Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van valami kiskapu ebben az...

Van valami kiskapu ebben az esetben? (abortusz 18 év alatt)

Figyelt kérdés

Még nem vagyok 18 éves (ősszel töltöm be), viszont nem szeretném, hogy a szüleim tudjanak erről az egészről...


De ugye a beavatkozáshoz kell a szülői aláírás, és érdeklődnék, hogy valahogy ezt el lehet hagyni? Pl. ha magánorvos végzi a beavatkozást, vagy magánkórházban történik?! Vagy a papírok aláírásánál elkérik a szülőtől a személyiigazolványt, vagy csak simán alá kell írnia? Mert abban az esetben nem kéne szóljak a szüleimnek... Vagy van bárkinek valami ötlete, hogyan lehetne ezt titokban tartani?



2019. máj. 31. 18:00
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/126 anonim ***** válasza:
85%

Hat figyi amig te nem csak kerdessel tudsz valaszolni, miert varod, hogy mas valaszoljon neked? Szoval akkor az elvetelt embriod is erdemel temetest? Mivel o ugye egyenerteku egy 6 eves gyerekkel.

Most komolyan?! Szavakon lovagolni?! Te is nyilvan tudod, hogy hiaba “elo embrio” a megnevezese attol meg eletkeptelen az en mehem nelkul. Nincsenek erzesi, gondolatai, nem erez fajdalmat, stbstb. amik emberre tesznek egy embert. Szamomra az emberelet onnan kezdodik, hogy megszuletett, es amig nem szuletett meg valaki addig nyilvan meghalni is nehez. Hogy en kivagyok?! Aki nem pofazik bele mas eletebe es mehebe, talan te is megprobalhatnad, szebb vilag lenne az biztos. Tudod ha nem akarsz abortuszt akkor csak siman nem mesz abortuszra, ezt meg egy 5 eves is kepes felfogni, nem tul nehez.

Miert nem azzal foglalkoztok inkabb, hogy hogyan lehetne kivenni a kis “magzatembert” azon nok testebol akik abortuszra mennenek es talaltok fel egy mesterseges mehet? Sokkal hasznosabb dolgokra is fordithatnad ezt a rengeteg energiat. De nyilvan neked nem az embrio a fontos, pont nem erdekli egyikotoket sem, csak szimplan mas nok elete felett akartok donteni, ha mar a sajatotokba nincs beleszolasotok es szimpla tenyeszkancanak nezitek a noket.

2019. jún. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/126 anonim ***** válasza:
85%

"Akkor csak arra a nagyon egyszerű kérdésre adjál már választ, vajon mi a frászért előfeltétele az imádott abortuszodnak, hogy a beavatkozást megelőző UH-vizsgálat alapján az orvosi papírra odakerüljön a tény:" élő embrió"?" - én spec nem tudom, miért szeretik ezt hazudni a kedves magzatvédők...

A valóság ennél sokkal prózaibb. Ha az embrió nem él, az abortusz egészségügyi okból minden esetben ingyenes. (TB-finanszírozott)

Ha az embrió él - és nincs egyéb EÜ ok - akkor viszont térítésköteles.

Ha te önként bevállalod a 2 CSVSZ pofavizitet és a térítési díj megfizetését, onnantól teljesen érdektelen, hogy él-e az embrió, megcsinálják. Ha meg a műtét előtti vizsgálaton detektálják, hogy nem él, akkor visszakérheted a pénzt egyébként.

Bizony, ez a szörnyű igazság, a kérdezett mondatodnak az indoka a mammon, nem egyéb.

(a fizetés rejtelmeivel nem fárasztalak, a lényeg, hogy EÜ-nél a teherviselő a TB, nem EÜ-nél meg az államkincstár, ahova a térítési díj is befut.)


Most komolyan arra törekszel, hogy tételesen legyen cáfolva az egész magzatvédő-legendárium?

