Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van valami kiskapu ebben az...

Van valami kiskapu ebben az esetben? (abortusz 18 év alatt)

Figyelt kérdés

Még nem vagyok 18 éves (ősszel töltöm be), viszont nem szeretném, hogy a szüleim tudjanak erről az egészről...


De ugye a beavatkozáshoz kell a szülői aláírás, és érdeklődnék, hogy valahogy ezt el lehet hagyni? Pl. ha magánorvos végzi a beavatkozást, vagy magánkórházban történik?! Vagy a papírok aláírásánál elkérik a szülőtől a személyiigazolványt, vagy csak simán alá kell írnia? Mert abban az esetben nem kéne szóljak a szüleimnek... Vagy van bárkinek valami ötlete, hogyan lehetne ezt titokban tartani?



2019. máj. 31. 18:00
 81/126 anonim ***** válasza:
11%
Természetesen nem olvaslak végig, de ha javasolhatom, az "én" személyes névmást,eg az "eny" birtokos névmást a továbbiakban mondjuk 64-es betűmérettel írd, mert a nagyszerű és megismételhetetlen egód így sajnos nem tűnik ki eléggé a karakterszámra fizetett bölcsességeid közül. És ez pótolhatatlan veszteség így.
2019. jún. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/126 anonim ***** válasza:
8%
...meg az "enyém" birtokos névmást
2019. jún. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/126 anonim ***** válasza:
87%

#81: hát igen, amikor elfogynak a nem létező kamu érvek, akkor jön a mellébeszélés és társai. :D Komolyan, forgatókönyvszerű. Mint az ovisok: ami engem nem érdekel, az nincs is, bibibi. :D Ha valaki rámcáfol és alapjaiban rengeti meg a sok vad baromságot, amit összehordtam, akkor inkább el kezdek halandzsázni v támadok. Tipikus magzatfanatikus attitűd. A nekik szegezett és feltett kérdésekre valaszolni képtelenek, hisz akkor ugye a saját kis kreált meséjükről, akarom mondani hazugsaghalmazukról hullana le a lepel, ugyanakkor az érvelés se az erősségük, mert minden érvnek álcázott maszlag, amit magukból ontanak, nettó hazugsag és egyben még hülyeség is.

Persze arra ne is várjunk választ, hogy miért is gondolják, h nekik joguk van beleszólni más eletebe, hogy nekik joguk van rendelkezni más méhével, hogy nekik joguk van idegeneket felelősségre vonni, joguk van életreszóló döntéseket meghozni más emberek helyett ésatöbbi ésatöbbi. Meg persze az se világos továbbra sem, hogy mit keresnek egyáltalán itt fanatikus magzatimádók, miközben ez a terhesség megszakítása (!!) témakör. Egy biztos: logikát tőlük ne várjatok, mert nincs!

