Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nézik le azokat a nőket...

Miért nézik le azokat a nőket akik abortuszra mennek?

Figyelt kérdés
2019. márc. 19. 13:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/187 anonim ***** válasza:
17%

Ez a magyarázkodás meg törvényre hivatkozás csak arra való hogy bűntudat nélkül folytathassátok ezt. Csak sajnos van az illúzió és van a valóság.


A "sötétezést" meg más sértegetést is csak az hajlamos csak bevetni akinek nincs igazi észérve, nem teljesen biztos az igazában.


[link]


Gyilkosság az "halál okozása". Az hogy a TÖRVÉNY mit bűntet és mit nem, az egy közmegegyezés. Az hogy egy meg nem született ember életét kioltod az TÉNYSZERŰEN gyilkosság. Ölés az bármilyen lény életének kioltása, a gyilkosság meg emberi lény életének kioltása. Ez a természetes jelentése, ez törvénytől független.


Más pl.: ha egy ötéves ellop egy ceruzát egy ovistársától titokban akkor ellopta, ha kicsavarja a kezéből és úgy viszi el akkor elrabolta. A törvény előtt mégsem történt se tolvajlás se rablás, mert kiskorúak, mert kis értékű, mert nem történt feljelentés stb. A törvény egy jogi séma, nem az élet természetes ténye, hanem egy aktuális közmegegyezés hogy mit mivel bűntetünk. Országonként is más, időben is más. Az hogy egy emberi lény szándékos ölés miatt meghal, az egy TÉNY ami nem változik attól hogy más országban csinálod, vagy hogy 100 éve vagy 100 év múlva.


Az pedig tévedés hogy egy embrió nem érez semmit. Főleg a 12. héten ameddig el lehet vetetni. 12 hetesen már teljesen emberi alakja van, van idegrendszere, agya, szíve, még ha nem túl fejlett akkor is. Már mozgatja a végtagjait, reagál tapintásra, nagyobb hangokra, hirtelen mozdulatokra. Vannak bizonyítékok hogy a terhesség alatt történt traumák érzelmi lenyomatokat hoznak létre az emberben és a felnőtt ember tudatalatti folyamataiban, érzéseiben, félelmeiben, személyiségében is részt vesznek. Tehát nem egy üres héjról van szó.


Az az "embrió" (ami csak egy kitalált, érzelmi távolság fenntartására szolgáló szó) ha nincs megölve, ráadásul nem csak egy teljes emberi lény lehetne aki egy teljes értékű életet leélhetett volna ha nem gyilkos szülőkhöz kerül, hanem neki is lehetnének gyerekei, unokái, ükunokái stb. Nem csak egy ember életének esélyét ölik akkor meg, hanem egy egész nemzetségét is akár akik emiatt sosem élhetnek.



Amúgy ez az egész vita meg se történt volna ha az abortuszpártiak nem nyomnák el magukban az együttérzést különféle okokból.

2019. márc. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/187 anonim ***** válasza:
79%

Téged tényleg kezeltetni kéne! Vagy befogni rabszolgának, ugyanis folyton ezen a témán lovagolsz....:D Mikozbrn totál ellentétes azzal, amire célozni akarsz vele, de példálózzal csak nyugodtan vele.

Ha megfeszülsz is alapvető emberi jog lesz a szabad döntés. PONT!! Hiába erőlködsz, ez van, minél előbb elfogadod, annál jobb lesz.

Nem az volt a kérdés egyenkent h milyen szituációban fordulhat elő! Az totál lényegtelen a kérdés szempontjából, annyit mondtam VÁLASSZ! Ha már úgyis annyira egyenlő az embriod meg a meglévő gyereked is.

