Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van valami kiskapu ebben az...

Van valami kiskapu ebben az esetben? (abortusz 18 év alatt)

Figyelt kérdés

Még nem vagyok 18 éves (ősszel töltöm be), viszont nem szeretném, hogy a szüleim tudjanak erről az egészről...


De ugye a beavatkozáshoz kell a szülői aláírás, és érdeklődnék, hogy valahogy ezt el lehet hagyni? Pl. ha magánorvos végzi a beavatkozást, vagy magánkórházban történik?! Vagy a papírok aláírásánál elkérik a szülőtől a személyiigazolványt, vagy csak simán alá kell írnia? Mert abban az esetben nem kéne szóljak a szüleimnek... Vagy van bárkinek valami ötlete, hogyan lehetne ezt titokban tartani?



2019. máj. 31. 18:00
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/126 anonim ***** válasza:
81%

„Előbb egy kis fogalommagyarázat: hivatalos szóhasználatban 8. hétig embrió, utána magzat. Hogy értsd, miről beszélünk.”

Képzeld én értem miről beszélünk, viszont ha olyan okos lennél, mint amilyennek hiszed magad, tudnád, hogy nem minden abortuszt a 8.hét után végeznek el. Bizony vannak, amiket a 8. hétig csinálnak meg, tehát ott bizony embrióról van szó. Csak, hogy te is értsd miről van szó.

Az pedig épp csak orvosilag bizonyított tény, hogy azok az embriók/magzatok, amiken abortuszt hajtanak végre (8-9-10 stb hetesk) nem éreznek fájdalmat! Ahogy tudata sincs, nem fogja fel mi történik! Mert olyan szinten nincsenek kifejlődve létfontosságú szerveik, éretlenek az idegpályáik stb stb. Ezért mondom, hogy tanulj bioszt kicsit, mielőtt itt bekamuzod, hogy az az embrió érez és felfogja mi történik vele.


" Válaszolok, ha előbb te”

Ennél a kérdésnél speciel kb 3szor feltettem már ezt a kérdést, maga az abortusz topikban pedig számtalanszor láttam magzatvédőknek szegezve a kérdést és soha egyik sem tudott erre válaszolni, milyen meglepő. Hisz ők maguk is érzik az óriási ellentétet. Szóval, ha ilyen ovis szintre süllyedünk, h akkor válaszolok, ha előbb te, akkor annyit fűznék hozzá, hogy én kérdeztem előbb. De megszokhattuk, h ti csak terelni tudtok, a tényekre és észérvekre nem tudtok logikusan válaszolni, helyette vagy támadtok vagy hárítjátok a dolgot. A te példád pedig még csak a közelében sem jár annak, h az embriódat/magzatodat vagy a meglévő gyerekedet választod. Bár elég elkeserítő, hogy valakinek nem csípőből az a válasza, h egyértelműen a meglévő gyerekét, hanem tényleg képes elgondolkodni, h inkább beáldozza a teszem azt 6 éves gyerekét.. Szóval továbbra is várom a választ. Nem én vergődőm azon, h egyenértékűnek állítok be két nem egyenértékű dolgot, tehát nem is tudom miért akarjátok folyton terelni a témát. Ha olyan büszkén veritek a melleteket, h de egyenértékű, akkor nosza válaszoljatok, hogy mennyire is az. Nem tudom akkor miért okoz ekkora nehézséget egy válaszadás.


"A többire pedig azért nem válaszolok tételesen, mert én nem ebben a hangnemben írtam. Jelenleg a stílusod inkább hánytatásra alkalmas. Ha lehiggadtál, folytathatjuk."


Az, hogy neked nem teszik valaki stílusa, az bizony a te egyéni szoc.problémád. Nekem se tetszik a tied, de hát ez van, mégsem terelek és hivatkozok a másik stílusára, mikor szimplán annyiról van szó, hogy nem tudok mit mondani az érvekre. :D


Egyébként arra sem válaszolt egyik fanatikus sem, hogyha sikeresen rákényszerít valakire egy szülést akarata ellenére és a nő depresszióba esik, fizetik-e pszichológust? Vagy ha megfojtja a gyereket bánatában, bevonultok-e szépen önként a börtönbe? Vagy felelősséget vállalni csak az abortuszt választó nőknek kell, nektek nem? 😊 Érdekes, érdekes..


„,,... a magzatfanatikus NEM AZ, akinek normális véleménye van, hanem az, aki lelki zsarolással, magzatkanaplócskákkal, néma sikolyokkal, és egyéb manipulatív szeméttel terrorizál, vagy épp gátlástalan hittérítést folytat.”


