Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nézik le azokat a nőket...

Miért nézik le azokat a nőket akik abortuszra mennek?

Figyelt kérdés
2019. márc. 19. 13:15
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/187 anonim ***** válasza:
74%

"Az embrió NEM ÉLŐSKÖDŐ! Leginkább azért mert a nő TETTE ODA ELEVE! Ő INVITÁLTA MAGÁBA!"


ezt add elő annak, aki nemi erőszakból lett terhes. végignézném azt a beszélgetést

2019. márc. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/187 anonim ***** válasza:
13%

“ezt add elő annak, aki nemi erőszakból lett terhes. végignézném azt a beszélgetést”


Egyrészt az abortuszok többsége nem nemi erőszak miatt történik, csak kiragadsz példákat. Másrészt ott sem olyan egyértelmű a helyzet mivel a gyerek akit ezzel halállal bűntetnek valójában nem tehet semmiről.

2019. márc. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/187 anonim ***** válasza:
13%

Fogadd el, hogy más másféle erkölcsöt, etikát, emberséget vall magáénak...


Hát az annyira másféle hogy az már nem is az. Ezzel kb azt mondod hogy a tűz csak másféle víz.


A “ne ölj” kb minden vallásban, erkölcstanban stb alap, csak a torzult változataiban szokott megjelenni az engedély rá.

2019. márc. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/187 anonim ***** válasza:
19%

“azt képes vagy felfogni kedves utolsó, hogy egyedül a törvényt kérheted számon másokon, mindenkinek szuverén joga -szerencsére - hogy ne kérjen az általad hirdetett erkölcsből, etikából, emberségből... ezek ugyanis a te magánügyeid, amíg a közmegegyezésen alapuló jog a közügy.”


Én nem kértem számon senkin semmit, hanem a magánvéleményemet közöltem ti. ez az egész kérdés azért volt feltéve. Pontosan az emberek érveit firtatják és én pont azt tettem. Ráadásul ez volt az első hozzászólásomban:


“Csinálhatja ha akarja, de legalább ne próbálja lekicsinyelni a dolgot és nevezze nevén a dolgot, érezze át a teljes súlyát annak amit tesz és vállalja a lelki következményeket.”


Mondtam hogy megteheti mert a törvények ezt megengedik, az meg egy másik dolog hogy én ezzel a törvénnyel nem értek egyet. És azt is kifejeztem hogy ha ezt valaki mégis megteszi, akkor mit kell tennie ahhoz hogy ne legyen utána porszem a szememben, és igazából a sajátjában is ha mélyen magába néz, mert aki úgy öl hogy elmenekül az érzései elől (legyen szó ember, magzat vagy akár haszonállat megöléséről) az belül elkezd rohadni mert valójában saját magát is megöli részben.

2019. márc. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/187 anonim ***** válasza:
60%

"A “ne ölj” kb minden vallásban, erkölcstanban stb alap, " - na ekkora hülyeséget már rég olvastam... Nem tudom, hogy hallottál-e már - példának okáért - a Biblia című műről... aminek az első 5 könyve Tóra néven is ismert,és állítólag a zsidó-keresztény gyökerű európai civilizáció alapját képezi... lássuk csak:

"12. A ki úgy megver valakit, hogy meghal, halállal lakoljon.

14. Ha pedig valaki szándékosan tör felebarátja ellen, hogy azt orvúl megölje, oltáromtól is elvidd azt a halálra.

15. A ki megveri az ő atyját vagy anyját, halállal lakoljon.

16. A ki embert lop, és eladja azt, vagy kezében kapják, halállal lakoljon.

17. A ki szidalmazza az ő atyját vagy anyját, halállal lakoljon.

...

18. Varázsló asszonyt ne hagyj életben.

19. A ki barommal közösül, halállal lakoljon.

20. A ki isteneknek áldozik, nem csupán az Úrnak, megölettessék.

...

15. Hat napon munkálkodjanak, a hetedik nap pedig a nyugodalomnak szombatja az Úrnak szentelt nap: valaki szombatnapon munkálkodik, megölettessék.

29. Mert a ki megcselekszik valamit ez útálatosságokból, mind kiirtatik az így cselekvő ember az ő népe közül. " ... és a többit már lusta vagyok bemásolni, itt pl 1-27ig...

[link]


Szóval van egyszer, hogy "ne ölj!" aztán vagy 60-szor, hogy kiket ölj, ölj, ölj, ölj....