2019. jún. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/126 anonim ***** válasza:
89%
Azért ismétli az ‘én’ és az ‘enyém’ szavakat többek között a 70%-os is, mert sokan láthatóan még csak hírből sem ismerik mit jelent az, hogy én, te, ő. Hogy mit jelent az, hogy az enyém, a tied és az övé. Hogy a magánügyről és magánéletről, mint olyanról már szót se említsek. Ha alapvető dolgokkal tisztában lennél, mint például hogy mi a különbség az én testem és mi a különbség a te tested között, hogy mi a különbség az én életem és mi a különbség a te életed között, akkor talán nem kéne senkinek sem ismételnie magát. Ha végre sikerülne felfogni, hogy kizárólag csak a TE életedbe és testedbe van beleszólásod, az enyémbe meg nincs, ahogy X és Y életébe sincs, akkor meglehetősen könnyebb lenne a helyzet, de akit még ennyire sem tanítottak meg gyerekkorában, azzal teljesen felesleges még csak szóba állni is. Ott kezdődik a fő probléma forrása, hogy sokan azt hiszik a saját életükön kívül joguk van beleszólni bárki máséba, pedig nincs és soha nem is lesz! Ha én pl tetoválást akarok csináltatni, akkor azt csináltatok, ha szét akarom varratni az egesz testem, az is az én totális magánügyem. Ha úgy döntök teleszuratom magam piercinggekkel, akkor úgy fogok tenni. Ha zöldre akarom festeni a hajam, hát zöldre festem. Ha meg arra a döntésre jutok, hogy abortuszra megyek, akkor abortuszra megyek és pont. Se egyik, se másik döntésembe nincs az ég világon semmiféle beleszólásotok. Nem is értem ebben mi ilyen bonyolult, hogy egyesek még mindig keptelenek felfogni. Persze az ilyen 27%-oshoz hasonló korlátolt,csökött agyúak lennének a legjobban felháborodva és megsertodve, ha valaki az ő tökéletes kis életükbe ugatna be ilyen gusztustalan, pofátlan szinten, ahogy azt ők tennék..
2019. jún. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/126 Lili8989 ***** válasza:
78%
Választ továbbra sem kaptam. A "miből" kérdésemre.
2019. jún. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/126 anonim ***** válasza:
17%

"tudománytalan mocskos hazugságot, hogy úton-útfélen odahazudjatok, hogy az az embrió már most szeret, már tudata van és saját akarata és élni akar és a többi demagóg agymenes. Na ez a hazugsag."

Mivel igazolod, hogy ez hazugság?

"Az alapvető probléma ott kezdődik, h számodra egy embrió egyenértékű egy már megszületett emberrel. Na már normális ember ugye tudja, hogy ez még véletlenül sem igaz."

Ez a véleményed. Szerintem meg egyenértékű. Ennyi.

„A valóság meg úgy néz ki, hogy a nő méhe bizony a nő teste, tehát bizony az ő döntése, hogy abban a méhben van-e keresni valója egy más organizmusnak, avagy nincs.”

Igen, ezért döntött a párod helyesen, és tartotta meg a gyereketeket.

Azért vagyunk a Gyermekvállalás, nevelés kategória terhesség megszakítása alkategóriájában, mert döntéspártiak vagyunk. Ugyanis a döntéspártiság azt jelenti, hogy dönthet az ember, választhat különböző lehetőségek között. Ha jön egy kérdező, hogy ti mit tennétek, ha nincs pénzetek/elhagy a pasi/tanulni, szórakozni, élni akarok még, de teherbe estem, akkor ti azt mondjátok, menj abortuszra. Igen, ez is egy lehetőség. De ne bántsa már a szemeteket az, ha a valaki felhívja a figyelmet arra, hogy 1: örökbe lehet adni; 2: fel lehet nevelni. Ha meglátjátok ezeket az opciókat itt válaszként, elönti a vér az agyatokat, és ugyanazokat az érveket fogjátok üvöltözni, idegbeteg módjára. Lehetséges út az abortusz? Igen, az. Van olyan helyzet, amikor ez a jobb megoldás? Igen, sajnos az élet sokszor produkál ilyet, és ez senkinek sem jó. Meg kell vetni azt az anyát, aki abortuszra megy? Nem, nem szabad. El kell fogadni a döntését, és segíteni kell, bárhogy dönt, ez az alapvető emberség. Fel kell hívni a figyelmét arra, hogy lehet más megoldás? Igen, fel. Itt, ebben a topicban kell, mert itt döntés előtt állnak. Hülye az, aki azt mondja, hogy a babák vagy a terhesség topicban nem megy vergődni. Persze, minek menn! Ugyanis itt áll a nő/vagy férfi döntés előtt. Nem a nőkkel van baj, akik itt kérdeznek ijedten, tanácstalanul, félve. A baj a provokátorokkal van, akik a harmadik válasznál már odaköpik: a magzatfanatikusokkal meg ne foglalkozz - úgy, hogy egyetlen magzatvédő bejegyzés sem volt fölötte. Vagy azokkal, akik embrióról és sejtcsomóról beszélnek. Az egy dolog, hogy minden emberi élet, tehát a provokáló élete is ezen szakaszból indult, hacsak nem az apja fejéből zuhant ki, és végeredményben mindannyian sejtcsomók összessége vagyunk, de nyílván azért használja ezt, hogy provokáljon másokat. Szóval nem a kérdezőket kell megvetni. Hanem azokat, akik oda-odaszúrnak másoknak, elhallgattatnak két másik megoldást (az örökbeadás és a felnevelés), és csak egy mantrát fújnak.

