Megtartsam e a babàt?

Figyelt kérdés
Egészen abszurdnak èrzem hogy ide ìrok egy ilyen fontos ügyben. De nagyon kètsegbe estem es donteskeptelennek èrzem magam. 23 eves vagyok ès teherbe estem. Megprobalom osszefoglalni a legfontosabb tenyeket. Nemreg ert veget egy kapcsolatom 6 es fel ev utan. Nagyon megviselt es meg mindig nem vagyok tul rajta. Azonban nem sokkal a szakitas utan fejest ugrottam egy uj kapcsolatba ahol a fiu nagyon szerelmes belem , nagyon szeret a babànak is orulne. De sajnos en nem igy erzek , szeretem ot de nem ugy ahogy o engem nem tudom vele akarnek e lenni egy egesz elete at. Marpedig egy gyerek orokre osszekot.ezen kivul eddig meg nem volt bejelentett munkahelyem , nem kapnek semmi fele tamogatast.a parom pedig munkanelkuli otthon lakik , ahogy en is. Tehat az anyagi hatter sem adott.semmi sem. Ettol fuggetlenul mivel a parom szeret es orulne a babanak hajlok arra is hogy megtartsam de felek hogy kesobb megbannam . Nem a gyereket hanem hogy hozza lettem kotve. Nem szeretnem se a babavak se magammal megtenni hogy elvalt szulok gyerekekent keljen elnie. Viszont az abortusztol is rettegek. Rettegek hogy nem fogom tudni feldolgozni hogy megoltem őt. Most kb egy hetes terhes vagyok de mar most ugy erzem szeretem őt. Jobban vagyom azthiszem gyerekre mint a paromra. Kerlek segitsetek ervekkel hogy a legjobb dontest hozhassam.

2018. nov. 16. 10:26
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
49%
Ha rettegsz az abortusztol, ne vetesd el. En sajnos megbantam az enyemet. Olyat nem ismerek, aki a gyereket banta volna meg, csak olyat, aki az abortuszat.
2018. nov. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
41%

Az AB elmaradását is simán meg lehet bánni...

" Inkabb az az igazi baj hogy azthiszem nem szeretem a parom. Nem akarom vele osszekotni az eletem." - Kérdező, szerintem ez a kérdésedből is kiderül. Azért érekelne, hogy akik most bőszen agitálnak a terhesség megtartása mellett, azok mégis hogyan képzelnék a következő 1-2-3 évet a gyakorlatban...

2018. nov. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
42%
Egy életen át bánni fogod, ha bántod a védtelen, pici, tőled függő gyerekedet. Én soha nem lennék képes ilyenre és szerintem a szíved mélyén te sem. Igazából a szélsőséges körülmények között látszik meg, hogy ki milyen ember. Ideális körülmények között könnyű jónak maradni, ahhoz kell az erő, hogy akkor is ember maradj, mikor könnyebb volna megalkudni. Kívánom, hogy ember maradj, mint ahogy én is ember tudtam maradni. A pici lányom most lesz 25 hetes a pocakomban. Mindketten szorítunk nektek.
2018. nov. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
25%

Szia. Ha még aktuális, leirom....

Én 21 voltam, amikor terhes lettem. Egy éves kapcsolat volt, de mikor az akkor párom meg tudta, rögtön tiltakozott, neki nem kell gyerek.... szüleim mondták h tartsuk meg, segitenek. Meg lett volna .minden ami kell. De hoztam egy döntést, amit nehéz volt fel dolgozni, de egy percig nem bánom most már. Mert van egy csodálatos családom, és várjuk a második babánkat. Tudom, nehéz, átéltem, és sok idö kell hozzá h tul legyél rajta. De ha már ilyen problémák merülnek fel benned mi lesz ha....privátba ha irsz szívesen beszélgetek veled. Kitartás, és dönts igy, hogy soha ne bánd akár h döntesz.

2018. nov. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
80%

Nézd, ezt neked kell tudni, hogy mi az erősebb benned?

A párod nem szeretete

vagy az embrió szeretete.

Kényszerből, "csak a gyerek miatt" nem szabad együtt maradni. Akármerre nézek, csak halott lelkeket látok a gyerek miatt együttmaradt családpokban.

Gyerekkel viszont iszonyatosan nehéz másik kapcsolatot találni (bár nyilván az is válogatja, hogy ki milyen közegben mozog, milyen település, stb.).

Sajnos az sem szentírás, hogy valaki nem bánja meg a gyerek megszülését (nagyon sok példa akad rá) - az pedig csak rátesz egy lapáttal, hogy nem a szeretett embert látod benne. Nem kevés nehézség van egy kicsivel! És nem csak a pénz a probléma.