Na ha feltűnt volna, akkor kb kivétel nélkül MINDEN abos kérdésnél megjelennek ezek a hazug hittérítők, akiknek feltett szándékuk másnak direkt ártani és minősíthetetlen stílusban nyilvánulnak meg. A túlnyomó többsége a kérdéseknek pedig továbbra is arról szól, h már döntött a kérdező, abortuszra fog menni csak tanácsot/infót kér bizonyos dologgal kapcsolatban! És mit ad Isten, ott is kéretlenül ontjátok magatokból a minden biológia alapismeretet és érveket nélkülöző demagóg fröcsögést. Ja és fanatikus az is többek között, aki úgy gondolja joga van más életébe, méhébe és testébe beleugatni és joga van eldönteni más sorsát a saját nézetei alapján. A saját méhével továbbra is csak az adott nő rendelkezhet, senki más.


De érdekelne az is (szintén számtalanszor feltett kérdés), hogy ugye akkor én is megmondhatom neked és pajtásaidnak, hogy szépen menjetek abortuszra, csak mert én azt mondom? 😊 Hisz ha ti beleugathattok más életébe, akkor nyilván más is beleugathat a tietekbe. Vagy ez már talán nem tetszik..? A dolog csak egyirányú, akkor van rendben, ha ti irányítgathatjátok más életét? Bár választ nyilván erre sem fogsz tudni adni, azonkívül h tereled a szót v hárítasz.


Azt pedig, hogy valaki egy betegség/baleset során kómába esik x időre ne hasonlítsuk már össze azzal, hogy egy embrió speciel az anyaméhen kívül mindenre képtelen, ami alapvető létfontosságú lenne az életbenmaradáshoz. Vagy talán a kómában lévő ember szervei sincsenek kifejlődve az életben maradáshoz szükséges szintig? Hm? Talán neki is szüksége van egy anyaméhre, az az egy konkrét és kizárólagos személyre, hogy fejlődni tudjon? Ismét kudarcba fulladt próbálkozás volt a példa, meglepő módon.

2019. jún. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/126 anonim ***** válasza:
89%

"persze, számodra elsősorban, aki most sem tud túllépni a kudarcán, hogy a gyerek fontosabb volt, mint a te jóléted." - max jólLéted... de azért ez ennél egy jóval komplexebb kérdés, sok "nem óhajtok olyan világban élni, ahol" kezdetű deklarációval jár.


"És bármely fórum. És a plakátok, és a szórólapok. Hogy van más út." - Értem... és a terhesgondozásra várók közt is szórólapot kellene osztogatni, hogy "van más út"? Mert ugye ami igaz, az minden relációban az.

" terápia. Semmi esetre sem megszökés. Az a gyávák módszere, de ezt már letárgyaltuk." - khmmm... nem az a kérdés, hogy a kicsikebabának mitől lesz jobb, hanem az, hogy az adott kényszer-szülőnek mitől lesz az.

"Már arra is ugrotok, ha valaki csak megemlíti az örökbefogadást, mint opciót." - figyelj, ne keverj össze 2 teljesen különböző dolgot, az örökbe ADÁST, és az örökbe FOGADÁST. Aki a nem kívánt terhességnél az örökbe fogadást említi, az szimplán zizi... ami ott említhető, az az örökbe adás. Azzal meg több súlyos gond is van, például az, hogy egy rosszabb helyzetben lévőtől várja el az áldozathozatalt azért, hogy egy jobb helyzetben lévőnek még jobb lehessen, tehát alapvetően erkölcstelen bárkit is rábeszélni.

"Fentebb írtam. Embrió a 8. hétig.

Pontosabban a 9. héttől nevezhető magzatnak. Na most, mivel Magyarországon a legtöbb AB pont a 9. héten történik, akik előtte vannak, azoknál teljesen jogos embrióról beszélni.

"A hozzáállásod alapján szerintem te nem vagy ember. Hogy kéne hívjalak?"

Ahogy akarsz, itthon hallgatok a Cica, meg az Istenem megszólításra is:)))

2019. jún. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/126 anonim ***** válasza:
23%
Jaj, az a fránya számtalanszor feltett, kretén kérdés, amire nem jön válasz... Mert nyilvánvalóan blődség. Megfordítom, hogy megvilágosodj. Mondd, te anyádat vagy apádat nyírnád ki, ha választani kéne? Esetleg a tesódat vagy a pasidat fosztanád meg az életétől?
2019. jún. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/126 anonim ***** válasza:
89%
Igen #93, a nem akarásnak nyögés a vége. A válaszolni nem akarásnak is...
2019. jún. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/126 anonim ***** válasza:
0%
Most válaszoljam neked erre azt, amit te az én felvetésemre: hogy t.i. fogadd el, hogy sokan, nagyon sokan elvi okokból ellenzik az abortuszt? Már megint a jól ismert kettős mérce?
2019. jún. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/126 anonim ***** válasza:
100%
#95, én tökéletesen elfogadom addig, amíg nem más, az abortuszt nem ellenző dolgába akarják beleütni az orrukat. Pont ahogy én se megyek abortuszra agitálni olyant, aki elvi AB-ellenes.
2019. jún. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/126 anonim ***** válasza:
91%

#93: így legyen a lottón ötösöm.:’D Ki gondolta volna, hogy nem fogsz valaszolni. De a hárítás és a melledumalas 5*.