2019. jún. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/126 anonim ***** válasza:
82%

"Mivel igazolod, hogy ez hazugság?"


Ööö mondjuk biológia..? Ismerős szó? Sokaknak nem ártana tanulni egy kis biológiát, akkor nem hordanának ennyi baromságot össze.


"Szerintem meg egyenértékű. Ennyi."


Aha, legyen. Egy kifejletlen, teljesen a nő méhére utalt, magától levegőt venni képtelen, tudatlan embrió tételezzük fel egyenértékű egy már megszületett, érző emberrel.... Akkor válaszolj már a kérdésre, amit 2x is feltettem, hogy az embriódat vagy a meglévő gyereked választanád?! És nem kell jönni a tipikus mellébeszéléssel, hogy de hát milyen helyzetben kéne választani. A lényeg, h melyiket választanád?? Sokan itt csak rizsáznak, mert normális ember naná, h a meglévő gyerekét választaná, csak akkor szépen rácáfolna önmagára.


„mert döntéspártiak vagyunk”


Jó vicc volt. Mikor egy abortuszos kérdésnél 2 mp alatt megjelennek a fanatikus, gyilkosozó, érzelmileg zsaroló, ítélkező, számonkérő kedves „döntéspártiak”? Rájuk gondolsz talán? Mint a 27%-os is, aki meg akarja mondani ki mit kezdjen a saját életével és testével? Aki úgy gondolja a nőkre kötelezően rá kell kényszeríteni a szülést, ha egyszer terhes lett? Ennek minden a neve, csak nem döntéspárti.


„….hogy dönthet az ember, választhat különböző lehetőségek között. Ha jön egy kérdező, hogy ti mit tennétek, ha nincs pénzetek/elhagy a pasi/tanulni, szórakozni, élni akarok még, de teherbe estem”


Mond csak, elolvastad a kérdést egyáltalán vagy szimplán csak akartál valami okosnak vélt dolgot mondani? A kérdező ELDÖNTÖTTE! Világosan leírta, h nem tartja meg, abortuszra megy. Ennek ellenére mégis megjelentek a keselyűk (csak sok hsz-ük törölve lett) és mindennek lehordták a kérdező, hogy biztos nem védekezett, ha ahhoz nagylány voltál, hogy szexelj, akkor állj anyád elé. Meg remélem titokban megcsinálják és utána meg lesz valami súlyos szövődményed, h csak azért is meg tudják a szüleid ésatöbbi. Normális az ilyen? Aki szánt szándékkal akar másnak ártani és ezt elvezi?! Az a gond, h a fanatikus magzatvédők MINDENHOL megjelennek, ami abortusz és ott is kéretlenül osztják az észt, demagóg hazugságokat hordanak össze, gyilkosoznak, mocskolódnak, ítélkeznek, ahol a kérdést már adott: abortuszra fog menni a kérdező! Rengeteg ilyen kérdés van, sőt a kérdések nagy része úgy íródik ki, h a kérdező már eldöntötte, h abortuszra megy! Mégis ott is kéretlenül megy az ész osztás, pedig a kutya nem kíváncsi rá. Szerinted, aki tudja h abra fog menni, mert az a jó döntés számára, azt hol érdekli hogy végig szenvedhetné a 9 hónap terhességet, majd a brutál szülést és örökbe is adhatná?? Az a baj, h képtelenek vagytok tiszteletben tartani a másik döntését és ahhoz mérten válaszolni. És igen, aki leírja h a pasija elhagyta és az össz anyagi háttere a csupasz hátsója, annak racionális ember módjára gondolkozva nem javasoljuk, h szüljön a nagy büdös semmire, ellenben ti. Persze az már nem érdekel utána, hogyha éhen hal a gyerek meg az anyja is… Kit izgat? Ti boldog-boldogtalannak javasoljátok, h tartsa meg, bele sem gondolva a következményébe.

