Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van lepukkanva, elhizva...

Miért van lepukkanva, elhizva minden civil terhes, terhesseg utani no?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ez most nem egy rosszindulatu pukkaszto kerdes,ezt elore leszogeznem.(Nem annak szanom) De tenyleg igy latom,hogy szinte kivetel nelkul nem latok egy izlesesen feloltozott,nem tulsulyos,nem zsiros haju anyukat. Pedig nekem ne mondja senki,hogy terhesen nem lehet felvenni egy fulbevalot,sminkelni,hajatmosni,nem mangalica sulyura hizni. A celebeknek miert megy? Ott van pl csobot adel,vasvari vivien,darai andrea(kasza tibi felesege). Ok miert tudnak vekonyak maradni? Ok miert tudjak megmosni a hajukat? Es nekik nincs bebiszitteruk.....

2019. szept. 10. 10:16
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

Elég rosszindulatú ember lehetsz. Vagy kisebbségi komplexusod van, mert nem sikerül semmi az életben, vagy tényleg gyök.ér vagy.

Nem minden kismama/gyerekes anyuka ilyen. Ahogy észrevettem, főként azok néznek így ki, akiket telibeszarja a párja, nem segít nekik sem a háztartásban, sem a gyerekkel és még elvárja, hogy az asszony körülugrálja,és még az ágyban is kielégítse a vágyait.

Akiknek szitter, mama, papa, anyámkínja segitsége van, az ráér naponta edzőtermezni, heti fodrász, magassarkú.

Én adok magamra, el tudok járni néhanapján, sportosan öltözöm, hetente mosok hajat és jajaj, van rajtam 15 kg de folyamatban van az eltüntetése.

2019. szept. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%
jaj a kasza felesége, lehet, hogy 40kg, de azok az olcsó"divatos" ruhák, mayochixx (nem tudom hogy írják) bazira ízléstelen, úgy öltözik, mint egy 15 éves.
2019. szept. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
Uramisten! Mennyire demagóg és szexista már ez a kijelentés, mindazon túl persze, hogy egyértelműen fikció. 45 leszek 2 hét múlva, sosem sminkeltem, mert utálom és igen, álszerénység nélkül hibátlan bőröm van még mindig, ha majd nagyon nekiveselkedem az öregedésnek, talán "bőrkiegyenlítek" némi alapozóval, de nemigen fűlik hozzá a fogam. A 4 éves koromban kilyukaszott fülem is már rég összeforrt, mert kábé az eset után egy évig bírt anyám beleimádkozni fülbevalót, vérlázító, azt is rühellem, sőt kapaszkodj meg, sosem hordtam semmilyen ékszert, az egyetlen a jegygyűrűmön kívül (kísérőm nincs, sem eljegyzési mifene, a köveset sem szeretem). Gyűlölöm a szoknyát, (meg a nőcis rucit, sőt a magassarkút is) pedig a második álszerény kijelentéssel élve bitang jó lábam van, köszönhetően annak, hogy hosszú, izmos és vékony, nem ártott neki a 17 év atlétika és a mai napig rendszeres mozgás. Egy nő nem ezektől lesz nő és még soha senki nem gyanúsított slampossággal vagy nőietlenséggel, pedig a munkámban elvárt dresszkód miatt (kosztüm, én ebből is nadrágos verziót hordok ofkorsz) általában ez farmer és póló, vagy annak évszakhoz illő változata. Mindettől függetlenül sem voltam 60 kiló felett sosem, kivéve a terhességeim (kétszer szültem) alatt, a 175 centimhez 57 kg vagyok és úgy fogok már meghalni valószínűleg, hogy a diéta és fogyokúra szót is csak hallomásból ismerem. Nem számítok valami űrlénynek, avagy kivételnek a környezetemben, számtalan csinos, igényes, fitt anyukát ismerek, keresgélnem sem kell és egyikük sem műnő. Az említett celebeidtől a belem kifordul és evvel biztosan nem vagyok egyedül, sem a sminktől, sem az ékszerektől, sem a dizájner cuccoktól nem lesz valaki igazi nő, de még csak igényes sem. Ébredés után nézd meg az összeset, aztán gyere vissza észt osztani. Sokan sokfélék vagyunk, de ugyanúgy, ahogy az észt sem osztották egyformán (lásd a magadféléket), ugyanúgy kinézetre is sokfélék vagyunk szerencsére, van kövér, sovány, szép és csúnya. Való igaz, hogy elhízás terén szép dobogós helyünk van Európában és világviszonylatban is elöl járunk, de a kegyetlen igazság az, hogy abban ugyanolyan mértékben szerep jutott a férfiaknak is, mint a nőknek és ők még csak nem is szülnek, mégis vágási sertés méretűre dagad minden második a huszas évei után (sokan már előbb). Ergo a diszkriminatív és erősen előítéletes kijelentéseddel is kizárólag a saját szegénységi bizonyítványodat állítod ki, de nyilván a környezetedben senkit sem érdekel,(vagy nem voltál elég tökös a képükbe vágni) ezért voltál kénytelen ideokádni. Bravó! Jár érte a taps és a keksz!
2019. szept. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Koszonom a velemenyeteket. Johetnek még!
2019. szept. 10. 13:33
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az utolsóval. A celebkéket, akiket is felsoroltál, csak fényképen látod, élőben sosem.Persze,hogy tökéletesek, smink haj... 3 órát ha nem többet készül egy ilyen beállított kép róluk.

