Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkahelyemen, mikor mondjam...

Munkahelyemen, mikor mondjam el, hogy terhes vagyok, ha másfél hete kezdtem el dolgozni és próbaidőn vagyok? 27/N

Figyelt kérdés
Bölcsődében dolgozok kisgyermeknevelőként, de nagyon számítanak rám hosszútávon , mert így a szabikat is ki tudják venni, és ügyes vagyok szerintük. Úgy érzik végre megtalálták a 4.gyereknevelőt. Szerda este viszont pozitívat teszteltem, majd csütörtök reggel is. Szombaton pedig vérvételből megállapították, hogy nagyon magas a HCG hormon meg a progeszteron is. Okt. 8.án kezdtem el dolgozni így fogalmam sincs holnap elmondjam e vagy várjam meg a kritikus 3 hónapot 12 hetet. A nőgyógyászom kedd, csütörtökön rendel, de fel se vette a telefont és még nem válaszolt az üzenemtemre. Kedden nem tudok hozzá elmenni csak csütörtökön. Hirtelen ért párommal minket ez, mert akartunk csak előbb albérletbe akartunk költözni tavasszal és úgy akartuk hogy 1 évet itt dolgozok legalább. Mindketten szülőknél élünk még. Eljegyzés, házasság sem volt még.
2019. okt. 20. 16:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
45%
Nem igy tervezte, hanem igy alakult... olje meg a gyereket ezert..????
2019. okt. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kell megölni a gyereket. Vállalni kell a felelősséget. Magyarán odaállni a munkáltató elé. Ha kirúgja, kirúgja.


Táppénzre úgyse mehet túl sok időre, hiszen most kezdett dolgozni.

2019. okt. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
63%
Kivéve ha előtte folyamatos volt a munkaviszonya. És ha így volt akkor érthető, hogyha csedet, gyedet szeretne és nem veszítené el egy ilyen szerencsétlen helyzet miatt.
2019. okt. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Előtte dolgoztam 1 évet egy cégnél meg 2 és fél évet egy hivatalban de az közfoglalkoztatás volt. Egy hónapot meg egy másik cégnél. Kaptam az előző munkahelyem után munkanélkülit is. Vágytunk a párommal a babára de előbb albérletben akartunk kicsit együtt élni, meg megvárni hogy egy évet dolgozzak itt. Ez most így alakult, de azért nem fogok elvetetni egy életet mert hamarabb jött kicsit. Úgy gondolom korban pont jó időben vagyok, hogy gyerekem legyen. Hányan szeretnének 30 vagy 40 fölött gyereket és nem lehet, vagy huszonévesen elvetették és azért nem jön. Igen lehet elveszítem a munkahelyem de így meg kockáztatom a saját és gyerekem egészségét.
2019. okt. 23. 15:54
 25/28 anonim ***** válasza:
73%

Ja aha, nem így tervezték, csak hát így alakult.... És akkor ez most máris feljogosítja arra hogy átveri a másokat vagy csak én nem értem a logikát? Ha nem tervezek gyereket, akkor védekezek és baromi meglepő módon nem leszek terhes! Azért ez nem atomfizika. Bár tudom-tudom, most jön az hogy a védekezés mellett lett terhes, mint itt a gyakori 10-ből 9 nő.


"És ha így volt akkor érthető...."


Nem, nem érthető. Ha így volt, ha nem így volt egyáltalán nem érthető, hogy valaki, akire hosszútávon számítanak és aki épp hogy csak el kezdett dolgozni, a próbaidő után egyből rohan tp-ra, mert ő terhes és 3 evet otthon csücsül. Akinek ennyire fontos az, hogy kapjon CSED és GYED-et, az ésszel és felelősen csinál gyereket, nem pedig munkahelyváltás és próbaidő közben illetve alatt, ez ilyen egyszerű.

Senki egy szóval nem mondta, hogy el kéne vetetnie, csak akkor nem kell verni az asztalt és picsogni pl, hogy kirúgták próbaidő alatt és nincs se CSED, de GYED. Aki fix, stabil munkahely nélkül áll neki gyereket csinálni, az számoljon ezzel!

2019. okt. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
90%

Párod vegye igénybe a gyed extrát, mellete tud dolgozni, addig meg fog összeszorít, és spóroljatok, amin lehet.

Ha őszinte vagy, és beszélsz a vezetővel, hogy gyes mellett szívesen visszamennél, ha a te kicsidnek is lesz férőhely, még lehet, hogy bele is egyezik. Hamarább, mint ha titkolózol.

Munkaügyin keresztül óvodai dajka végzettséget is szerezhetsz, mire jön a baba. 4 hónap, ha jól emlékszem.


Van az úgy, hogy nem a tervek szerint alakulnak a dolgok. Van ez így tervezett, totyogós korú, iskolás, és kamasz gyerek mellett is. Akkor se adod vissza a gólyának, hanem igyekszel minél előbb talpra állni, és mész tovább.

2019. okt. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
3%

Hirtelen ért mi, takaritasz nagyba hopp egyszer csak azon kaptad magad hogy egy kolbászon ülsz


Vidd be a bolcsodebe, vele is leszel meg dolgozol is

2019. okt. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
57%
De gonosz itt mindenki. Már régi kérdés, de munkahelye ezer lehet. És az nem kibaszás, ha valakit felvesznek, hosszútávra számolnak vele aztán felmond 1 hónap után, mert nem tetszik neki a munka? Ez minden munkahelyen benne van. Szerintem pedig nem a munka, nem a főnök, hanem a család a legfontosabb az életben. Nyugodtan lepontozhattok, nem érdekel.
2020. aug. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!