2019. jún. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/126 anonim ***** válasza:
80%

"Miert nem azzal foglalkoztok inkabb, hogy hogyan lehetne kivenni a kis “magzatembert” azon nok testebol akik abortuszra mennenek es talaltok fel egy mesterseges mehet? Sokkal hasznosabb dolgokra is fordithatnad ezt a rengeteg energiat. " - vannak ilyen kutatások, maúgy vélik, hogy 20-30 év, mire eljutunk oda, hogy ez működhet.

Viszont szerintem ez sokkal több etikai problémát fog felvetni, mind amit megold, szóval köszönet az nemigen lesz benne.

(ja, és az igazi, keményvonalas feministák a legnagyobb ellenzői, mert attól tartanak, hogy hogy így a nők szerepe leértékelődik)

2019. jún. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/126 anonim ***** válasza:
0%
Tényészkanca???? Édesanyádról beszélsz? Nagyanyádról tán? Ha te mondod! Ebből kiindulva akkor te mondjuk ürítőtömlőnek tartod magadat? Szerintem akkor inkább a kanca, mint a biokondom-lét...
2019. jún. 6. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/126 anonim ***** válasza:
5%
64%: hogy mi okból kerül rá a paírra, hogy a magzat él, lényegtelen. De rákerül. Mert a magzat él. A vérdíjat pedig bizony meg kell fizetni. A mammonról pedig mindig te beszélsz itt: te a gyerekektől sajnálod, én a róluk döntő nőktől. Miközben fényévnyi a volumentkülönbség az összegek között. Épp a te érved az abortusz mellett, hogy a gyereknevelés drága dolog. A pénz neked csak addig mocskos, amíg családra, gyereknevelésre fordítódik. Ha magadra költöd, akkor az haaznos eszköz. Te legálább őszintén beszélsz.
2019. jún. 6. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/126 anonim ***** válasza:
0%
74%-os. Tudod, egy emberről nem csak a válaszai mutatnak képet, hanem a kérdései is. például ha azt mondom, enél-e a saját gyereked húsából, a legtöbb értelmes ember azt mondja: "Hogy gondolod? Eszembe sem jutna ilyen! Milyen sötét lelkű, beteg ember az, akinek ez eszébe jut!" Pedig volt erre példa, a holodomor alatt itt, a szomszédban is. Ugyanez áll a te esetedben is. Melyiket válasszam? A 6 éves gyereket, vagy az embriót? Maga a kérdés is értelmezhetetlen. Annyira, mint amikor megkérdeztem, melyik kezedet vágja le a fűrész. Nem tudtál rá válaszolni, mint ahogy egyetlen anya vagy apa sem tudna a tiedre. És innen látszik is, hogy nem vagy anya, de az is, hogy nem volt szerető családod. Mert akkor tudnád, hogy egy szülő sem szereti jobban az egyik gyerekét, mint a másikat. És a gyerek egy szerető közegben már akkor is felbecsülhetetlen érték, amikor még meg sem született. Amikor még nem is láttad, nem is hallottad. Innentől kezdve a válasz az, hogy teljesen mindegy, ugyanannyira fáj, bármelyiket veszítené el. És ezt nem fogod soha megérteni. Azt mondod, hogy egy ember akkortól ember, hogy megszületett, és önálló életre képes. Ez már ott megbicsaklik, hogy 265 grammos gyereket is meg tudnak ma már menteni, mert itt tart az orvostudomány. Pedig, a természetes körülmények között meghalna. Nem lehet kiragadva szemlélni a dolgokat. És igen, bizony ha szerető közegben vetélés történik, azt, bármennyire nem tudod felfogni, meggyászolják. Nincs koporsós temetés, sírkő és hasonlók, de a fájdalom, a gyász bizony ott van. Nem nőttél még fel ehhez a fórumhoz annyira, hogy hozzászólj, ameddig nem tudod, hogy a léleknek, az érzelmeknek milyen mélységük van.
2019. jún. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/126 anonim ***** válasza:
74%

“Nézd, az, hogy egy lapon lehet-e említeni, vagy sem, azt nyilván nem te döntöd el.”


