Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkahelyemen, mikor mondjam...

Munkahelyemen, mikor mondjam el, hogy terhes vagyok, ha másfél hete kezdtem el dolgozni és próbaidőn vagyok? 27/N

Figyelt kérdés
Bölcsődében dolgozok kisgyermeknevelőként, de nagyon számítanak rám hosszútávon , mert így a szabikat is ki tudják venni, és ügyes vagyok szerintük. Úgy érzik végre megtalálták a 4.gyereknevelőt. Szerda este viszont pozitívat teszteltem, majd csütörtök reggel is. Szombaton pedig vérvételből megállapították, hogy nagyon magas a HCG hormon meg a progeszteron is. Okt. 8.án kezdtem el dolgozni így fogalmam sincs holnap elmondjam e vagy várjam meg a kritikus 3 hónapot 12 hetet. A nőgyógyászom kedd, csütörtökön rendel, de fel se vette a telefont és még nem válaszolt az üzenemtemre. Kedden nem tudok hozzá elmenni csak csütörtökön. Hirtelen ért párommal minket ez, mert akartunk csak előbb albérletbe akartunk költözni tavasszal és úgy akartuk hogy 1 évet itt dolgozok legalább. Mindketten szülőknél élünk még. Eljegyzés, házasság sem volt még.
2019. okt. 20. 16:11
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
61%

#10: Azért aljas kedves kicsit sem 'véresszájú', mert világosan elmondták, teljesen érthető és nyilvánvaló is, hogy hosszútávra keresnek embert, erre a kérdező 1,5 hét meló után sikeresen terhes lesz.... Igen is aljas dolog szándékosan megpróbálni eltitkolni a próbaidő végéig, ráadásul úgy, hogy utána egyből táppénzre is menne és úgy hogy számítanak rá! Minek akarna a munkavállaló egy olyan embert alkalmazni, akinek néhány hónapig számíthatott a munkájára, majd 3 évre elmegy babazni?? Logikus, hogy ilyen "munkaerőre" senkinek nincs szüksége. Különben is, ha annyi eszed van, hogy új munkahelyen már a próbaidő elején sikeresen felcsináltatod magad, akkor igen is vállald az ezzel járó következményeket! Gondolom anyagilag nem probléma egy gyerek és nem kell a Csed/Gyed se, ha ennyire nem lehetett várni a gyerekvállalással..

Persze, ha kiderül a terhesség vagy elmondja és tök érthető módon a munkáltató elküldi és keres helyette egy normális, megbízható munkavállalót, akkor csúnya-szemét munkáltató, bezzeg ha a kérdező sikeresen eltitkolja és próbaidő után lelép 2-3 évre, azzal a világon semmi probléma nem lenne. Tipikus..

2019. okt. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is mondd el. Nem a munkáltató miatt, magad miatt. Attól, hogy mit mondanak, korántsem biztos, hogy megtartanak próbaidő alatt. És, ha elvetélsz a fertőzések miatt, vagy beteg lesz a baba, és elküldenek a próbaidő alatt, akkor se baba(vagy beteg baba), se munka... Döntsd el mi a fontosabb. A munka, és akkor vetesd el, vagy a baba, de akkor mondd el.
2019. okt. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
72%

Maximálisan igaza van a 9-esnek! Pont az ilyen inkorrekt, aljas nők miatt ítélik meg a normálisakat is negatívan. (pont volt erről kérdés nemrég...)

Ha már voltál annyira felelőtlen, hogy munkahely váltás/próbaidő során csináltok gyereket, akkor tessék vállalni a felelősséget és nem, ez nem azt jelenti, hogy átkúrom a másikat. Egy bölcsiben ráadásul a terheseket kb egyből tp-re írják a sok fertőzés, vírus, baci miatt. Gyönyörű húzás lenne eltitkolni a próbaidő végégig, majd benyögni, hogy terhes vagy, elmentél 3 évre . Úgy, hogy számítanak a hosszútávú munkádra.