Igen, vannak igénytelen nők, ez igaz, de olyanok közt is van igénytelen, aki nem is szült még.

Általánosítani pedig nem szép dolog, mert az, hogy te csak az elhízott, igénytelen nőket veszed észre az csak a te fókuszodnak köszönhető.

Másrészt pedig smközvetlen szülés után is ki kell mozdulni néhány "civil" nőnek, amikor mindenhogy néz ki szegény, csak nőnek nem, ugyanis időbe telik, míg egy nő összeszedi magát szülés után.

De lefogadom, hogy egy gyermektelen nő vagy, aki azt sem tudja mivel jár a terhesség, szülés, gyereknevelés. Csak azt látod, hogy Luxusvivike tökéletes, de a műtétet, ami eltünteti a striákat, meg plasztikát, ami helyrerakta a lógó melleit, azt nem.

Az, hogy celebek alapján ítélkezel, akiknek az élete csak látszat, minden a médiának szól amit csinálnak, az, hogy te az ő életük alapján ítélsz el másokat mindent elmond rólad, főleg azt, hogy tökéletesen felszínes vagy semmi több.

2019. szept. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
Akiket írtál mind vékonyak voltak előtte is. Én vékonyan sem voltam ilyen cingár, nem tehetek róla hogy tömzsi vaskos lábaim vannak és kerek fenekem még 48 kilósan is. És hiába diétáztam és sportoltam végig a terhességet és még most is, mégis 20 kg jött fel és az utolsó 5 kiló nem mozdul a hasamról bármit is csinálok. Sminkelni nem szoktam, de a hajam tipptopp és csinosan öltözöm, de ha aznap csak boltba kellek elmenni vagy csak sétálok egy kört a gyerekkel akkor már hadd ne kelljen puccba vágnom magam. Ha ezért ízléstelen mangalica vagyok hát legyen. A fülbevaló meg 3 mpig bírná, a babám azonnal kitépné a fülemből.
2019. szept. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló, nem kell mentegetőznöd a plussz 5kgval a kérdező előtt. Ahogy az ábra mutatja, fogalma sincs mivel jár egy gyerek. Neki az insta világ a valóság, az igét meg az üresfejű influencerektők hallja. Önálló, reális gondolkodást ne is várjunk tőle, azt meg pláne ne várjuk, hofy megértse, mivel jár a valós gyermeknevelés.
2019. szept. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
Hol látsz ilyen anyukákat? Nekem 8 hónaposom van, ugyanúgy nézek ki, mint előtte. Ha megyünk valahova sminkelés, nem zsíros a hajam, kevesebb a súlyom is, mint terhesség előtt. Itthon tornazgatok, futok, van kaja mindig, rend van. Járunk baba mama klubba, ott is csinos kis anyukák vannak. Én épphogy ilyen általad elmondott anyákat nem látok.
2019. szept. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
55%

Nem minden nő hízik el és válik igénytelenné szülés után!De tény hogy sokan. Ok, a hízást nem mindig lehet meg akadályozni, állhat betegség is a háttérben. De azt én sem értem, hogy miért kell zsíros hajjal, kócosan, szakadt nyullot melegítőben és pólóban az utcán csatangolni. Lehet egyszerűen úgy érzik, hogy ez meg van nekiek engedve, mivel ők újdonsült anyák. Ez viszont helytelen hozzáállás. Ugyanis gyorsan pólót, nadrágot váltani, vagy este hajat mosni nem nagy dolog és alap higiénia.

Amúgy a celebeket nincs mit nézni. Mindnek bejárónője van, meg babysittere, pénz is van dögivel, így minden két hétben teljes tuningon esnek át (pedikűr, manikűr, kozmetikus, fodrász) és tény hogy nem mindenki tudja magának ezt megengedni. Arról nem is beszélve, hogy ahogy szülés előtt úgy szülés után is egy személyi edző foglalkozik velük. Míg a civil anyukáknál az edzés a játékok össze vakarásával és a házi munkával véget is ér.

2019. szept. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
51%

'Civil' anyuka vagyok; 14 hónapos kislányommal vagyok itthon.

Ha megyek valahová, mindig kisminkelem magam, 'mackóm' nincs is, mert itthon is tunika + leggings-ben vagyok, a játszóra is így viszem a gyerekem; ez a 'legjátszósabb' öltözékem. Ha megyek valahová, ugyanúgy szoknyát, ruhát veszek fel magassarkúval, mint a gyerekem születése előtt, a különbség csak annyi, hogy nem túl magas a cipő sarka, hogy még tudjak benne futni a gyerekem után, és nem túl mini a ruhám, hogy le tudjak még hozzá hajolni anélkül, hogy 'villantanék'.

Esténkét sportolok, vagy otthon erősítek; jelenleg 48 kg vagyok, még mínuszban is az eredeti súlyomhoz képest.

Fenékig ér a hajam, és sosem zsíros...

Csak hogy tudd, van ellenpélda is!

Ez szémelyes igény, és higiénia kérdése; nem a népszerűségé...

2019. szept. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!