Ohh bocsánat, nem én, hanem a biológia, az anatómia és az orvosok döntik el! :) Az, hogy nem egyenlő egy embrió egy érző, megszületett emberrel szimplán egy egyszerű biológiai tény. Az, hogy te ezt nem vagy képes felfogni, az mar a te butaságodról tanúskodik. Különösebben sok ész amúgy nem kell eme tény belátásához, logikusan végiggondolva is ra lehet jönni, hogy embrió nem tud anyamehen kívül életben maradni, nem tud levegőt venni (ami életfeltétel), nincsenek kifejlett szervei, amivel életben tudna maradni, nincsenek kifejlett idegpályái, amivel fájdalmat tudna érezni, nincs tudata stb. Az az embrió még nem egy különálló személyiség, csak egy lehetőség, amit a nő dönt el, hogy megadja azt a lehetőséget vagy nem adja. Úgyhogy nem kell a szezont a fazonnal keverni, számtalanszor elmondtuk már: tanulj biológiát, mert bőven rádfér.


“Hiszen TE nem vagy és nem is leszel más, mint egy abortuszos nő, akinek nemcsak múltja, de örök jelenje is a tény, hogy megtette.”


Igen, na és? Neked mi közöd van ahhoz, hogy nekem volt abortuszom? Mintha én nem tudnék róla és mintha legalább egy emberiség ellen elkövetett bűntettről lenne szó. :D Persze az ismeretlenül ítélkezés ugye, ami a ti asztalotok, specialitásatok, az most is nagyon megy. Bár nem mintha rád tartozna, de azért szorosan fűződik a témához, hogy én gyógyszerszedés mellett lettem terhes!! Arról azért még van valami sejtesed, hogy emberek miért szednek foggatlot? Varj segítek kitalálni: mert nem akarnak gyereket! Ahogy én sem akartam, az hogy ennek ellenére mégis összejött, számomra volt a legelkeserítőbb. Egy okot mondj már, hogy miért kellett volna megtartanom egy olyan embriót, amit a hátam közepére nem kívántam?! Ami az egész életemet tönkretette volna, amihez alapjáraton se volt meg a szükséges anyagi feltétel stb. Hm, mégis miért? Mert te azt gondolod jónak? Engem meg az egy kicsit sem érdekel.


Tényleg egy indokot mondj már kérlek miért várjátok el, hogy egy embrióra egyenértékű, élő, érző emberként tekintsünk (mikor ugye bizonyítottan nem az), mikor ti a valójában élő, érző, tudattal rendelkező felnőtt embereket, nőket semmibe veszitek, minden legelemibb, legalapvetőbb emberi joguktól megfosztnátok, amint terhes lesz. Onnantól kezdve nem számít ő mit akar, onnantól kezdve nem számít, ha ő szenved, onnantól kezdve ő csak egy kis senki, csak egy két lábon járó Inkubátor, akinek az egyetlen funkciója, hogy azt a néhány milliméteres embriót kihordja.

Úgyhogy igen, egyetlen percig nem bántam meg azt az abortuszt, életem lehető legjobb döntése volt és ha most teherbeesnék a védekezés ellenére is, most sem döntenék másképp. :) Hiába akarod ezt kiemelni, mit valami szégyellnivaló dolgot, egyaltalan soha nem nem szégyelltem, és soha nem is fogom szégyellni. Semmilyen negatív vonzásban nem befolyásolta se a múltamat, se a jelenemet, se a jövőmet.

Meg miert kéne a sírig ezzel a tudattal elnem..?:D Te komolyan azt hiszed, h én minden nap ezen gondolkozom? Ez évekkel ezelőtt volt, ahogy megműtöttek onnantól kezdve soha egyetlen egyszer nem gondoltam rá, az eg világon semmilyen erkölcsi súlya nem volt a dolognak, úgyhogy igazából tényleg nem értem mire akarsz kilyukadni. Nekem maximum azzal a tudattal kell együttélnem, hogy nagyon jó döntést hoztam és ezzel valahogy együtt is tudok elni. De hogy a te szavaiddal éljek: inkább élek ezzel a tudattal együtt, mint azzal hogy egy rendkívül buta fanatikus vagyok, akinek feltett célja mindenki méhével rendelkezni, mindenki felett ítélkezni, mindenki helyett életre szóló döntéseket hozni stb.