Egyébként egyáltalán nem biztos, hogy még 3 hónapig el tudnád titkolni, akkor meg így is, úgy is bukó. Légy korrekt és vállald azt, hogy jó eséllyel (és egyébként érthető módon) el fognak küldeni. Úgy, ahogy te csak magadra meg a terhességedre koncentrálsz és csak azon vagy, hogy ti jól jöjjetek ki belőle, épp úgy a munkáltató is azon van, hogy a hosszútávú, megbízható munkaerő profitot termeljen számára és nem azon, hogy olyan után fizessen meg olyan embert alkalmazzon, aki 3 hónap után lelép 3 évre.

2019. okt. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
59%
Mondd el. Legy egyenes és vállald a tetteid következményét. Jelen esetben azt, hogy ki is rúghatnak. Ha viszont a munka fontosabb, vetesd el. Minden bizonnyal lehet még gyereked.
2019. okt. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
88%
Kis létszám, csak női kollégák: ilyenkor be se kell jelenteni, le fogják venni a jelekből, hogy terhes vagy. Nem is biztos, hogy egyáltalán el tudod titkolni a 12. hétig, akkor se, ha nem lesznek rosszulléteid.
2019. okt. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
44%

Na, ezért sírhatnak a feministák, hogy miért nem alkalmaznak szívesen nőket. Na ezért! Én is nő vagyok, de ebben a hónapban vagy 3-4 ilyen kérdés volt, hogy új munkahely és jaj véletlen terhes lett:( Nem érzitek magatokat gerinctelen szarnak? Pláne, hogy számítanak is rád. Nehéz lenne új munkahelynél gumit húzni?


Legalább mondd el nekik, ha már így alakult, ne rontsd tovább a dolgot.

2019. okt. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
33%
Pont a napokban voltam állásinterjún, ahol mi volt az első kérdés? Mikor jön a baba? Elmondták, hogy RENDSZERESEN belefutnak ilyen kis aljas g...ikbe, akik direkt kivárják a próbaidő végét. És tökéletesen megértem, hogy inkább nem akarnak nőket, hiába magyarázkodtam persze, mindegyik pina azt mondja ilyenkor hogy jaaaj hát ő sose. Aha... Szánalmas.
2019. okt. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
59%
Azért kulturáltabban is elmondhatnátok a véleményeteket. Ti sem vagytok különbbek. Döbbenetes...
2019. okt. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
53%
Ha akarsz minden juttatást, akkor ne mondd el. 12ik hétig tartsd magadban, vigyázz magadra, aztán menj el tpre, bölcsiben dolgozni terhesen nem biztonságos.
2019. okt. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
71%

Azta, micsoda hatalmas intelligenciáról tesz tanúbizonyságot "frusztrált b*szatlan gyökérnek" nevezni azokat, akik szerint gusztustalan ilyen inkorrekt, aljas módon átverni másokat és arra apellálni, hogy valahogy ki tudja húzni a 3 hónapot, hogy aztán rohanhasson tp-re meg 3 évre babázni! Pofám leszakad, hogy valaki szerint az a normális, hogy próbaidő alatt felkoppinttatja magát, majd mikor sír a szája, hogy jajj hát az ellátások nélkül éhen halnánk, akkor gőzerővel azon van, hogy hogyan is tudna mégis csak minden forintot kicsikarni a másikból.. áhhh megvan, úgy hogy hazudok, átverek mindenkit és mindenkin átgázolok, csak hogy nekem jó legyen.🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️👏

Egyébként felettébb érdekelne, hogy akkor mégis mihez kezdenének az ilyen aljas nők, ha kiderül a próbaidő alatt a terhesség ténye és elhatjak őket a fenébe?? Akkor mi van? Ja, akkor majd kuncsorogtok segélyért meg sajnáltatjátok magatokat?!

Aki nem képes az ellátások nélkül kölköt nevelni, abban legyen már annyi felelősség hogy nem próbaidőről tervez szülni menni. Elképesztő...

2019. okt. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!