2019. jún. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/126 anonim ***** válasza:
92%

#86, azt hiszem erre mondják azt, hogy a lét határozza meg a tudatot, már bocsi:)

"Mivel igazolod, hogy ez hazugság?"

- anatómia, fiziológia, patológia - tudod, bioszkönyv....


"Igen, ezért döntött a párod helyesen, és tartotta meg a gyereketeket." - a maga szempontjából biztosan... meghozta azt a döntést, amit ő helyesnek tartott, aztán (sajnos elég későn, mai eszemmel 30 perc lenne, nem évek) én is meghoztam a magam szempontjából helyes döntésem. Ugye?

"Ez a véleményed. Szerintem meg egyenértékű. Ennyi." - a túróst ennyi, ennek a véleménynek a következményei beláthatatlanok...

" De ne bántsa már a szemeteket az, ha a valaki felhívja a figyelmet arra, hogy 1: örökbe lehet adni; 2: fel lehet nevelni. "

- pont erre van a CSVSZ

- az örökbe adás szerintem rosszabb alternatíva az abortusznál

- a megbánt AB-on 1 ember szív, a megbánt szülésen minimum 3, a megbánt AB-nál könnyen találsz támogatókat, a megbánt szülésnél még a saját családod se fog melléd állni, stb.

Fogadunk, hogy egyetlen ép tanácsod sincs arra, hogy hogyan lehet kezelni azt, ha valamelyik szülő megbánja a gyerekvállalást ???

"El kell fogadni a döntését, és segíteni kell, bárhogy dönt, ez az alapvető emberség."

Ez pontosan így van - dráma magzatvédőink viszont ezt örökösen elfelejtik, és még azt is a megtartással zaklatják, aki egyébként azt kérdezi, hogy vigyen-e papucsot a kórházba.

"Fel kell hívni a figyelmét arra, hogy lehet más megoldás? Igen, fel. Itt, ebben a topicban kell, mert itt döntés előtt állnak." - túróst kérlek, pont erre van a CSVSZ - mint már említettem.

"A baj a provokátorokkal van, akik a harmadik válasznál már odaköpik: a magzatfanatikusokkal meg ne foglalkozz "- aki szerint ez provokáció, az talán olvasgasson pár abortuszos kérdést... a magzatfanatikus NEM AZ, akinek normális véleménye van, hanem az, aki lelki zsarolással, magzatkanaplócskákkal, néma sikolyokkal, és egyéb manipulatív szeméttel terrorizál, vagy épp gátlástalan hittérítést folytat. Márpedig az igenis IGNORE ON.

"Vagy azokkal, akik embrióról és sejtcsomóról beszélnek." - miért, szerinted hogy kellene egy embriót hívni, ha egyszer pont ez a neve??? Alkalmazzuk az előbb említett agyhalott fanatikusok újbeszéljét a "magzatgyermek"-kel, vagy mit? Ilyen megfontolásból a tyúktojást és a barackmagot hogy kell hívi? Várj, kipróbálom a boltban, és kérek 10 tojásállapotú tyúkot...

"Hanem azokat, akik oda-odaszúrnak másoknak, elhallgattatnak két másik megoldást (az örökbeadás és a felnevelés),"

Harmadszor is elmondom, pont erre van a CSVSZ. Ráadásul én az örökbe adást sokkal rosszabbnak tartom az abortusznál mind a nő, mind a születendő gyerek szempontjából, és nem fogok valakiknek rosszat akarni csak azért, mert más ezt tartaná helyesnek.