Neked pedig azzal a fájdalmas tudattal kell együtt élned, hogy soha semmilyen körülmények között nem lesz egyetlen egy nő eletebe sem beleszólásod, soha nem hozhatsz meg masok helyett életre szóló döntéseket, soha egyetlen egy nő és parja életét sem teheted tönkre egy nem kívánt gyerekkel. Az, hogy neked a (biológiai) tények, törvények és társaik mind semmit nem jelentenek és hazugnak nevezed őket, ismét csak téged minősít. Elhiszem és hát az irasaidból szemmel látható, hogy neked egyetlen normális lábakon helytálló erved nincs arra, hogy miért gondolod alapvető jogodnak a mas eletebe való beleszólást és miért gondolod úgy h leszolhatsz és minősíthetsz ismeretleneket csak mert azok más elveket vallanak..

Addig amíg képtelenek vagytok valaszolni arra, h TI oly hatalmas magzatvedok vallaltok-e felelősséget, ha egy nő akire a szokásos demagóg dumával ra sikerült kenyszeriteni a szülést és neadjisten depressziójaban végez a csecsemővel születése után? Gondolom önként jelentkeztek, h ez a ti hibátok, a ti érzelmi zsarolásotok eredménye és bevinultok börtönbe. Meg persze fizetitek a pszichológust. Ugye? :) És 10edjere kérdezem, hogy MI is beleszólhatunk a ti döntéseitekbe? Elküldhetünk abortuszra, hiába akarod megtartani, ugye? Amíg ezekre nem valaszoltok, csak üres és szánalmas fecsegés mindent amit idehánytok.

És nem, soha nem is akarom megérteni, hogy gondolkodhat el valaki komolyan azon, hogy egy fejletlen embriót vagy a meglévő gyerekét válassza egy adott helyzetben! Szerencsére nem vagyunk egyformák, halistennek soha nem találkoztam hozzatok hasonló rendkívül korlátolt gondolkodású egyedekkel és őszintén remélem, hogy soha nem is fogok.🙏🏼 És most jöhet megint a sok üres, érveket és rendelet mellőző melleduma.:)

2019. jún. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/126 anonim ***** válasza:
85%

"Miközben fényévnyi a volumentkülönbség az összegek között. Épp a te érved az abortusz mellett, hogy a gyereknevelés drága dolog." - összekeverhetsz valakivel, nem rémlik, hogy valaha is szóba hoztam a pénzt két, gyereket akaró fél vonatkozásában. (ott ugyanis a pénzt meg lehet oldani, ha meg akarják).

Az abortuszra az az erős érv, ha valamelyik fél nem akar gyereket az adott helyzetben. Akkor meg akár milliárdosok is lehetnek.

Vágod?

2019. jún. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/126 anonim ***** válasza:
77%

“Tényészkanca???? Édesanyádról beszélsz? Nagyanyádról tán? Ha te mondod! Ebből kiindulva akkor te mondjuk ürítőtömlőnek tartod magadat? Szerintem akkor inkább a kanca, mint a biokondom-lét...”


Nem ok nem voltak tenyeszkancak, ok akartak a gyereket es senki nem eroszakolta rajuk. Ti gondoljatok azt, hogy egy embrio fontosabb az anyanak vagy a mar meglevo gyereknel, ti neztek ugy a nokre, mint egy kib..aszott ket labon jaro inkubator.


“ Maga a kérdés is értelmezhetetlen. Annyira, mint amikor megkérdeztem, melyik kezedet vágja le a fűrész. Nem tudtál rá válaszolni, mint ahogy egyetlen anya vagy apa sem tudna a tiedre.”


