Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti elköltöznétek terhesen...

Ti elköltöznétek terhesen albérletbe vagy párotok szüleinél laknátok egy ideig?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok, szóval még nagyon az elején járok és majd csak novemberben megyek először nődokihoz. Az én szüleimnek már egy hete kb elmondtam és tökre szabad döntést adtak nekünk. Ők azt mondták mi életünk és nyugodtan menjünk albérletbe ők is ott kezdték. Semmiképp ne menjünk szülőkhöz lakni, mert abból konfliktusok lesznek. Párom szülei nemrég tudták meg és egyből bele akarnak szólni sokmindenbe. Szerintük az albérletet nem bírnánk anyagilag, mivel ha engem elküldenek egy fizetés marad. Munkahelyemen nemrég óta dolgozok de normálisan fogadták és táppénzre mehetek ha úgy érzem nem bírom. Szülők szerint tök felesleges pénzkidobás így sose lesz lakásunk. Ők már 2 éve a kapcsolatunk elején is azt akarták költözzek ide, de mivel nem különbejáratú a fennti rész és a konyha mosógép lennt van így sose tudnánk önállóak lenni. Én szeretnék külön költözni hogy ne tudjanak beleszólni semmibe és ki tudjak végre bontakozni. Szerintük mi nem tudnánk magunkat ellátni, de párom hiába mondta tök ügyes vagyok ha ketten is voltunk nem hiszik el. Ha kiderül hogy veszélyeztetett terhes vagyok akkor meg hogy néz ki hogy én szüleimnél maradok . Akkor majd kénytelen leszek ide költözni szerintük és itt maradni a gyerek 2 éves koráig amíg lakásra össze nem gyűlik a pénz. Egyedül a főzéssel vannak még gondjaim de minden mást megcsinálok, csak ezt nem hiszik el. Szerintük ők anno sokkal előbbre tartottak mint mi most és ezért szorulunk majd a segítségükre. Érdekes öccsét meg a barátnőjét már 1 éve elengedték albérletbe egyetemistaként.
2019. okt. 27. 06:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Hát már abból látszik, hogy leirtad, már most mindenbe bele akarnak szólni. Sokan vannak albérletben, kapsz állami támogatást, csed, gyed, tappenzt is meg terhes vagy, intézetek el azvadokedvezmenyt. Mindent igenyeljetek, amit lehet. Inkább az, mint mérgező szülőkkel élni.
2019. okt. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%

Mi gyerek előtt költöztünk és saját házat is vettünk, nem pedig megesetten kezdtünk el gondolkozni az önálló életen... Nem is volt gond egyik oldalon sem, pedig anyósom szeret okoskodni.


A leírásod alapján valahol mélyen megértem a szülők pattogását, totálisan gyerekesen és faék egyszerűséggel látjátok az életet. Meg kéredzkedtek anyuéktól? Egyáltalán együtt éltek már?


Persze az ilyen szülőktől kell tartani a távolságot, de ehhez önálló, felnőtt embernek kéne lenni.

2019. okt. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
A leírtak alapján nagyon gyerek vagy még. Jogos a félelmük.
2019. okt. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
59%

Semmi képpen nem maradnék szülök hátán. Max tényleg akkor ha külön bejárat lenne, és a szülök amúgy sem szolnának bele semmibe sem.


Kirugni nem fognak a terhesség alatt az tuti.

Most hogy éltek? Minél elöbb albérlet, ne gondolkodjatok sokat, mert nagy hassal egy külön életet elkezdeni sokkal nehezebb lesz.

2019. okt. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

Hány éves vagy?

Mert nagyon gyerekesnek tűnsz.

2019. okt. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%

Azt tényleg írd le hány éves vagy és a kapcsolat is mennyi idős és hogy most hogy laktok.

De feltételezve, hogy ez egy normális felnőtt kapcsolat lenne, akkor meg nem értem a kérdést! Mert leírásod alapján a Párod is azon a véleményen van mint Te! Akkor nem értem mi a kérdés!

2019. okt. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%

Illetve ha az a szerencsétlen helyzet állna fenn, hogy nem lennétek egy véleményen akkor is nyomatékosítva tanácsolnám, hogy: nem nem nem szabad szülőkhöz költözni!!!!

De így meg annyira evidens!

2019. okt. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tragédia az albérlet, főleg ha a család így áll hozzátok. Mi már albérletben éltünk, mikor terhes lettem tervezetten, majd nagyobba költöztünk. Ebben az időszakban kezdtük építeni a házunkat, most már benne lakunk. Nem mondom, hogy könnyű volt, de teljesíthető baba mellett is.

Apósom nekünk is ajánlott olyat, hogy az ikerházuk másik felébe költözzünk, de jobbnak láttuk függetlenül élni, mint velük. Még így is meg akarta mondani, mit hogyan csináljunk a legtöbb témában.

Nem érdemes feláldozni a családi békét a spórolás miatt.

2019. okt. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Inkább albérlet, mint egy olyan anyós, aki mindenbe beleszól.

Mi ia albérletben kezdtük anno 6 éve, mára sajat lakásunk van. Igaz anyós 3 házra lakik, de nem szól bele semmibe.

2019. okt. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
6-7 vagyok. Hozzátenném, hogy itt nem csak azzal van a baj, hogy mindenbe beleszól,mert egy olyan családtaggal sem egészséges együtt élni akivel jó a viszony! Nekem sem azért ez a markáns véleményem,mert rossz lenne a viszony, sőt az ilyet nem is szeretem mert szerintem törekedni kell a jó viszony kialakítására a családban. De akkor is vannak és lesznek mindig kisebb súrlódások! Önálló saját élet kell! Gyerek nélkül is! Sok sikert az albérlet kereséshez!:)
2019. okt. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!