Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti elköltöznétek terhesen...

Ti elköltöznétek terhesen albérletbe vagy párotok szüleinél laknátok egy ideig?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok, szóval még nagyon az elején járok és majd csak novemberben megyek először nődokihoz. Az én szüleimnek már egy hete kb elmondtam és tökre szabad döntést adtak nekünk. Ők azt mondták mi életünk és nyugodtan menjünk albérletbe ők is ott kezdték. Semmiképp ne menjünk szülőkhöz lakni, mert abból konfliktusok lesznek. Párom szülei nemrég tudták meg és egyből bele akarnak szólni sokmindenbe. Szerintük az albérletet nem bírnánk anyagilag, mivel ha engem elküldenek egy fizetés marad. Munkahelyemen nemrég óta dolgozok de normálisan fogadták és táppénzre mehetek ha úgy érzem nem bírom. Szülők szerint tök felesleges pénzkidobás így sose lesz lakásunk. Ők már 2 éve a kapcsolatunk elején is azt akarták költözzek ide, de mivel nem különbejáratú a fennti rész és a konyha mosógép lennt van így sose tudnánk önállóak lenni. Én szeretnék külön költözni hogy ne tudjanak beleszólni semmibe és ki tudjak végre bontakozni. Szerintük mi nem tudnánk magunkat ellátni, de párom hiába mondta tök ügyes vagyok ha ketten is voltunk nem hiszik el. Ha kiderül hogy veszélyeztetett terhes vagyok akkor meg hogy néz ki hogy én szüleimnél maradok . Akkor majd kénytelen leszek ide költözni szerintük és itt maradni a gyerek 2 éves koráig amíg lakásra össze nem gyűlik a pénz. Egyedül a főzéssel vannak még gondjaim de minden mást megcsinálok, csak ezt nem hiszik el. Szerintük ők anno sokkal előbbre tartottak mint mi most és ezért szorulunk majd a segítségükre. Érdekes öccsét meg a barátnőjét már 1 éve elengedték albérletbe egyetemistaként.
2019. okt. 27. 06:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem költöznék össze senkivel. Anyósomék arany emberek, semmibe nem szólnak bele, bármiben segítenének, de akkor sem. Igazából még túl közel se költöznék. Két generáció között mindig lesz súrlódás. Az pedig nem jó senkinek.

Ha még már most bele akarnak szólni mindenbe, akkor végképp nem

2019. okt. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
89%
Még csak hat hetes vagy, orvos nem is látott és te már elmesélted az új munkahelyeden és az összes nagyszülőnek?
2019. okt. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy én mennek-e az mss, mit ti menjetek-e.

Mások a szülők.


Mi a terhességem alatt az én szüleimnél laktunk, épp felújítottuk az ingatlant.


Ha a baba születéséig nem költöztünk volna sajátba, akkor mentünk volna albérletbe, pedig mindenki jól kijön egymással.



Úgyh. a helyetekben mennék albérletbe.

2019. okt. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Albérlet
2019. okt. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
39%

B opció, ha kijöttök anyósékkal ne saját lakásra gyűjtsetek hanem arra, hogy átépítsétek hazat. Külön bejáratúra. Ezt nektek kell eldönteni hogy jobb.

Én így semmiképp nem költöznek hozzájuk, hogy egy konyha meg mosohelyseg van.

De egy 100 ezres albérlet se a legjobb opció. Arról nem beszélve hogy ég, csomó albérletet nem adnak ki gyerekeseknek.

Nem vagytok egyszerű helyzetben. Ennek most a pénztárcátok fog gátat szabni.

2019. okt. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp albérlet,2 dudás egy csárdába nem fér meg,ahol anyos és meny együtt laknak ott mindig sok a konfliktus.
2019. okt. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az anyósom mondta, hogy évekig ott laknak a nagyinál, és soha többé nem menne. Persze az anyagiakban akkor jónak tűnt, de most már így felnőttebb, érett fejjel akkor is úgy döntene, hogy albérlet. Mindig mindenbe beleszóltak, elvégre az az ő lakásuk, te meg csak egy megtűrt valaki vagy. Próbáld segíteni, takarítani, sepregetni, stb, de megint ugyanúgy kitakarítottak utána. Amikor meg a férjével elmentek nagy ritkán a városba vacsorázni, azért is le voltak szidva, mert hogy itthon is van vacsora, minek azért fizetni (még házassági évfordulóért is meg minden). Nem beszélve az intimitásról, mindig van otthon valaki felnőtt, nappal is, este is. Nagyon nem ugyanaz.
2019. okt. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
*évek óta ott laktak
2019. okt. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Általában én is azon a véleményen vagyok, hogy anyósékkal soha, főleg ha beleszólnak mindenbe. De a kérdező fiatalnak tűnik, sosem éltek még külön. Szerintem a fő kérdés az, hogy hol éltek, és mennyit kerestek. A szülővárosomban 5-6 éve még simán lehetett 60-70 ezerért albérletet találni, mi most az örökölt házunkat 130 ezerért adjuk ki. És ha elmegy 100 ezer albérletre és van 300 ezer bevétel, akkor sosem lesz saját lakás.
2019. okt. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
55%
6 hetesen biztos nem mondtam volna még el sem a leendő nagyszülőknek és pláne nem a munkahelyemen. Albérlet tényleg pénzkidobás, de (persze nem látok bele) szülőknél lakva is az átlag magyar viszonyokat figyelembe véve elég optimista, hogy egy fizuból majd lesz két év alatt saját. Az anyósokra viszont sokszor rámegy a friss család, mert ha valakitől szívességet kérsz, akkor nem nézheted az ajándék ló fogát, és bizony gyerek státuszban maradsz még anyaként is.
2019. okt. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!