Fel nem foghatom, hogy normális emberek (ahova te nyilvánvalóan nem vagy sorolható így nem mellesleg) mi a francert akarnak masok felett rendelkezni?? Áruld már el! Miért faj neked, hogy minden ember szabad és igen is joga van döntéseket hozni az életével kapcsolatban, anélkül h előzetesen egyeztetni valami hozzádhasonló elmeháborodottal? Neked az a véleményed, másnak meg más, fogadd már el! Hiába pörögsz még itt oldalakon át. Neked talán tetszene, ha más belepofazna az életedbe és azt mondana h igen is menj abortuszra, mert ő úgy látja jónak? Ha a válaszod nem, akkor te milyen jogon akarsz másnak beleugatni az eletebe és miért erősködsz itt?!

2019. márc. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/187 anonim ***** válasza:
10%

OK utolsó: ha ilyen abszolút szabadságpárti vagy akkor mondd meg nekem miért tiltja a törvény az öngyilkosságot vagy a drogozást? Csak a saját életemet teszem tönkre ezekkel, mit pofázik ebbe bele a törvény meg a társadalom???

Ennél szerintem sokkal több jogom van belepofázni abba hogy ráadásul valaki MEGÖL egy másik ártatlan emberi lényt! És ha elég sok embert meggyőzök, vagy a diktátorunk rájön hogy az abortusz tiltásával is lehet több dolgos alattvalót gyártani, máris megváltozik a törvény.

2019. márc. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/187 anonim ***** válasza:
71%

#42, attól még, hogy te ezt elhiszed, ez az érvelés tökéletesen hibás... a Föld ugyanis egy tárgy - akár mekkora, de csak egy tárgy - aminek az alakja valóban objektív kérdés. Az emberi minőség - ezzel szemben - jól láthatóan egy fogalom, és a fogalmak jelentéstartamát MINDIG egy közmegegyezés definiálja. Az, hogy emberi genomja van, és életjelenséget mutat, az igaz (legalábbis egy ideig) a kicseppent véremre, a kihúzott zápfogamra, meg a reggel a fésűn ragadt felhámsejtemre is - ahogy egy embrióra is. Lehet, hogy rövidesen az is igaz lesz az összes felsoroltra, hogy megfelelő körülményeket biztosítva képes emberré válni... (ugye a ma folyó kísérletek, hogy a fagyott mamutkölyök túlélő sejtjéből újrateremtsük a mamutot)

De az is igaz mindegyikre, hogy a földi életkörülmények közt önmagában életképtelen, a gazdaszervezeten kívül az életjelenségei rövidesen megszűnnek.

Na, a fentiek tükrében miért ne lenne totál önkényes és minden valóban objektív tényt nélkülöző az a véleményed, miszerint az embrió "emberi minőség" a zápfog, bőrsejt, vércsepp meg nyilván nem az???

2019. márc. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/187 anonim ***** válasza:
90%

Bocsánat, nem akarok beszállni a vitába, de itt olvasgatva valahogy olyan érzésem van, hogy az abortuszt ellenzők hasonlók azokhoz a férfiakhoz, akik kan kutyáknál ellenzik az ivartalanítást, saját személyes sérelmüknek, megcsonkításuknak érzik valamiért.


Én úgy gondolom, nem szabad ilyet tiltani. Miért?

1. van, amikor egy magzat erőszakból fogant, az anya (bármennyi idős legyen is) ilyenkor nincs olyan lelkiállapotban, hogy képes legyen igazán szeretni azt a picit, szar ügy, de én sem tartanám meg annak a férfinak a gyerekét, aki bántalmazott, még akkor sem, ha a gyerek nem tehet róla

2. van, amikor egészségügyi oka van annak, hogy a magzatot el kell hajtani, életképtelen, veszélyezteti az anya életét, súlyos fogyatékossága van, ami miatt nem tudna teljes életet élni, esetleg magáról sem tudna, csak vegetálna, ha az anya életét veszélyezteti, azt gondolom, nem szorul magyarázatra, ha meg a magzat annyira súlyosan beteg, az meg úgy gondolom, hogy nem emberhez méltó élet, ha hagyjuk kínlódásra megszületni

