 18 éves vagyok, ő 20. Nekem még van 2 év sulim és neki is a fősulin. Fogamzásgátlót szedek, de egy nap nem vettem be este, mert hamar aludtam el reggel pedig együtt voltunk a párommal, aztán keltem és láttam, hogy nem vettem be este, a 12 órán már jóval túl voltam. Sosem maradt ki, nem gondoltam rá, hogy pont ebből baj lenne. Nem jött meg a megvonásos és 2 csíkos lett a tesztem. A párom szülei tehetősek nagyon is, de nem várhatunk tőlük segítséget. A nagymamájának nagy haza van, de oda sem vihetem a picurit, nem tudnának nyugodtságban lenni. Mi tevő legyek?
2018. júl. 9. 16:20
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
49%

Menjen el dolgozni a párod...

Ha gyereket tud csinálni,akkor dolgozni is tud a suli mellett.

Ha meg mástól vársz segitséget,engedd hogy aki segiteni akar,elmenjen és meggyözödjön arról,hogy tényleg rászorulsz.

Egy baba vállalása nem gyerekjáték.

2018. júl. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
36%

Aki meg lepontozza a válaszokat....

Na annyi öröme legyen az életébe...

👏👌

2018. júl. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
89%
Komolyan mi van itt egyesekkel, alomvilagban élnek??! Két munkanélküli, iskolás, önálló kereset és lakás nélküli fiatalt bíztatnak gyerekvállalásra, mondván úgyis meg fognak tudni mindent adni neki vagy akar egyedül a kérdező is (MIBŐL??), úgyis segítenek majd a nagymamáék, biztos meg tudják oldani stb. Ezek mind totalisan bizonytalan, vagy bejön vagy nem dolgok, amikre NEM lehet gyereket alapozni. Konkrétan arra biztatjatok őket, hogy persze szüljenek nyugodtan masok nyakára, pénzére és házába, mert az milyen jó. Nem vagytok százasok az is biztos! Szép dolog, hogy akarnak gyereket, DE most semmilyen feltétel és körülmény nem alkalmas erre, egy gyerek óriási nagy felelősség. És arra sincs semmi garancia, hogy x hét/hónap után nem lép le a srác, mondván meggondolta magát, fiatal még a gyerekhez és akkor a kérdezővel mi lesz?! Egyedül aztán tripla nulla eselye van eltartani egy gyereket. Gondolkozzatok már, mielőtt hülyeségeket javasoltak egy 18 éves lánynak!
2018. júl. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
30%

23-as arra, amiket elmondtál sajnos stabil kapcsolatokban is mind megvan az esély.

Ott elveszítheti egyik, vagy mindkét fél a munkáját, összeomolhatnak egzisztenciák, széthullhat a segítő köt, stb.

Nem vitatom azt, amit írtál, csak szólok...

2018. júl. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
87%
Az óriási különbség csak épp annyi, hogy normális felnőtt ember úgy vállal gyereket, hogy adottak hozza az alapvető dolgok, mint pl van munkahelyük, stabil bevételük, van hol lakniuk, aztán majd alakul az élet, ahogy és nem más pénzére és nyakára akarnak gyereket vallani, ellenben a kérdezőek eleve a nullára vállalnák be ezt a gyereket...! Azért ez nagyon nem mindegy.
2018. júl. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
84%

Atyám, mi megy itt megint... Mi az, hogy a "nagyszülők úgyis megszeretik majd a babát"?! Mi van te, jós? (Bocs, nem, csak fanatikus).

És ha nem fogják szeretni, rá sem nyitják az ajtót és nem halmozzák el ajándékokkal, később nem ajánlják fel a tandíjfizetést, és semmi mást? Akkor mi lesz? A kérdező jön ide, hogy jaj semmire nem elég a segélyke, mi legyen? Vagy majd vadássza a védőnőnél az ingyen cuccokat?


Két még szinte kamaszt biztattok arra, hogy a nagy büdös semmire vállaljanak gyereket... Mert majd a fiú dolgozhat suli mellett. Azok aztán a boldog egyetemi évek, mikor éjjel nem alszik, mert ordít a gyerek, de reggel már rohan a suliba, onnan késő délutánig a munkába... A lány meg elbúcsúzhat a normális munkától, vagy hogy egyáltalán elvégzi az iskoláját. Mert gyerek előtt még rengetegen így állnak hozzá, aztán ha már megszületett, szinte mindig alábbhagy a lelkesedés. Biztos minden 45-55 éves szülőnek az az álma, hogy az éppen felnőtt lánya, akit eltartanak, odaszüljön a nyakukra.

2018. júl. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
38%
Mindig csak a pénzről van szó, de arról nem, hogy te mit is érzel valójában. Pedig a soraidból az tűnt ki, hogy valójában szeretnéd a kicsit. Persze, ilyenkor ezt is meg kell gondolni, de egy komoly döntésbe sok mindent bele kell tenni, a pénz csak egy ezek közül. Nem lehet az életben mindig csak a pénz alapján dönteni. Nem mondom, hogy a pénz nem szempont, de nem az egyetlen szempont. Igenis vannak dolgok, amik felülírják a pénzt.
2018. júl. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
77%

Persze, hogy szeretné, mert a "babó majd megvédi":


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..


Hogy hogyan, azt mondjuk nem tudom. :)

2018. júl. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
31%
A gyermekvállalás egy életre szóló döntés, ez igaz. De az abortusz is, ezt ne felejtsd el. Egyáltalán nem úgy működik, hogy csak elmész, megcsinálják a beavatkozást, aztán megszabadulsz a gondoktól. Az abortusz életreszóló sérüléseket tud okozni, "jobb esetben" "csak" lelkieket. És nemcsak neked, hanem a később megszülető gyerekednek is (ha egyáltalán lesz még esélyed később is gyerekre, nem tudhatjuk), akinek abban a tudatban kell élnie, hogy az ő anyagi jólétéért meg kellett halnia a testvérének. Én nem kívánom, hogy ez bekövetkezzen, ha az abortusz mellett döntesz, én csak tényeket közöltem, gondolkozz el rajta, hogy megérné-e egy ilyen döntés az anyagi helyzet miatt.
2018. júl. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
25%
Kedves Kérdező! Biztos a te életedben is voltak/vannak nehéz pillanatok, de gondolj bele abba, hogy emiatt jobb lett volna-e neked, ha meg sem születtél volna? Jobb lett volna, ha a nehézségek miatt nem tapasztalsz meg az életből semmit, nem ismered meg a sírást, de a nevetést sem, az embereket, a mozgást, a természetet, a világot egyáltalán? Mert a gyerekedre pontosan ez a sors vár, ha az abortusz mellett döntesz. Gondolj bele, ez jó lenne-e neki?
2018. júl. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!