Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti elköltöznétek terhesen...

Ti elköltöznétek terhesen albérletbe vagy párotok szüleinél laknátok egy ideig?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok, szóval még nagyon az elején járok és majd csak novemberben megyek először nődokihoz. Az én szüleimnek már egy hete kb elmondtam és tökre szabad döntést adtak nekünk. Ők azt mondták mi életünk és nyugodtan menjünk albérletbe ők is ott kezdték. Semmiképp ne menjünk szülőkhöz lakni, mert abból konfliktusok lesznek. Párom szülei nemrég tudták meg és egyből bele akarnak szólni sokmindenbe. Szerintük az albérletet nem bírnánk anyagilag, mivel ha engem elküldenek egy fizetés marad. Munkahelyemen nemrég óta dolgozok de normálisan fogadták és táppénzre mehetek ha úgy érzem nem bírom. Szülők szerint tök felesleges pénzkidobás így sose lesz lakásunk. Ők már 2 éve a kapcsolatunk elején is azt akarták költözzek ide, de mivel nem különbejáratú a fennti rész és a konyha mosógép lennt van így sose tudnánk önállóak lenni. Én szeretnék külön költözni hogy ne tudjanak beleszólni semmibe és ki tudjak végre bontakozni. Szerintük mi nem tudnánk magunkat ellátni, de párom hiába mondta tök ügyes vagyok ha ketten is voltunk nem hiszik el. Ha kiderül hogy veszélyeztetett terhes vagyok akkor meg hogy néz ki hogy én szüleimnél maradok . Akkor majd kénytelen leszek ide költözni szerintük és itt maradni a gyerek 2 éves koráig amíg lakásra össze nem gyűlik a pénz. Egyedül a főzéssel vannak még gondjaim de minden mást megcsinálok, csak ezt nem hiszik el. Szerintük ők anno sokkal előbbre tartottak mint mi most és ezért szorulunk majd a segítségükre. Érdekes öccsét meg a barátnőjét már 1 éve elengedték albérletbe egyetemistaként.
2019. okt. 27. 06:52
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem jó...

Egy rokonom is a szülei házában vállalt gyereket, oda született a baba. Nagyon hamar kiderült, hogy nem működik a dolog, gyorsan albérletbe mentek. Már kb. 20 éve történt, de még mindig nem sikerült annyi pénzt összegyűjteni, hogy saját házat vegyenek, folyamatosan anyagi gondjaik voltak, még most sem rózsás az anyagi helyzetük.

Én ebből "tanulva" anyóséknál kezdtem. Baba előtt jó volt a viszony, nem is gondoltam volna, hogy megváltozhat. De szép lassan kiderült, hogy nem lesz ez így jó. A házasságunkat is elég komolyan megviselte, hogy kényszerből ott kellett maradnunk. Viszont azalatt az idő alatt tudtunk annyi önerőt gyűjteni, ami mellé lehetett hitelt felvenni egy saját házra. Tehát "megérte" anyagilag, de a házasságunk megromlott, és ez kihatott a költözés után is a kapcsolatunkra. Ebből a szempontból meg mégse érte meg és visszagondolva a rokonomék tették jól, hogy hamar albérletbe mentek...

Nem jó ez sehogy sem.

2019. okt. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Anyámnál laktunk kb két évig, aztán kiderült,hogy egész idő alatt jól lehúzott minketlóvéval. Semmit nem tudtunk félretenni miatta, de ő mossa kezeit... Soha többé nem költöznék össze sem anyámmal, sem anyóssal. Apósra is ráfaragtunk, így albérletbe mentünk. Nem csinálnám máshogy. Már sajátunk van, ami hitelmentes, de ist.n mentsen attol bárkit is,hogy az anyósával lakjon gyerekkel... Soha... Nem egészséges, nem szabad.
2019. okt. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!