Megtartsam e a babàt?

Figyelt kérdés
Egészen abszurdnak èrzem hogy ide ìrok egy ilyen fontos ügyben. De nagyon kètsegbe estem es donteskeptelennek èrzem magam. 23 eves vagyok ès teherbe estem. Megprobalom osszefoglalni a legfontosabb tenyeket. Nemreg ert veget egy kapcsolatom 6 es fel ev utan. Nagyon megviselt es meg mindig nem vagyok tul rajta. Azonban nem sokkal a szakitas utan fejest ugrottam egy uj kapcsolatba ahol a fiu nagyon szerelmes belem , nagyon szeret a babànak is orulne. De sajnos en nem igy erzek , szeretem ot de nem ugy ahogy o engem nem tudom vele akarnek e lenni egy egesz elete at. Marpedig egy gyerek orokre osszekot.ezen kivul eddig meg nem volt bejelentett munkahelyem , nem kapnek semmi fele tamogatast.a parom pedig munkanelkuli otthon lakik , ahogy en is. Tehat az anyagi hatter sem adott.semmi sem. Ettol fuggetlenul mivel a parom szeret es orulne a babanak hajlok arra is hogy megtartsam de felek hogy kesobb megbannam . Nem a gyereket hanem hogy hozza lettem kotve. Nem szeretnem se a babavak se magammal megtenni hogy elvalt szulok gyerekekent keljen elnie. Viszont az abortusztol is rettegek. Rettegek hogy nem fogom tudni feldolgozni hogy megoltem őt. Most kb egy hetes terhes vagyok de mar most ugy erzem szeretem őt. Jobban vagyom azthiszem gyerekre mint a paromra. Kerlek segitsetek ervekkel hogy a legjobb dontest hozhassam.

2018. nov. 16. 10:26
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
76%
Olyan nincs h nem kapsz hivatalos papirt. Ha terhes vagy ha nem kapnod kell. Nagyon nem vagy képben, vagy csak jön a hétvége ismét....
2018. nov. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:
Igen kaptam papirokat nyilvan, egy leletet es egy beutalot laborba. De hivatalos papirt a terhesseg igazolasara amivel abortusz eseten el lehet menni a csaladishoz olyat meg nem kaphattam mert ahhoz az kell hogy dobogjon a szive. Nekem ezt mondta az orvos. Igy azt mondta egy het mulva a labor eredmenyekkel menjek vissza.
2018. nov. 16. 18:51
 23/49 mankip válasza:
59%
23 evesen az egyetem alatt lettem terhes. A szuleim nem tamogattak abban hogy megtartsam a babat. Vegul meggondoltak ok is magukat. Sikerult elvegezni az iskolat is, meg most is egyutt vagyunk az apukajaval. 17 eves mult a lanyom, es bar Nagyon nehez korulmenyek kozott kezdtuk az elso eveket, egy percre sem bantam meg. O a legnagyonb boldogsagom!
2018. nov. 17. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 rozsanagy111 ***** válasza:
38%
Ha rettegsz attól hogy megölöd őt, mert hát azért ennek tényleg van egy lélektani oldala is, azt hiszem jobb ha megtartod. Talán tud a családból segíteni valaki felnevelni őt, és sok anyuka szinte ingyen adja a kinőtt ruhákat,játékokat.
2018. nov. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
61%
rozsanagy111, a félreértések elkerülése végett annak is van lelki oldala - vastagon - ha valaki folyamatos függőségi helyzetbe kerül másoktól, ha nyomorszintre reked az élete, ha állandóan tarhálni kényszerül. ha nem jut ötről a hatra.
2018. nov. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 aurora0724 válasza:
36%
Szerintem pedig, az sokkal fontosabb, hogy a gyermeket lehetőséget kaphasson az életre. Hiszen az anyagiak is mindig megoldódnak. Ha te is szeretnéd, mert úgy látom, hogy igen, akkor beszélj a pároddal, hogy keressetek neki egy munkát. Hidd el, minden megoldódik. Ha szúkösebb körülmények között is, de más is képes gyerekett nevelni.
2018. nov. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
35%
"Hiszen az anyagiak is mindig megoldódnak." - ya. Csak kérdés, hogy MILYEN ÁRON...
2018. nov. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:
Sajnos nem az anyagiak jelentik a legnagyobb problèmat. A szuleim tamogatnanak. Inkabb az az igazi baj hogy azthiszem nem szeretem a parom. Nem akarom vele osszekotni az eletem.
2018. nov. 19. 19:53
 29/49 anonim ***** válasza:
42%

Engem egyedül nevelt fel anya, semmilyen kapcsolata nincs is apámmal, mert egyenesen utálja őt.

Én mégis örülök, hogy élhetek. Nem az a két út van, hogy összeházasodsz vele a gyerek kedvéért, vagy elveteted a gyereket. Hagyjuk ezt a "ha nincs tökéletes életed, bár ne is élnél" szöveget. Nem lenne emberiség, ha mindenki csak akkor élhetne, ha már születésétől szép és jó minden, mint egy mesekönyvben. Az abortusszal megölöd azt az életet a méhedben. Ennél rosszabb döntést nemigen hozhatnál. Te ugye, jót akarsz hozni.

2018. nov. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
52%
En azert, mert mar nem szeretem a parom, akitol teherbe estem, meg nem vetetnem el a babam. Direkt, nem terveznek gyereket tole, az biztos, de ha mar ugy alakulna, h ott van bennem a baba, hagynam elni. Utana meg talan talalnek egy masik ferfit. Szerintem csak a gyerek miatt nem hiszem h osszekotnem vele az eletemet, ha mar nem szeretnem ot, bar lehet hogy adnek egy eselyt meg a kapcsolatunknak, hatha mukodne. De a lenyeg, h szerintem a meglevo baba mar maradna, nem vetetnem el.
2018. nov. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!