Megtartsam e a babàt?

Figyelt kérdés
Egészen abszurdnak èrzem hogy ide ìrok egy ilyen fontos ügyben. De nagyon kètsegbe estem es donteskeptelennek èrzem magam. 23 eves vagyok ès teherbe estem. Megprobalom osszefoglalni a legfontosabb tenyeket. Nemreg ert veget egy kapcsolatom 6 es fel ev utan. Nagyon megviselt es meg mindig nem vagyok tul rajta. Azonban nem sokkal a szakitas utan fejest ugrottam egy uj kapcsolatba ahol a fiu nagyon szerelmes belem , nagyon szeret a babànak is orulne. De sajnos en nem igy erzek , szeretem ot de nem ugy ahogy o engem nem tudom vele akarnek e lenni egy egesz elete at. Marpedig egy gyerek orokre osszekot.ezen kivul eddig meg nem volt bejelentett munkahelyem , nem kapnek semmi fele tamogatast.a parom pedig munkanelkuli otthon lakik , ahogy en is. Tehat az anyagi hatter sem adott.semmi sem. Ettol fuggetlenul mivel a parom szeret es orulne a babanak hajlok arra is hogy megtartsam de felek hogy kesobb megbannam . Nem a gyereket hanem hogy hozza lettem kotve. Nem szeretnem se a babavak se magammal megtenni hogy elvalt szulok gyerekekent keljen elnie. Viszont az abortusztol is rettegek. Rettegek hogy nem fogom tudni feldolgozni hogy megoltem őt. Most kb egy hetes terhes vagyok de mar most ugy erzem szeretem őt. Jobban vagyom azthiszem gyerekre mint a paromra. Kerlek segitsetek ervekkel hogy a legjobb dontest hozhassam.

2018. nov. 16. 10:26
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
70%
Ha egy hetes terhes vagy, akkor még nem is tudod hogx terhes vagy!??
2018. nov. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
54%

Huh, hát nem egyszerű. Mióta vagytok együtt? Nem vagy túl egy hosszú párkapcsolaton, erre védekezés nélkül szexelsz.

A szerelem nem minden. De mindketten munkanélküliként, szülőkkel élve....

Én is voltam halálosan szerelmes. Azt mondtam, mást nem tudnék annyira szeretni. Igaz, nekem 2 év kellett, hogy új kapcsolatba tudjak kezdeni. Eleinte nem is igazán voltam szerelmes, a párom nagyon. Összeköltöztünk 4 hónap után, hiszen lakva ismerni meg a másikat. Akkor éreztem igazán, hogy feltétel nélkül szeretem, szerelmes vagyok, mikor az első közös karácsonyunkat töltöttük kettesben. 3. gyerekünket várjuk házasként. Azóta találkoztam a "nagy Ő ex-szel", el sem tudom képzelni, hogy mit láttam régen benne. Pedig még házasságról is beszéltünk, gyerekeket terveztünk.


Szerintem. Először ketten a pároddal beszéljetek, hogy mit szeretnétek. Ő keressen sürgősen munkát, kezdjetek el gyűjtögetni. Ha te jól vagy, pár hónapra te is el tudsz menni dolgozni. Hozzátok össze a szülőket, üljön le a 2 család együtt és beszéljétek át az egészet. Hiszen ebben a helyzetben csak rájuk támaszkodhattok, ha úgy döntötök, hogy megtartjátok. Mondjátok el a terveiteket, hogy hamarosan össze szeretnétek költözni, de még nem adottak a feltételek, addig segítsenek, ha tudnak. Persze ez attól is függ, hogy milyen a családok anyagi helyzete, mert ha otthon is anyagi gondok vannak, akkor nyilván nem szülnék anyuék nyakára. De ezeket csak ti tudhatjátok.