De a legtobb anya es apa akinek van esze az egyertelmuen a mar meglevo gyereket valasztana. Mert az embrio meg nem gyerek, tudod benne van a neveben mar ha annyira a szavakon lovagolsz, szoval persze hogy nem szereti senki jobban az egyik gyereket, mint a masikat, de ugye az embrio meg MINDIG NEM GYEREK.


“már ott megbicsaklik, hogy 265 grammos gyereket is meg tudnak ma már menteni, mert itt tart az orvostudomány. Pedig, a természetes körülmények között meghalna. ”


Mint irtam onnantol szamit nekem embernek miutan elve megszuletik. Ha a 265 grammos magzat megszuletik elve es eletben birjak tartani akkor igen mar o is elo ember, viszont attol mert ilyen kicsi a sulyarg kivannak fejlodve alapveto az elethez szukseges szervei es stb. ezert tud eletbe maradni. De a par hetes embrio vagy magzat az egyszeruen nem tud eletben maradni, meg ki sincs fejlodve konyorgom, akkor hogyan akarod hozza hasonlotani?


“ És igen, bizony ha szerető közegben vetélés történik, azt, bármennyire nem tudod felfogni, meggyászolják. Nincs koporsós temetés, sírkő és hasonlók, de a fájdalom, a gyász bizony ott van.”


Ezt nem is vitatja eloled senki, hogy valaki aki varta a gyereket es elvetel az meggyaszolja, ez teljesen normalis, na de azert megse kap temetest es a tobbi mivel NEM EGYENERTEKU egy mar kifejlett, erzo gyerekkel. A temeteses peldaval probalok ravilagitani, hogy egyszeruen soha, de soha nem lesz egyenerteku egy embrio/magzat egy mar megszuletett gyerekevel, de ugy latszik a korlatolt, fekete-feher agyadba ez nem igazan megy at.

2019. jún. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/126 anonim ***** válasza:
11%

Próbálsz világítani, próbálsz, de ahhoz fény is kellene...

A h.lye temetésed, ott cáfolható, hogy sok helyen a korababákat is kiadják, lehet temetni őket. De kapaszkodj meg: sok érző szívű gazdi még az elpusztult kedvencét is eltemeti. Miért ne tenné? Ekkora b.romságot ide még asszem nem írtak, mint te, hogy t.i. az emberlét bizonyítéka egy esetleges temetés volna. A h.lyeség ezen foga nálad teljesen egyedi. Az, hogy a te magzatod veszélyes hulladékként végezte a kórházban nagy örömödre, egy dolog, de attól még, hogy te ilyen halálra szántad és eszedben sem volt eltemetni(?), nem volt kevésbé ember.

Jössz a genetikával: tudod, én, akinek 2 agysejtem van szerinted, megtanultamm, hogy az élővilág fajait azok genetikai állománya alapján osztályozza a taxonómia. Már, ha érted... Namármost, az embriódnak 100%-ban humán genetikai állománya volt, hacsak nem gumikacsát vártál ugye. Ez és csak ez bizonyítja, hogy ember volt. Rád szorult volna, nélküled életképtelen volt, mint minden méhlepényes emlős embrionális utóda, már ha felfogod..., de ember volt és életjelenségeket mutatott. A tudományos világ, aminek láthatóan nem vagy tagja..., de még a 64%-os szólamvezetőd itt sem tagadja, hanem éppen tényekkel támasztja alá, hogy az embriók élő emberek. Az csupán a te fantazmagóriád és vágyálmod szüleménye, hogy te embert csak érző, megszületett személyekben ismersz el. A taxonómia, ha érted, nem ismer ilyen szempontokat. Vallhatsz efféle náci nézeteket, megfoszthatod magadban emberi mivoltuktól tetszőleges embertársaidat, koruk, életterük, érzelmi életük, vagy kognitív (már, ha érted) készségeik alapján, de mások is gondolkodhatnak így rólad is akár... Ez azonban természetesen csak a fundamentalista (már, ha érted) önimádatod mások számára nyilvánvalóan szánalmas, groteszk, ha érted, és leplezetlen bizonyítéka marad.

2019. jún. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!