Na, pont az efféle "erkölcsre" mondom azt, hogy a világon semmi közöm hozzá. Én egyiket se ölném meg, viszont azt gondolom, hogy egy megszületett férfi vagy nő vagy gyerek érdeke minden tekintetben előbbre való egy még meg nem születetténél. Ez az én erkölcsöm. Szerintem kissé következetesebb, mint az előbb idézett...

(tán az egyedüli Buddhizmust kivéve az összes történelmi vallás alapműve sokkal inkább azt ragozza, hogy kiket ölj, és kevésbé azt, hogy "ne ölj".

2019. márc. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/187 anonim ***** válasza:
75%

"A “ne ölj” kb minden vallásban, erkölcstanban stb alap"


Hát az inkvizíció mi volt, meg a keresztes háborúk, meg az iszlám háborúi, akár a török hódoltság (Egri csillagok)? Tudom, tudom, valójában ezek mind a vallás köntösébe bújtatott politikai indíttatásúak voltak, na, de akkor is a vallás nevében tették mindazt, amit tettek.


De voltak az ókori időkben emberáldozatok, Istennek, isteneknek ajánlott áldozatok, nem csak állatok, hanem emberek is, szüzek, gyerekek...


Ábrahám miért nem kérdőjelezte meg Isten kérését, hogy áldozza fel a fiát? Persze, morfondírozott magában, meg minden, de nem állt le vitatkozni, nem tagadta meg... Mert abban az időben ez a vallási rítusok része volt.


Az inkáknál és az aztékoknál is volt véráldozat. Az mi volt, ha nem gyilkosság?

2019. márc. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/187 anonim ***** válasza:
78%

Mily meglepő, hogy kedves fröcsögő életvédőnk megint az összes nekiszegezett kérdést figyelmen kívül hagyta, amik egyébként alapjában döntik össze a más ember alapvető jogaiba való beleugatás jogáról alkotott tévképzeteit és megint mindent jól körülmagyarázva (sz*arnak egy pofon) idehányta ismételten, hogy az ő véleménye a mérvadó, az szent és sérthetetlen, az mindenek felett áll, csak az a helyes, amit ő annak gondol és persze mindez szigorúan emberséges és erkölcsös...... :DD Atya világ.


Képtelen vagy beletörődni, hogy rengeteg ember van a te véleményed totális ellentettjén, ugye?? Az meg egyenes fáj neked, hogy más értékrend szerint is élik az életüket, hisz minden kommentedből lerí mennyire egy korlátolt, beszűkült látókörű, megsavanyodott, rosszindulatú ember vagy, aki nem tudja a benne rejlő hatalmas frusztrációját máshol levezetni, ezért idejön anonim oldalra és tombol, mint egy 4 éves, akitől elvették a nyalókáját.


Nem az volt a lényeg, h az abortuszok nagy része egyébként nem nemi erőszakból fogan, hanem az hogy VAN olyan, mikor ez történik, na annak a nőnek add elő, hogy idézlek: "Ő invitálta magába az embriót" Lehet olyat kapnál tőle reflexből, hogy egy fog nem maradna a szádban. Undorító, ahogy embertársaidról beszélsz, maximálisan letojva az ő érzéseiket és akaratukat, közben meg prédikálsz az élet védelméről, totálisan ellentmondva ezzel magadnak folyamatosan.


"Hát az annyira másféle hogy az már nem is az"


Nem, ez a te erkölcsnek csúfolt erőszakoskodásodra esetleg még igaz is lehet, de csak mert más másképp gondolkodik, még nem kell leminősíteni. Értem én a lényeget, te lesz*arod a törvényt, a szabályokat, mások nézeteit, MINDENKIT, csak is kizárólag az lehet a helyes, amit te annak gondolsz. Ez a fajta önimádatot azért sürgősen kezelni kéne.

Te beszélsz itt arról, hogy mi vagyunk az erkölcstelenek és bennünk nincs emberség, bennünk, akik a már megszületett, érző, vágyakkal és tudattal rendelkező emberi életeket nem sz*arják telibe és akik nem érzik felhatalmazva magukat arra, hogy megmondják más mit kezdjen a saját életével, de bezzeg te bazi erkölcsös és emberséges vagy, te aki mindenkire ráerőszakolnád a saját idióta tévképzeteidet, aki szerint egy megerőszakolt nő saját maga "invitálta" azt a sejthalmazt a méhébe, aki szerint annak is szülnie kellene, aki védekezés mellett lett terhes, de egyébként nem akar gyereket. Simán tönkrevágnád jó néhány ember egész hátralévő életét a saját nézeteid oltárán és még van pofád mindezt erkölcsösnek nevezni. Marha gyorsan nézd meg szerintem mind az erkölcs, mind az emberség szó jelentését, mert láthatóan fingod nincs róla.