2018. nov. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi valaszokat. Az anyagaiak nem jelentenek nagy gondot a szuleink tamogatnak meg tudnank oldani.biztosan lenne egy ket ev mire kulon koltozunk de addig meg tudnank teremteni a korulmenyeket. A szuleim barhogy dontok tamogatnak. Parommal 5 honapja vagyunk eggyutt. Tegnap voltam nogyogyasznal es 4mm-es még hibatalos papirt sem kaphattam terhessègről.ebbol gondolom kb egy-ket hetes lehet.
2018. nov. 16. 13:36
 14/49 A kérdező kommentje:
Èn sem igy terveztem, nem akarok anamek nyakara szulni....de felek hogy az abortuszt egy eleten at bannam.azt hiszem itt mar ebben a helyzetben barhogy dontok mindenkepp banni fogom. Sokat szamit a csaladom tamogatasa es hogy a parom is orulne. De a parommal szembeni bizonytalansagom az ami itt most a leginkabb visszahuz. Talan biztosabb tudnek lenni benne ha latnam hogy alapozhatok ra. Nem tudom. Lehetetlen szavakkal kifejezni min megyek most keresztul. Nem hiszem hogy ennel van nehezebb dontes. Es tenyleg a leheto legjobban szeretnek donteni.
2018. nov. 16. 13:48
 15/49 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség korát az előző menzesz első napjától számolják. Ha egy hét késéssel jutottál el nőgyógyászhoz és ő 4 mm-es petezsákot látott, akkor a mérete szerint is 5 hetes terhes vagy (az embrió pedig 3 hetes).
2018. nov. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is pszichológussal beszéld át! Sok erőt, akárhogy is döntesz!
2018. nov. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
78%
Kamu. A nőgyógyász ráírja a terhesség korát a leletre.
2018. nov. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
67%

Az abortudzhoz kell, hogy dobogjon a szíve. Egy 5 hetes embrióé még nem dobog, szerintem ezért nem kaptad meg azt a papírt, ami az abortuszhoz kell, de valamilyen vizsgálati dokumentumot biztosan.


Én megtartottam, mikor a helyedben voltam, nem bántam meg, de azt hiszem, ritka kivétel vagyok. Mondjuk szerintem élni jobb, mint nem élni. Elvált szülők gyerekeként pedig ezerszer jobb, mint kèt boldogtalan emberrel összezárva. Ezt a saját bőrömön sikerült megtapasztalnom.

2018. nov. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
50%
Engem is 23 évesen szült anyám, és kellett az életkezdéshez a szülői támogatás, amit meg is kaptak. Apám akkor még velünk volt, de nem sokra rá el is váltak, így anya egyedül nevelt fel, és nem is voltak jó anyagi körülményeink. Ennek ellenére én szeretem az életemet, és ha belegondolok, hogy annó anya megölethetett volna még a méhében, és hogy itt egy csomóan erre beszélték volna rá...a szüleid támogatnának, és bánnád az abortuszt. Miért kérdés, hogy megtartsd-e? Az az abortusz, amit az anya nem akart igazán, nem jó döntés, valamilyen formában visszaköszön. Ha csak azért veteted el, mert hagyod magad itt idegenek által meggyőzni, hogy ez a "helyes döntés" mert lenne némi nehézség az elején" akkor nagyobb esélyed van a poszt-abortusz depresszióra, mint annak, aki eleve úgy állt hozzá, hogy ő márpedig elveteti, neki most nem kell gyerek, és eleve ellenséges. Azt írod, nem akarsz anyukádék nyakára szülni, de ők támogatnának...mi van, ha azért, mert nekik meg igenis öröm lenne egy unoka? Még ha váratlanul jött is. Lelhetnek benne sok örömöt is. Ami a kapcsolatot illeti, hát rengetegen nőnek fel elvált szülő gyerekeként, akár úgy is, hogy még a terhesség alatt hagyja ott apuka az anyukát, de ugye egy 6-7 hós terhesség megszakítására ez már nem lenne indok. Fel lehet nőni csonka családban is, és sokkal jobb, mint meghalni. Mert az abortusz, bárhogy is szépítjük, igazából egy már létező élet elvétele, ami van, hogy sajnos szükséges, de szerintem a te helyzeted nem az a helyzet. Ha már most félsz, hogy megbánnád, alighanem így is lenne.
2018. nov. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
38%
Én megtartanam, nem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel ha valaha is abortuszra mennék.
2018. nov. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!