Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkahelyemen, mikor mondjam...

Munkahelyemen, mikor mondjam el, hogy terhes vagyok, ha másfél hete kezdtem el dolgozni és próbaidőn vagyok? 27/N

Figyelt kérdés
Bölcsődében dolgozok kisgyermeknevelőként, de nagyon számítanak rám hosszútávon , mert így a szabikat is ki tudják venni, és ügyes vagyok szerintük. Úgy érzik végre megtalálták a 4.gyereknevelőt. Szerda este viszont pozitívat teszteltem, majd csütörtök reggel is. Szombaton pedig vérvételből megállapították, hogy nagyon magas a HCG hormon meg a progeszteron is. Okt. 8.án kezdtem el dolgozni így fogalmam sincs holnap elmondjam e vagy várjam meg a kritikus 3 hónapot 12 hetet. A nőgyógyászom kedd, csütörtökön rendel, de fel se vette a telefont és még nem válaszolt az üzenemtemre. Kedden nem tudok hozzá elmenni csak csütörtökön. Hirtelen ért párommal minket ez, mert akartunk csak előbb albérletbe akartunk költözni tavasszal és úgy akartuk hogy 1 évet itt dolgozok legalább. Mindketten szülőknél élünk még. Eljegyzés, házasság sem volt még.
2019. okt. 20. 16:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
49%
Ne légy naiv, várd ki a 3 hónapot.
2019. okt. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
51%
Mindenképp a próbaidő lejárta után, családi adókedvezményhez igazolást is csak a be töltött 91. Napnál kapsz, azzal tudod igazolni a munkahelyen a terhességed fennállását.
2019. okt. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
78%
szombaton hol néznek hcg-t?
2019. okt. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
77%

Azért ez necces...én minden hadonló kérdésre azt írom nézd a magad érdekét, várd ki a próbaidőt de bakker ez nagyon kellemetken helyzet lesz neked.

Egyébként gratulálok :)

2019. okt. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
75%
Nincs annál jobb, mint a vírusos időket végigrettegni...
2019. okt. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
43%
ajjjjajj...alapesetben azt mondanám várd meg a próbaidő végét...de a bölcsi az egy fertőzőosztály, így nehéz kérdés..
2019. okt. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
66%

Jujj...

Nézd, ezt neked kell eldöntened, hogy mi a fontosabb. Ha dolgozol, akkor minden fertőzésnek kiteszed magad, a bárányhimlőtől a bélférgességig. Ha elmondod, akkor se gyed, se semmi. Táppénzre is annyi időre vagy jogosult, amennyit dolgoztál. Volt előtte munkaviszonyod?

2019. okt. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
64%

Én megmondanám, mert úgy a tisztességes. A többit eldöntik ők. De biztos, hogy jobb szívvel látnának viszont, mint ha sunnyogsz.

12.hét előtt szóltam a főnöknek. Egyrészt, hogy időben el tudjon kezdeni keresni embert. Ez nálunk nem olyan egyszerű. Másrészt mert a munkám egy részében veszélyes vegyszerekkel dolgoztam. Ezt rögtön megbeszéltünk, hogy át is veszi egy kolléga

2019. okt. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
71%

Legyél tisztességes és mondd el!! Baromra aljas és szemét dolog szándékosan eltitkolni a próbaidő végéig (ami egyébként egyáltalán nem biztos hogy sikerül), aztán meg kapásból elmenni tp-ra, ugyanis terhesen egy bölcsi nem épp túl ideális, tekintve a fertőzéseket stb..

Az pedig nyilvánvaló, hogy hosszútávra keresnek embereket, el is mondták, ki is hangsúlyozták, tényleg ritka nagy pofátlanság lenne megpróbálni eltitkolni, majd lelépni..

2019. okt. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
74%
Mondd el, úgy korrekt. Felnőtt ember vállalja a tetteiért a következményeket.
2019. okt. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!