3. van, amikor felelőtlenség miatt lesz valaki terhes, és az abortuszt is fogamzásgátlónak tekinti, az ilyeneknek meg minek legyen gyereke, felelőtlen szülő lenne, nem való az ilyennek gyerek, ha meg komplikáció lép fel és elvágja magát az abortusszal a saját gyerek lehetőségétől, hát az meg legyen a saját baja, nem kell ettől a kockázattól megmenteni egyetlen olyan embert sem, aki nem gondolkodik előre, ne kelljen már sajnálnom az ilyeneket

4. anyagi problémák, becsúszik, ilyen is van, van az a helyzet, amikor akármennyire nehéz döntés, a szülőnek a legfájóbb, ha kénytelen lemondani a gyerekéről külső körülmények miatt, aki ellenzi az abortuszt, nem veszi át helyette a terheket addig, amíg megoldódik, szóval ilyenbe meg addig senki ne szóljon bele, nyomorba normális, gondolkodó ember nem vállal gyereket, aki igen, az meg ugyanúgy felelőtlen, mint aki sportot űz az abortuszból, csak kár, hogy mi tartjuk el azokat is, akik szülnek a semmire


Van épp elég gyerek, akiket örökbe lehet fogadni, vagy lehetne rajtuk segíteni másképp. Ha meg ez nem megfelelő, és valaki nagyon gyereket akar nevelni, csak nem lehet neki, az intézetisekből meg nem kér, és azért ágál az abortusz ellen, az inkább szorgalmazza, hogy nálunk is legális legyen a béranyaság.

2019. márc. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/187 anonim ***** válasza:
77%
"Amúgy ez az egész vita meg se történt volna ha az abortuszpártiak nem nyomnák el magukban az együttérzést különféle okokból." - már bocsáss meg, de én tökéletesen együtt érzek azokkal, akiktől el akarják venni a döntés jogát a tudatos utódvállalásra, azokkal is, akik egy rájuk erőszakolt vallás értékrendjébe vannak kényszerítve, azokkal is, akiket "csak jót akarva" korlátoznak a szabadságukban. A férfiakkal is, a nőkkel is, az idősekkel is, a fiatalokkal is, a gyerekekkel is. A szedercsíra, embrió, magzat valóban kívül esik az érdeklődési körömön... ahogy bármilyen vallás istene is...
2019. márc. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/187 anonim ***** válasza:
91%
Sose értettem azokat, akik más életével foglalkoznak. Menjetek inkább el egy masszázsra. Nem érdekel az sem ha vadidegen a 10. gyerekét szüli, az sem, ha a 10. abortusza van. Nem az én dolgom.
2019. márc. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/187 anonim ***** válasza:
78%

Kezdjük ott, drága 61%-os, hogy soha nem volt abortuszom és nem is tervezek egyet se, mert rendesen védekezünk, DE ha hiba csúszna a rendszerbe, mert 100%-os védekezés nincs, hezitálás és gondolkozás nélkül mennék abortuszra! És felőlem verheted a segged a földhöz, ebbe akkor sincs és soha nem is lesz beleszólásod! Beleszólásod csak és kizárólag a saját méhed tartalmába van, azt a gyereket, amit neked kell majd kihordanod, neked kell 9 hónapon át szenvedned, neked kell folytonos vizsgálatokra járnod, te esel ki a munkádból évekre, neked kell megszülnöd iszonyat kínok között, a te testi/lelki egészséged a tét és természetesen neked kell egy rakat pénzt elköltve felnevelned és te tartozol majd egy életen át felelősségért érte, na majd abba beleszólhatsz! Amíg ezeken nem neked kell átmenned, addig a te neved csend. Nem is értem, hogy gondolod, hogy neked vagy bármelyik hozzád hasonló fanatikusnak joga van akarata ellenére ilyenekre kényszeríteni egy nőt! Semmi közöd más életéhez, fogd már végre fel!! vagy talán, ha a nő belehal a szülésre, önként és dalolva bevonulsz a börtönbe? Vagy ha maradandó testi sérülést okozol számára, azért vállalod a felelősséget? Hm??? Ha anyuka depresszióba esik? Fizeted a pszichológust? Ha ezekből csak egyre is nem volt a válasz, akkor marha gyorsan húzz bőrt a szádra és nézz magadba! Vagy talán szerinted az jobb, hogy megszüli majd néhány naposan/hónaposan megfojtja, mert nem bírja elviselni, hogy ráerőszakolták azt, ami ellen minden porcikája tiltakozott?!

