Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhessegem utolso heteiben...

A terhessegem utolso heteiben jarok, es a gyerekszobat berendeztük?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a hirtelen csecsemohalal megelozese erdekeben azt ajanljak hogy az ujszulott a sajat agyaban, viszont a szulok haloszobajaban aludjon. Mi megis ugy dontottunk hogy a kisbabank sajat szobajaban aludjon. Legzesfigyelot nem vettem. Cumit sem fog kapni, ami allitolag megelozhetne a hirtelen elhalalozast, mivel a baba Nem alszik olyan melyen. Nem szeretnem hogy valami baja legyen. Ti mit gondoltok ?! Altassuk inkabb a mi szobankban ?
2020. jan. 7. 14:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 A kérdező kommentje:
A haloszobank meletti szobaban fog aludni , ahol nyitva marad az ajto, tehat kb 5 meterre lesz tolem...
2020. jan. 7. 15:24
 12/72 A kérdező kommentje:

Ne hasonlitsuk az almat a körtevel !!! De igenis telik cumira , sot meg annal sokkal tobbre is de Nem hagyom az anyukak felelmeibol elo cegek engem is atverjenek ! Mindent rasoznak a tulbuzgo, aggodalmas anyukakra. Egyedul a kisagya 150 ezer ft. Takaro helyett halozsakba fogom tenni es ahogy emlitettem 5 meterre lesz tolem

De azert Köszönöm a valaszokat !

2020. jan. 7. 15:28
 13/72 anonim ***** válasza:
95%

Igazad van, fontosabb a szép új ruha,mint a légzésfigyelő...

Barátnőmnek ismerőse nem használta a légzés figyelőt, mert mindig elfelejtette kikapcsolni, mielőtt kivette a gyereket. A baba egészséges volt, nem volt koraszülött, semmi gond nem volt vele, ahogy a két nagyobb testvérével se. Aztán egy délutáni alvasból már nem ébredt fel bölcsőhalal miatt. Szerintem ők biztos szívesen visszaraknak azt a gépet, akármilyen macerás. Ha te pont ezen akarsz spórolni, lelked rajta. Nagy eséllyel nem lesz semmi gond, de ha ne adj isten mégis,nem biztos, hogy vigasztalni fog, hogy kicsi volt rá az esély.

2020. jan. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
95%

Kockáztatod a gyerek életét, de hát a tied.

Egy légzésfigyelő szerintem manapság alap, nem a "rásózás" kategóriája.

5 m-ről semmit nem fogsz hallani, ha esetleg baj lenne.

A "nagyanyáinknak sem volt" h*lye érv, a csecsemőhalandóság is nagyobb volt, mint most.

2020. jan. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
94%
Az elején legalább egy légzésfigyelőt használjátok. Használtan is lehet már kapni jó áron. És inkább riasszon tévesen minthogy nem riaszt semmi ha baj van. Elsősegélyt is végezzenek el vagy legalább nézzétek utána. Régen is volt bölcsőhalál, csak nem volt lehetőség arra ami most van hogy itt ott hallasz róla. Apám idejében is volt szép számmal. Ahányszor járunk a szülőfaluja temetőjében, ő annyiszor mutatja hogy itt van az a kisbaba aki akkor született mint ő, csak ez történt vele. Ismerek olyat akinél a délutáni alvás közben jelzett és időben segített neki. Inkább vedd meg feleslegesen mint ne vedd meg de baj lesz és észre sem veszed. Cumiról meg annyit hogy én se akartam de hozattam be a kórházba mert egyszerűen szükség volt rá.
2020. jan. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
55%

A kérdésből ítélve van benned bizonytalanság ezzel kapcsolatban, de a mérleg inkább a külön szoba felé dől. Ha biztos vagy magadban, bízz a saját ítéletedben. Tényleg sok mindent eladnak az embereknek, ami teljesen felesleges, és a babák úgy is életben maradnak, régen is életben maradtak. Ráadásul nyitott ajtónál tőled 5m-re lesz, ez tulajdonképpen olyan, mintha egy szobában lennétek.

Ha érdekel a véleményem, akkor olvass csak tovább. Szerintem az "életben marad" édeskevés. Én nem azt akarom, hogy szimplán életben maradjon, hanem azt is, hogy jól és biztonságban érezze magát, és az én véleményem szerint egy újszülött vagy egy nagyon kicsi baba csak egy másik test közelsége mellett tudja magát tökéletesen biztonságban érezni, hiszen a külvilágból még olyan kevés dolgot fog fel, és azok a dolgok is jobbára, veszélyesek, idegenek. Az, hogy régen magára hagyták a kisbabákat, engem nem érdekel, én nem fogom magára hagyni a gyerekemet. Légzésfigyelőt, bébiőrt én sem veszek, de én magam mellett altatom, mert az én fejemben ez valahogy úgy áll össze, hogy egy ilyen kisbaba olyan, mint egy kis cica vagy kutya vagy bármi ilyen kis élőlény, kell neki a felnőtt testközele, szuszogása. De mondom még egyszer, szerintem ahogy ti fogjátok csinálni, nem sokban, szinte semmiben nem különbözik ettől :D

2020. jan. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
95%
Ez pont nem az a kategória ami az anyukák félelméről meg a lehuzásról szól sajnos. Tudod mi a lehúzás? Hogy 150-ért kiságyat veszel mikor újban is kapsz olcsón, nemhogy használtan. A kiságy nem ment életét, azért kiadsz annyit mert nem reklámfogás? Nekünk is jófajta később is használható ágya van, nem került közel se annyiba. Légyszíves a baba érdekét nézd. Lehet hogy nem lesz gond, de mi van ha pont beleestek abba a százalékba amikor igenis megtörténik?
2020. jan. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 A kérdező kommentje:
16os Köszönöm , Kedves vagy ! :-)
2020. jan. 7. 15:45
 19/72 anonim ***** válasza:
86%
Van szep uj ruhaja... de legzesfigyeloje nincs.... hat kinek mi a prioritas.
2020. jan. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
95%
A kiságy ha jól emlékszem 10 ezer ft volt az ikeában, úgyhogy igen, jól látod, téged valóban lehúznak, pont a légzésfigyelö cégek nem, te tudod.
2020. jan. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!