A kérdések, amiket pedig már 100x feltettünk, továbbra is megválaszolatlanok és ezzel is csak bebizonyítod, hogy az egész hablaty, amit itt lenyomtál, értelmetlen baromság.

Tehát a szerinted minden érző emberi lény felett álló fejletlen embriót vagy a már megszületett 6 évesedet választanád?!

Ha neked jogod van más életébe kéretlenül belepofázni, akkor ugye más is beleszólhat a te életedbe és megmondhatja, h menj szépen abortuszra?

Ha valaki(k) akit te szülésre kényszerítenél belehalna a szülésbe, súlyos depresszióba esne, maradandó testi és/vagy lelki sérülést szerezne, a terhesség miatt a munkájától távol maradva anyagi problémái jelentkeznének, te mindenért vállalnád a felelősséget??! Fizetnéd a pszichológust, azt a műtétet, amire esetleg szüksége lenne a szülés miatt vagy netán bevonulnál szépen a börtönbe gyilkosság miatt, ha öngyilkosságot követ el vagy szülés közben meghal? Tudod, a tetteknek SÚLYA van, ezek nélkül üres fröcsögés minden ami elhagyja a szádat.

2019. márc. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/187 anonim ***** válasza:
72%

"Tehát a szerinted minden érző emberi lény felett álló fejletlen embriót vagy a már megszületett 6 évesedet választanád?!"


No, emberkénk azt állítja, hogy nincs ötlete ilyen helyzetre, amikor ennél választani kéne. Nekem van. Évekkel ezelőtt egy nőtől megtagadták az abortuszt vallási okokra hivatkozva. A nő családos volt, férje volt. A benne növekvő magzat életképtelen. A sztori vége, ami miatt botrány lett, és több cikk is járkált körben, és felkavarta az állóvizet, hogy a nő vérmérgezést kapott, és meghalt. Ráerőszakolták, hogy megtartson egy magzatot, ezzel a halálát okozva, elvették őt a már meglévő, élő családjától. Tessék, itt a példa.


[link]

2019. márc. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/187 anonim ***** válasza:
71%

"Én nem kértem számon senkin semmit, hanem a magánvéleményemet közöltem ti. ez az egész kérdés azért volt feltéve. Pontosan az emberek érveit firtatják és én pont azt tettem."


Húúú, rég nevettem ilyen jót. Nem kértél számon senkin semmit??! Ember, oldalak óta pontosan ezt csinálod és értetlenkedsz is, hogy mégis hogy merészel valaki veled ellentétesen gondolkozni!! Senki más véleményét nem vagy hajlandó elfogadni, láss már tovább az orrodnál!

Te nem szimplán a "magánvéleményedet" közölted, te mindenki más véleményét fikázod itt megállás nélkül, képtelen vagy elfogadni, hogy hál istennek senki nem osztja az idióta nézeteidet, miszerint erőszakkal kéne szüleszteni a nőket, akaratuk ellenére, figyelmen kívül hagyva az ő akaratukat és érzéseiket. Te nem a mi érveinket firtatod, te nemes egyszerűséggel kijelented, hogy a mi érveink és magánvéleményünk a témáról sz*art sem ér, mint ahogy a törvény és a szabályok is haszontalan vackok és taglalod itt oldalakon át, hogy egész pontosan miért kéne megfosztani az embereket alapvető jogaiktól és neked miért is van jogod más élete felett dönteni. Ennyit csináltál eddig, semmi mást! Óriási a különbség aközött, hogy észérvekkel reagálsz más érveire és persze mindezt normális hangnemben és aközött, hogy az érvek és tények mellőzése mellett totál lenézed, fikázod, erkölcstelen, embertelen hülyeségnek állítod be más véleményét!

2019. márc. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/187 anonim ***** válasza:
16%
Az a szomorú ebben, hogy aki itt más élete elvétele ellen érvel, az is volt ebben a fejlődési fázisban, mint ember. :(
2019. márc. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!