Linkelgetheted itt a szótárt, ilyeneket én is tudok, mint ahogy bárki más is. Én is be tudom neked linkelni, hogy a halál feltétele az ÉLVE SZÜLETÉS! De ehhez nem kell semmilyen törvény, semmilyen szótár, elég a józan paraszti ész is!! Ami nincs, az nehezen tud meghalni. A helyzet továbbra is az, hogy az abortusz SZERINTED gyilkosság, én szerintem meg az év vicce gyilkosságnak hívni. És a saját, személyes véleményemen, ha megszakadsz se fogsz tudni soha változtatni, ennyi. Az az emberi semmilyen értelemben nem hasonlítható egy már megszületett emberi élethez, akinek vannak jogai és kötelezettségei, akinek vannak érzései, van tudata stb. De várom tőled is a választ, h az imádott embriódat vagy a már megszületett gyerekedet választanád?


Egyébként ha már annyira felhatalmazva érzed magad, h más életébe pofázz bele, akkor természetesen én is megmondhatom, hogy te mit kezdj a saját életeddel, ugye?! Vagy talán az már nem tetszik? Ha azt mondom ne szüljél, hanem menj el szépen abortuszra és helyette fogadj örökbe, tán nem lennél felháborodva??! Jajj, dehogynem. Kettős mérce... Tipikus erőszakos, elmeháborodott vagy, aki mindenkire rá akarja erőszakolni a saját nézeteit és akaratát, de neki aztán senki ne mondja meg. Hányinger vagy komolyan, hogy úgy véled a világ legtermészetesebb dolga beleavatkozni más életébe, amihez neked semmi közöd!


De remélem életetekben nem ettetek még egy falat húst sem, nem ittatok tejet és semmi olyat, ami állati eredetű. Ugyanis az állatok is érzőlények, akiket a húsuk miatt vígan lemészárolunk. Vagy csak azért, mert ő állat, már nem érezhet és nem lehet joga élni?! Ha eljut a csökött agyatokig, ha nem, egy disznóvágáskor levágott malac tökéletesen ki van fejlődve, ÉREZ és persze levegőt is tud magától venni, ami a ti embriótokról egyáltalán nem mondható el! Orvosi tény, hogy az abortusz pillanatában az embrió nem érez!! És életben sem tudna maradni 1 percig sem a gazdatesten, jelen esetben a nő méhén kívül! Mégis miféle ember az, aki magától nem tud lélegezni és konkrétan egyetlen egy adott ember testére van szüksége a létezéshez és fejlődéshez, mert abban a pillanatban, ahogy kikerül onnan (8-9 hetesen, amikor az ab nagy százalékát végzik) perceken belül meghal???!


Fogadd végre el, hogy a büdös életben SOHA nem lesz a hozzád hasonló erőszakos, primitív, ostoba embereknek joga más életébe és döntésébe beleszólni! Ha 3x újraszületsz, akkor sem!

2019. márc. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/187 anonim ***** válasza:
17%
Még mindig nem kaptam arra választ hogy egy felelőtlen anya miért kap jogot arra hogy egy MÁSIK ember életét elvegye, de pl ahhoz nincs joga hogy a SAJÁT életét elvegye vagy a SAJÁT testét drogokkal tönkretegye?! Ez hogy áll össze?
2019. márc. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/187 anonim ***** válasza:
72%

# 50, volt egy pasim, vele csakis popsiba csináltuk. Nem akartam tőle semmit, jól nézett ki, jó volt a szex. Az 100%-os védekezés volt.


Én mindenképp elvetetném, soha nem akarok gyereket. Másokat miért érdekel az, hogy más mit csinál? Nem mindegy neki, hogy a szomszéd szül-e vagy abortuszra megy?

2019. márc. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!