2019. jún. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/126 anonim ***** válasza:
82%

86-os

Csak épp azt felejted el ,hogy a legtöbb abortusz kérdés nem arról szól,hogy megtartsa e vagy sem.

Már kész tényként közlik az abortuszt tehát nincs más opció.Eldöntötték,eldöntötte,hogy abortuszra megy.Tény.

Én úgy gondolnom pl itt is a kérdésben is abortusz kisebbik rossz döntés mint ha megtartaná.Mire tartsa meg??0 anyagi háttérre??

Egy párkapcsolatába minden döntés közösnek kell,kellene lennie.

2019. jún. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/126 anonim ***** válasza:
13%

87-es!

"Ööö mondjuk biológia..? Ismerős szó? Sokaknak nem ártana tanulni egy kis biológiát, akkor nem hordanának ennyi baromságot össze."

Előbb egy kis fogalommagyarázat: hivatalos szóhasználatban 8. hétig embrió, utána magzat. Hogy értsd, miről beszélünk. Az abortuszok pedig elsősorban magzatokat érintenek. A 10. hétre a magzat összes létfontosságú szerve kialakult, és megkezdik összehangolt, közös működésüket. Az agy rohamos fejlődésnek indul: percenként 250 000 idegsejt jön létre az embrionális agyban. Nem életképes önmagában, de nem életképes egy kómában fekvő beteg sem. Ha a fő szempont az, hogy képes-e önállóan élni, úgy nem áll az érved.

"az embriódat vagy a meglévő gyereked választanád?!" Válaszolok, ha előbb te: a jobb vagy a bal karodat vágja le a fűrész. Mert a példád ilyen szintű.

A többire pedig azért nem válaszolok tételesen, mert én nem ebben a hangnemben írtam. Jelenleg a stílusod inkább hánytatásra alkalmas. Ha lehiggadtál, folytathatjuk.

Alatta író 64%-osnak:

,,"Ez a véleményed. Szerintem meg egyenértékű. Ennyi." - a túróst ennyi, ennek a véleménynek a következményei beláthatatlanok..." persze, számodra elsősorban, aki most sem tud túllépni a kudarcán, hogy a gyerek fontosabb volt, mint a te jóléted.

"pont erre van a CSVSZ" és ez a fórum. És bármely fórum. És a plakátok, és a szórólapok. Hogy van más út.

"az örökbe adás szerintem rosszabb alternatíva az abortusznál" Szerintem meg nem is Fragola készíti a legjobb fagyit. Ez is egy vélemény.

"Fogadunk, hogy egyetlen ép tanácsod sincs arra, hogy hogyan lehet kezelni azt, ha valamelyik szülő megbánja a gyerekvállalást ???" terápia. Semmi esetre sem megszökés. Az a gyávák módszere, de ezt már letárgyaltuk.

,,... a magzatfanatikus NEM AZ, akinek normális véleménye van, hanem az, aki lelki zsarolással, magzatkanaplócskákkal, néma sikolyokkal, és egyéb manipulatív szeméttel terrorizál, vagy épp gátlástalan hittérítést folytat. Márpedig az igenis IGNORE ON." Már arra is ugrotok, ha valaki csak megemlíti az örökbefogadást, mint opciót. Ne te kérj ki itt dolgokat.

"Vagy azokkal, akik embrióról és sejtcsomóról beszélnek." - miért, szerinted hogy kellene egy embriót hívni, ha egyszer pont ez a neve???" Fentebb írtam. Embrió a 8. hétig. A hozzáállásod alapján szerintem te nem vagy ember. Hogy kéne hívjalak?

"Harmadszor is elmondom, pont erre van a CSVSZ." És a CSVSZ mellett ez a hely, mint írtam. Véleményt szabad nyilvánítani, nem csak nektek.

2019. jún. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!