Láthatóan még egy szimpla kérdés is meghaladja az agyi kapacitasaidat, ugyanis én azt kérdeztem embrió vagy meglévő gyerek!! Nem két kifejlett, már megszületett ember között kellett választani, óriási különbség. De ezzel a folyton “kikerülöm a válaszadást” sztorival csak minket igazolsz, ha annyira biztos lennél abban, ami mellett itt kardoskodsz, miszerint az embrió tökéletesen egyenértékű a 6 éves gyerekeddel pl, akkor már rég válaszoltál volna. Bár ez is válasz, hogy megállás nélkül terelsz, méghozzá elég egyértelmű és önmagáért beszélő ;) Te is tudod, hogy orbitális ostobaság egy embriót egy lapon említeni srb megszületett emberekkel, máskülönben nem törne le az ujjad egy egyszerű válaszadástól.

2019. jún. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/126 anonim ***** válasza:
6%
Nézd, az, hogy egy lapon lehet-e említeni, vagy sem, azt nyilván nem te döntöd el. Maradjunk annyiban, hogy TE nem vagy képes erre, vagy nem akarod. Persze a TE múltad kényszeres igazolásához szükség van a mániád örökös ismétlésére, ez érthető. Hiszen TE nem vagy és nem is leszel más, mint egy abortuszos nő, akinek nemcsak múltja, de örök jelenje is a tény, hogy megtette. Lehetsz büszke erre most is, meg ágyba vizelő korodban is majd, vérgőzös indulatodban minősítheted a másképp gondolkodókat bármikor életedben, mindez mit sem változtat azon, hogy abortuszos nő vagy. És a sírig ezzel a tudattal fogsz élni. Nyilván elemi érdeked most, hogy a tetted erkölcsi súlyát elfedd: ehhez módodban áll sejcsomózni, tudománytalan téziseket hangoztatni,feltételesen jogképesezni, magadat csupa nagybetűvel kihangsúlyozni, mások fölé helyezni, minden abortuszos kérdésnél litániákat írni, mások értelmi képességeit kétségbe vonni. Mindez jogod. De ez a jog, vagy ennek gyakorlása sem leplezi el soha a tényt: hogy megtetted, hogy elvetted az életét, hogy kikapartattad magadból. Ez vagy te.
2019. jún. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/126 anonim ***** válasza:
86%
Azert amugy arra kivancsi lennek, hogy aki ennyire hangoztatja, hogy egy embrio/magzat egyenerteku egy kifejlett megszulett babaval/emberrel, az hogyha esetleg elvetel az elso 12 hetben akkor a “magzatgyermeknel” is ugyan ugy temetes, “kiskoporso?!, es a tobbi halallal jaro hercehurca megvan? Meg nyilvan valami uniszex nev, bar Mo.-on nincs ilyen(annyi baj legyen) ilyenkor altalaban meg a magzat nemet se tudjak, de hat nyilvan csak oda kene irni valamit a sirkore hiszen o is ugyanolyan ember mint te, vagy en jar neki is a temetes nyilvan. Komolyan az agyam eldobom amikor valaki kepes egy elo, erzo embert egy embriohoz/magzathoz hasonlitani. Igazabol meg nem is lenne ezzel problema mindenkinek joga van hulyenek lenni, de az amikor masra akarjak tukmalni a sajat elba...szott, sok esetben bigott ertekrenduket na akkor van gaz. Szaljatok mar ki masok mehebol ba..szki. A tietek tul unalmas es maseval kell foglalkozni? Soha nem fogom megerteni mi visz ra valakit, hogy azt gondolja van beleszolasa mas eletebe. (Uuu az utolso mondatomra feltett kerdesre mar elore valaszolnek. Nem a magzat meg nem elet igy nem, nem szolok bele senki eletebe.)
2019. jún. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/126 anonim ***** válasza:
9%
Akkor csak arra a nagyon egyszerű kérdésre adjál már választ, vajon mi a frászért előfeltétele az imádott abortuszodnak, hogy a beavatkozást megelőző UH-vizsgálat alapján az orvosi papírra odakerüljön a tény:" élő embrió"? Ha én azt mondom (nem teszem), hogy a te léted nem élet, akkor az tényleg nem is az? Azért, mert te azt állítod, kinyilatkoztatod a szakorvosi vélemény ellenére, hogy a magzat nem él, akkor az már rögtön tény? Ki vagy te?
2019. jún. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!