Az abortuszt megbánnád-e, nem tudni. Ha valakinek stabil a döntése, azok nem szokták megbánni. Te viszont lehet, hogy igen...

Nagyon patthelyzetben vagy, nem irigyellek.

2018. nov. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél végül?
2018. nov. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
59%

Ez a te döntésed.

Èn a magam részéről NEM tartanàm meg, és ez nem is lenne kérdés.

- nincs munkàtok

- nincs pénzetek

- nem szereted ezt a pasit, nem akarsz egy életre való kapcsot vele

- a szüleid nyakàra akarod szülni a gyereket?


Èn ilyen helyzetben ha màr véddekezni nem sikerült rendesen, nem tartanàm meg . Nem tenném tönkre az életem egy pàr hetes embrió miatt.

2018. nov. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
56%

Kedves kérdező! Először is nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kényszerültél. Másodszor meg: ne tartsd meg! Nem szereted a barátodat, én nem kínoznám magam a helyedben azzal, h egy olyannal kötöm össze az életem akit nem is szeretek, pláne hogy aztán a gyerekem is ezt lássa és ez legyen a példa előtte.. Nagyon fiatal vagy, pont annyi idős mint én (23).tudom, min mész keresztül. Én is voltam már terhes és én is el kellett hogy vetessem még 6 hetes korában, mert nem volt lehetőségem arra, hogy felneveljem. Ha anno ezt tettem volna, egész életemre megrekedtem volna egy "szülőktől örökké függő" szinten, aki sosem lesz igazán független, arra meg pláne nem lesz képes hogy segítség nélkül neveljen gyereket munka, végzettség, megfelelő partner, szerelem nélkül... A gyerek maga sínyli meg az ilyen esetek 99%-át! És hozzáteszem, anno én is pont egy olyan fiútol lettem terhes, akit én se szerettem volna magam mellé egy életre. Ne tartsd meg! Ez a legkisebb rossz. Aki iránt már az elején nem érzel semmi, az iránt elég sanszos, hogy később sen fogsz és csak egy utánfutó lesz a nyakadon, aki örökké keresni fog a gyereke miatt... Akkor is, ha már rég új párod lesz, akivel netán együtt is éltek majd.

Egy szó, mint száz, Nem jót ötlet! Vannak elethelyzetek, amikor kisebb rossz az abortusz. Én a te helyedben nem tartanám meg, és nem az anyagiak miatt, hanem pont amiatt, amiért én is ezt tettem: mert nem szereted a párod/ (gyereked apját).

2018. nov. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
69%
Arról nem beszélve, hogy ahogy már előttem is írták páran, gyerekkel nagyon lecsökkennek az esélyeid a párkapcsolatok tekintetében.
2018. nov. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
32%
Utolsó, azért a jövőt nem tudhatod. Barátnőm története: 21 évesen szétmentek a barátjával és pont utána derült ki a baba, de ő meg akarta tartani lelkiismereti okokból. Szülői segítséggel (akik előtte fenyegetőztek, hogy vetesse el, aztán nagyon szerető nagyszülők lettek) mégis befejezte a fősuli utolsó évét, majd szép apránként saját lábra állt, lett normális munkája, harmincasként párja is. Tudtommal mai eszével a gyerekét nem bánta meg. Egyelőre a férjével nem jött össze újabb gyerek, bár tudtommal halványan még tervben van és talán még van pár évük. Közben az apának is lett másik párja, de tovább látogatta a gyereket, emlékszem, nyaranta is mindig vitte egy-két hétre, mikor nagyobb lett. Nagyszülők közül egyik már meghalt, másik már inkább ápolásra szorul, és sajnos tragikusan korán az apa is meghalt (neki sem lett másik gyereke). Mindez persze egyáltalán nem egy ideális élet, nem klasszikus sorrend, nehezebb, zűrösebb és jóval hamarabb fel kellett nőnie, mint más huszonévesnek. Nem tudom, mi alakult volna másképp belőle, ha elveteti, lett-e volna jobban fizető munkája, hamarabb (másik) párja és (másik) gyereke, vagy se, de a felsorolt emberek életében szerintem inkább pozitív, mint negatív szerepet játszott az életében eddig ez a plusz ember, aki azóta már majdnem felnőtt és nem csak követelt és próbák elé állított minden szereplőt, hanem egy rendes, okos, plusz szerethető és szerető és már sok mindenben segítő családtag, szerintem.
2018. nov. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!